Относно конвертора

Всичко около софтуера, задвижващ Моята библиотека
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
thefly
Мнения: 73
Регистрация: 17 май 2009, 12:24
Местонахождение: София
Връзка:

Относно конвертора

Мнение от thefly »

Извинявам се, ако вече е задаван този въпрос. Ползвам конвертора MyLibToFB2 от 2009 година, за да си конвертирам книгите, които подготвям. Така мога да си ги зареждам в моята читанка и е по-лесно да се четат и коригират. Проблемът е, че в тази версия не са отразени промени и екстри, които съществуват в текущия формат SFB. Следват върпосите:

1. В /sfb-converter-master отразен ли е текущия SFB?
2. Ако „да“, как мога да го настроя и ползвам? Предполагам, че ще е необходим XAMPP (под Ubuntu). Ако въпросът ми предполага смислен отговор, много моля да е като за дебил — графичен дизайнер съм и с PHP съм на Вие :)
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Относно конвертора

Мнение от Борислав »

Да, sfb-converter поддържа текущия формат, но ползването му не е тривиално. Това е софтуерен компонент, а не готов сайт. Единственото, което можеш да направиш, е да помолиш някого да създаде сайт, който да ползва този конвертор.
thefly
Мнения: 73
Регистрация: 17 май 2009, 12:24
Местонахождение: София
Връзка:

Re: Относно конвертора

Мнение от thefly »

Благодаря! Ако под „сайт“ имаш предвид нещо като форма, в която да зареждам SFB-файла и който да стартира скрипт от конвертора, мисля, че мога да се справя. Но ако е нещо по-сериозно... няма ли начин да се пусне такава услуга в Ателието? Особено за трета фаза на работа по книгите — изчитането на ръка, ще е много полезна.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Относно конвертора

Мнение от Борислав »

Ще видя. Може пък да се появи нещо покрай края на годината.
thefly
Мнения: 73
Регистрация: 17 май 2009, 12:24
Местонахождение: София
Връзка:

Re: Относно конвертора

Мнение от thefly »

Да, това ще бъде хубав новогодишен подарък :)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости