Злоупотреба с името ми1

Това е място, където имате възможност да пускате ваши преводи, или да информирате за прогреса на неща, които превеждате в момента — сами или в сътрудничество с други хора.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
dorothz
Мнения: 1
Регистрация: 08 септември 2017, 11:18

Злоупотреба с името ми1

Мнение от dorothz »

Току-що установих (по сигнали от мои приятели и познати), че с моето име като преводач е пуснат някакъв си еротичен роман, превод от френски език, както следва:
Автор Пиер Марле
Заглавие
Увертюра за една девственица
Категория
Любовни романи и повести
Жанр
Еротичен любовен роман, Роман за съзряването
Преводач
Дороти Игнатова
Редактор
Георги Христов
Художник
Борис Димитров
Технически редактор
Ваня Иванова
Издател
„Литерс“ ООД
Година на издаване
1993 (не е указана)
Носител
хартия
Подвързия
Мека
Брой страници
160
Въведено от
ventcis

Аз съм германист, журналист и преводач, френски не владея, но установявам, че се злоупотребява с моето име. И не само това. Говорим за накърняване на репутация. Моля да се вземат мерки, в противен случай ще ги предприема аз.
domino1
Мнения: 49
Регистрация: 27 юли 2019, 16:17

Re: Злоупотреба с името ми1

Мнение от domino1 »

Здравейте, госпожо Игнатова,
Не съм от администраторите на сайта, а съм просто читател и почитател на немскоезичната литература, която превеждате. Проблемът едва ли е в сайта Читанка, след като името ви е изписано на оригиналното издание на корицата на русенското издателство "Литерс". Убедете се сама:
https://knizhen-pazar.net/sold_products ... vstvenitsa
В Библиоман просто се описват книгите, така както са издадени. А името ви върху корицата на книгата се среща в много други сайтове за продажба на стари книги.
domino1
Мнения: 49
Регистрация: 27 юли 2019, 16:17

Re: Злоупотреба с името ми1

Мнение от domino1 »

Исках да кажа "името Ви". Съжалявам.
domino1
Мнения: 49
Регистрация: 27 юли 2019, 16:17

Re: Злоупотреба с името ми1

Мнение от domino1 »

Госпожо Игнатова, също може да прочетете името си и тук, без да чакате приятели и познати да Ви упътят, те очевидно не търсят добре:
http://unicat.nalis.bg/Record/BAS.000282776
Поговорете с хората от Националната академична библиотечно - информационна система да изтрият името Ви като преводач на въпросната книга.
Вижте и тук: https://ilib.libplovdiv.com/bg/bool-sim ... F0)&page=1
Заплашете ги с мерки, ако трябва. Бъдете твърда.
За щастие, тиражът на книгата е ограничен - eдва ли е повече от няколстотин бройки. Може да обиколите всички обществени и лични библиотеки в страната и да откупите тиража, за да не се петни името Ви като преводач на еротичен роман. Ще разочаровате обаче всички почитатели на жанра, които в течение на 20 години (от 1993 до днес) са Ви познавали в друга светлина.
domino1
Мнения: 49
Регистрация: 27 юли 2019, 16:17

Re: Злоупотреба с името ми1

Мнение от domino1 »

29 години, а не 20...
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости