Пиша нещо, а ми трябва мнение!

От време на време се появяват идеи за странични проекти. Обсъждайте ги тук.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
temuchin
Мнения: 7
Регистрация: 04 октомври 2020, 11:53

Пиша нещо, а ми трябва мнение!

Мнение от temuchin »

Здравейте, правя опити да напиша роман и ми трябва мнение за първите 20-30 страници.
Мога ли да кача файла тук за критично мнение?
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Пиша нещо, а ми трябва мнение!

Мнение от pechkov »

Зависи. За критика сме винаги готови, но ако няма да ти хареса критиката - по-добре недей. :D

Или пък може да рискуваш. В крайна сметка ако не пробваш - няма да разбереш.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
temuchin
Мнения: 7
Регистрация: 04 октомври 2020, 11:53

Re: Пиша нещо, а ми трябва мнение!

Мнение от temuchin »

Как ще оправя проблемите ако няма тотална критика, по-добре да опитам!
Сега ще видя как да кача файла.
temuchin
Мнения: 7
Регистрация: 04 октомври 2020, 11:53

Re: Пиша нещо, а ми трябва мнение!

Мнение от temuchin »

https://drive.google.com/file/d/1nlVUQ2 ... sp=sharing
Нека хейта започне сега :)
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Пиша нещо, а ми трябва мнение!

Мнение от pechkov »

"Трябва да имате достъп
Поискайте достъп или превключете към профил с такъв. Научете повече"
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
temuchin
Мнения: 7
Регистрация: 04 октомври 2020, 11:53

Re: Пиша нещо, а ми трябва мнение!

Мнение от temuchin »

https://drive.google.com/file/d/1nlVUQ2 ... sp=sharing
Надявам се сега всичко да е ОК!
Извинявам се за правописните грешки.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Пиша нещо, а ми трябва мнение!

Мнение от pechkov »

За стила:
Засега началото изглежда интересно. Има интрига, мисля, че ще може да се насади онова чувство на нетърпение в читателя, което го кара да продължи да чете, за да разбере развръзката. Текста мъничко ми напомня на стила на Богомил Райнов.

За техническото изпълнение:
Текстът се нуждае от доста сериозна редакция. Имам предвид не писателска редакция, а пипване от редактор - човек, който с това се занимава. Нужен е по-добър подбор на изразните средства, да се изчистят повтарящите се думи в изреченията, словореда, и да се оправи представянето на "мислите" на героя в непряката реч. Също така разговорите в пряка реч са прекалено дълги. Разбирам, че по сюжет е така, но ще бъде по-добре да се разделят с малко непряка реч, описание на действия, мисли, и настроения на героите, за да не се уморява читателя.

Правописните грешки не са проблем, те може да се оправят и от най-обикновен коректор.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
temuchin
Мнения: 7
Регистрация: 04 октомври 2020, 11:53

Re: Пиша нещо, а ми трябва мнение!

Мнение от temuchin »

Благодаря, виждам проблемите и ще ги отстраня, но толкова за 12 часа писане без да спя. Иначе книгата е по действително събитие и разкрива конфискувано на 213000 биткойни от Българската държава която се превръща във втория най-голям собственик на тази виртуална валута в света. Естествено властите отричат, а Гешев казва, че няма такова нещо но дали е така ще разберем в книгата. Ще качвам следващите частни тук и се надявам на помощ от ваша страна
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Пиша нещо, а ми трябва мнение!

Мнение от pechkov »

Само че не трябва да разкриваш предварително какво ще се случи в книгата.

Допустимо е да се напише анотация, колкото да може читателя да е наясно в каква насока е сюжета на книгата.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
temuchin
Мнения: 7
Регистрация: 04 октомври 2020, 11:53

Re: Пиша нещо, а ми трябва мнение!

Мнение от temuchin »

Разбирам. Много съм бос в това, а ми е интересно да разкажа друга гледна точка за казуса с биткойни те. За това исках да ми кажете има ли смисъл да продължавам, защото винаги се подценявам и не знаех дали има смисъл да продължавам да пиша. Знам, че няма да стане велик писател от мен, но защо да не се забавлявам с това
Благодаря ти за изказаното мнение.
Последната промяна е направена от temuchin на 2. Мнението е било променяно 2 пъти.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Пиша нещо, а ми трябва мнение!

Мнение от pechkov »

"Пеперудата" от Анри Шариер е преписана от тетрадки. Ако историята си заслужава - винаги може да се превърне в книга. Ти засега пиши. Редактор ще може да потърсиш по-късно. Платена услуга е, и то доста добре платена, но си заслужава.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Dreamer
Мнения: 37
Регистрация: 27 ноември 2010, 23:46

Re: Пиша нещо, а ми трябва мнение!

Мнение от Dreamer »

Прочетох набързо каквото си качил и да ти кажа никак не в лошо. Наистина малко прекаляваш с действията и диалозите, така по-скоро е за сценарий на филм, а не за роман. Обърни малко повече внимание на героите си, връщай се назад във времето за да подчертаеш някоя тяхна черта, добави малко пълнеж - не само местене от едно място на друго, а и забележителности, нещо в колата, новина, забележителност, .... И друго, дори пред полицията хората лъжат, не са директни, много праволинейно си го подкарал...
temuchin
Мнения: 7
Регистрация: 04 октомври 2020, 11:53

Re: Пиша нещо, а ми трябва мнение!

Мнение от temuchin »

Благодаря за отзивите! Ще се постарая да оправя проблемните места.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости