Търсим наследниците на Димитър Ангелов!

Разни теми, разни идеали
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
cromberg
Мнения: 17
Регистрация: 21 март 2007, 22:39
Местонахождение: Берковица
Връзка:

Търсим наследниците на Димитър Ангелов!

Мнение от cromberg »

Наскоро с мен се свърза момиче от издателство в Санкт Петербург, с молба да помогнем да се открият наследниците на Димитър Ангелов (заради авторските права, явно), с цел да се издаде/праиздаде на руски „Когато човекът не беше“. Романът на руски е издаван най-малко три пъти, но доста отдавна - края на 50-те, през 70-те и в началото на 90-те. Ако някой от вас има някаква информация по повода, моля споделете я! Аз просто не знам къде да търся. Смятам, че би било чудесно да се осъществи ново издание на тази наша класическа „пра-историческа“ проза на друг език (на български - също!)
Щастие за всички даром и нека никой не бъде забравен!
ventsy
Мнения: 17
Регистрация: 22 септември 2011, 06:45

Re: Търсим наследниците на Димитър Ангелов!

Мнение от ventsy »

Wikipedia: shorturl.at/xJT04

"Неговият син, Петър Ангелов, е професор по средновековна българска история в Софийския университет. Другият му син, Георги Ангелов, работи дълги години в Центъра по Наукознание при БАН. Внукът му, Димитър Г. Ангелов (р.1972), е професор по византийска история в Историческия факултет на Харвардския университет в Бостън, САЩ, и автор на серия научни трудове. "
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости