Временно забранени книги на Тери Пратчет.

Разни теми, разни идеали
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
deamonche
Мнения: 2
Регистрация: 18 юни 2023, 16:28

Временно забранени книги на Тери Пратчет.

Мнение от deamonche »

Здравейте форум,

Ако някой от вас иска да прочете нещо на колосалния Тери Пратчет, ще се разочарова да разбере, че не може заради налагането на забрани на дадени издателства. Това издателство не предлага дигитални верси на света на диска и също така не обвинявам читанка за нищо. Аз съм за купуването на хартиени книги и спонсорирането на авторите, но не винаги имаме мястото на тавана или пространство в чантата да ги разнасяме с нас. Ако някой има желание да намери дигиталните книги на Тери Пратчет, може да ми пише на лично. Бих оставила линкове към гугъл драйв, но така нарушавам права.

Благодаря, надявам се да не е проблем за сайта, че правя този пост.
Дени
pechkov
Мнения: 716
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Временно забранени книги на Тери Пратчет.

Мнение от pechkov »

Това е удобен момент да организираме подписка към АБК, за да започнат да издават повече електронни книги. Аз отдавна съм раздал хартиените си книги, и чета само на електронен четец. Купувам електронни книги, но за съжаление издателствата се дърпат от новите технологии, а и доста често от малкото налични електронни книги известна част е с тотално оплескано качество.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
deamonche
Мнения: 2
Регистрация: 18 юни 2023, 16:28

Re: Временно забранени книги на Тери Пратчет.

Мнение от deamonche »

pechkov написа: 18 юни 2023, 20:18 Това е удобен момент да организираме подписка към АБК, за да започнат да издават повече електронни книги. Аз отдавна съм раздал хартиените си книги, и чета само на електронен четец. Купувам електронни книги, но за съжаление издателствата се дърпат от новите технологии, а и доста често от малкото налични електронни книги известна част е с тотално оплескано качество.
Наистина е странно, много книги на български нямат електронен вариант. Съгласна съм за събиране на подписка!
pechkov
Мнения: 716
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Временно забранени книги на Тери Пратчет.

Мнение от pechkov »

deamonche написа: 18 юни 2023, 21:27… Съгласна съм за събиране на подписка!
А пък ако съберем над 400 000 подписа - може да бъде направен референдум, после законопроект, и да бъде задължително по закон да се издават електронни версии на всички книги…
:D
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Pocketbook
Мнения: 5
Регистрация: 19 юни 2023, 21:05

Re: Временно забранени книги на Тери Пратчет.

Мнение от Pocketbook »

Всичко друго разбрах, но не и защо е забранена за сваляне "Академик Невиждан", която е любителски превод (доста по-добър от официалния, между другото) на "Невиждани академици"?
ivancholakov
Мнения: 1
Регистрация: 03 ноември 2023, 16:32

Re: Временно забранени книги на Тери Пратчет.

Мнение от ivancholakov »

може ли да ми изпратите линк за сваляне на Тери Пратчет
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости