Търся книга по описание

Търсите заглавието на книга или пък името на автор? Това е правилното място за въпроса ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
snegnik
Мнения: 3
Регистрация: 27 декември 2020, 18:22

Търся книга по описание

Мнение от snegnik »

Здравейте,
опитвам от известно време да си спомня заглавие на книга, която съм чела през 80 - те години - старо издание от соц времената.
Темата е за шпионин, внедрен сред нацистките офицери през втора световна война. Главният герой е един полски/по спомен, но може пък и руски да е бил/ войник, който се оказа двойник на пленен нацистки офицер.
Полякът беше обучен и взе самоличността на немеца като се представяше за него.След това беше разкрит и избяга, а в последствие отново се върна в Германия, като този път твърдеше че е истинският немски офицер, успял да се избави от плен и отново се внедри сред нацистите. В спомените ми тази книга беше много увлекателна и бих искала да я прочета и сега, но ....никакъв шанс да си спомня името и / или автора.
Мислех, че е "Офицерът от СС" но не е тази книгата. Не е и "И сам воинът е сам".
Моля ако някой може да ми помогне със заглавието.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Търся книга по описание

Мнение от pechkov »

Standartenführer Max Otto von Stierlitz?

Да не би да е "17 мига от пролетта"?

П.П. Ако подобна тематика те влече - прочети и "Десет дни щастие" от Вадим Собко.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
snegnik
Мнения: 3
Регистрация: 27 декември 2020, 18:22

Re: Търся книга по описание

Мнение от snegnik »

не, не е за Щирлиц.
johnjohn
Мнения: 4
Регистрация: 29 януари 2013, 14:30

Re: Търся книга по описание

Мнение от johnjohn »

Може би Ханс Клос?
https://biblioman.chitanka.info/books/2903
snegnik
Мнения: 3
Регистрация: 27 декември 2020, 18:22

Re: Търся книга по описание

Мнение от snegnik »

Да! Точно това е книгата. Много благодаря и светли празници.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост