поправка на Kindle

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
galina_kara
Мнения: 3
Регистрация: 08 януари 2021, 14:26

поправка на Kindle

Мнение от galina_kara »

Здравейте, развали се устройството ми за четене Kindle. Просто при стартиране екранът замръзна наполовина и не реагира на нищо. Някой да ми препоръча място, човек , където да го занеса? Благодаря предварително :)
notman
Мнения: 215
Регистрация: 21 февруари 2012, 19:30

Re: поправка на Kindle

Мнение от notman »

Здравей! Натисни бутона за включване и го задръж за 25-30 секунди. Това може да помогне.
dts.dreamer
Мнения: 18
Регистрация: 26 юни 2012, 14:00

Re: поправка на Kindle

Мнение от dts.dreamer »

Ето демонстрационно видео за горното предложение: инструкции за рестартиране на Kindle от Amazon
Силно препоръчително е да включите устройството към компютър, чрез USB кабела.
Напоследък имаше няколко токови удара и може адаптера ви за зареждане да се е повредил, затова по-добре го закачете към USB на компютър/лаптоп.
galina_kara
Мнения: 3
Регистрация: 08 януари 2021, 14:26

Re: поправка на Kindle

Мнение от galina_kara »

notman написа:Здравей! Натисни бутона за включване и го задръж за 25-30 секунди. Това може да помогне.
Не става, пробвах доста пъти.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: поправка на Kindle

Мнение от pechkov »

galina_kara написа:Не става, пробвах доста пъти.
От кой град си?
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
galina_kara
Мнения: 3
Регистрация: 08 януари 2021, 14:26

Re: поправка на Kindle

Мнение от galina_kara »

София
Аватар
zl_tsanev
Мнения: 270
Регистрация: 27 май 2008, 07:54
Местонахождение: Шумен

Re: поправка на Kindle

Мнение от zl_tsanev »

Възможно е да е повреден/счупен екран.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: поправка на Kindle

Мнение от pechkov »

galina_kara написа:София
Далече си ми. Потърси някой сервиз, в който техниците имат опит с такива устройства.


zl_tsanev написа:Възможно е да е повреден/счупен екран.
Малко вероятно. При счупване e-ink екран обикновено остава с всякакви артефакти по него, а ако процесорната част работи - обикновено даже "мърдат" разни странни цапаници по екрана. Нещо такова.
Последната и единствена промяна е направена от pechkov на 13 януари 2021, 14:13.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
notman
Мнения: 215
Регистрация: 21 февруари 2012, 19:30

Re: поправка на Kindle

Мнение от notman »

pechkov написа:
galina_kara написа:София
Далече си ми. Потърси някой сервиз, в който техниците имат опит с такива устройства.
Някои сервизи ползват „Еконт“ за отдалечени клиенти. Разбира се, всеки сам си решава.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: поправка на Kindle

Мнение от pechkov »

notman написа:Някои сервизи ползват „Еконт“ за отдалечени клиенти. Разбира се, всеки сам си решава.
Всъщност клиентите ползват куриерски услуги. Не съм предложил на galina_kara този вариант поради малкия процент шанс да го оправя. А само за едното "поглеждане" да се плащат куриерски не е оправдано, в случай, че по-близо до нея може да има други сервизи.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
notman
Мнения: 215
Регистрация: 21 февруари 2012, 19:30

Re: поправка на Kindle

Мнение от notman »

Да, не се изразих точно.
Някои сервизи обявяват на сайтовете си, че приемат поръчки от отдалечени клиенти, изпратени чрез куриери. Но не че те ползват услугите на куриерите - не, разбира се!
На galina_kara не бих могъл да препоръчам сервиз, за съжаление, не защото не знам сервизи, а защото не мога да дам гаранции, че са добри. Все пак се надявам и искрено ѝ пожелавам да намери решение на проблема си.
Grumble
Мнения: 102
Регистрация: 15 февруари 2015, 11:42

Re: поправка на Kindle

Мнение от Grumble »

Напишете ми на лични. Ако успеем да се свържем ще се опитам да ви помогна, но ми трябва повече информация.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости