Книга за деца, обичащи футбола... Но коя бе тя...

Търсите заглавието на книга или пък името на автор? Това е правилното място за въпроса ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Мърфи1
Мнения: 4
Регистрация: 03 февруари 2021, 18:54

Книга за деца, обичащи футбола... Но коя бе тя...

Мнение от Мърфи1 »

Здравейте, знаещи
Като идея фикс от години ме преследва призракът на една книга за юноши, която четох в средата на седемдесетте на миналия век. Не мога да си спомня нито заглавието, нито автора, който е българин.
Сюжетът ми е още в главата и не ми дава мира, иначе книгата бе в онези списъци със средношколска литература за четене преа лятната ваканция на основното училище.
Децата от голям провинциален град / комай Пловдив/ ритат коженото кълбо със страст. Скоро се намира и треньор да ги занимава професионално. Мишел /като че ли му бе поевропейченото име / е бивш професионален футболист, сега болен от туберколоза и извън играта. Учи ги на тактика и техника, разказва им за великите тимове и футболисти / Барцелона, Замора /. Родителите се страхуват за здравето на децата, да не прихванат и те туберколоза . Не , казват момчета. Той / Мишел/плюе храчките си в ,,книжки ,,. Това си спомням. Интересно е ,че участниците във футболните форуми не можаха да ми помогнат. Бъдете здрави
Последната и единствена промяна е направена от Мърфи1 на 03 февруари 2021, 19:52.
Мърфи1
Мнения: 4
Регистрация: 03 февруари 2021, 18:54

Re: Книга за деца, обичащи футбола... Но коя бе тя...

Мнение от Мърфи1 »

Важен детайл- Епохата на действието е отпреди 1944 година.
Squall
Мнения: 5
Регистрация: 15 юли 2011, 19:35

Re: Книга за деца, обичащи футбола... Но коя бе тя...

Мнение от Squall »

Димо Кисьов – "И ние спортувахме"
Мърфи1
Мнения: 4
Регистрация: 03 февруари 2021, 18:54

Re: Книга за деца, обичащи футбола... Но коя бе тя...

Мнение от Мърфи1 »

Драги ми, уважаеми Squall
30 години търсих тези три думи, и ти ми ги поднесе на тепсия за седем часа.
Ти един далечен ден ще попаднеш в рая. Благодаря от сърце.
Последната и единствена промяна е направена от Мърфи1 на 04 февруари 2021, 21:17.
Мърфи1
Мнения: 4
Регистрация: 03 февруари 2021, 18:54

Re: Книга за деца, обичащи футбола... Но коя бе тя...

Мнение от Мърфи1 »

Зачетох я веднага , разбира се. Това е книгата, но ми се е иарила от паметта и се поколебах в началото дали наистина е тя. Не иадържах и прескочих страници, не заради друго, ами защото от самото начало ми стана ясно, че всичко става в София. Алиген махала / Алигина махала тоест/, Курубаглар / тоест Лозенец/, Дървеница, Подуене, Слатински редут, Люлин планина... Не разбирам наистина откъде съм си внущил, че момчетата са пловдивчанчета. Срам за запален софиянец като мен...Добре, че не ви подведох и книгата скоро ще е в ръцете ми в книжен вариант. Иначе е съкровище, ода за дечурлигата от Стара София между войните. Горещо препоръчвам. Както и другите книги на Димо Кисьов, също и Хаим Оливер. Започвам да ги чета на челядта за лека нощ. Целувки- Мърфи
Mishlence1
Мнения: 1
Регистрация: 06 февруари 2021, 18:23
Връзка:

Re: Книга за деца, обичащи футбола... Но коя бе тя...

Мнение от Mishlence1 »

Интересна книга, определено. Благодаря!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости