Джон Стайнбек

Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
oziris1
Мнения: 12
Регистрация: 17 март 2016, 11:24

Джон Стайнбек

Мнение от oziris1 »

За мен "На изток от рая" си е точно класика. За нещастие съм я чел много отдавна, но мисля скоро да си я припомня. Не мисля, че ще си изгубя времето.
идиот

Re: Джон Стайнбек

Мнение от идиот »

Класика .. неКласика.. Съвременна литература, Съвременна класика... Харесва ли ти или не? Стайнбек ми е любим автор, но с едни други негови произведения и никога не бих го сложил на рафта до Толстой хаха. Пробвай - прочети "Възкресение" (и моля те кажи ми как свършва). След това помисли дали Стайнбек е класика. За мен е един достоен представил на авторите от 20 век.
идиот

Re: Джон Стайнбек

Мнение от идиот »

Лично МОЕ МНЕНИЕ : Не си губи времето в препрочитането на една книга (тухла). Прочети "За мишките и хората" - глътка въздух, аз не спах цяла вечер след тази книга (след Селинджър - три нощи бях като бухал), "Тортила Флет" - за приятелството и алкохола, "Улица Консервна", "Благодатният четвъртък" и т.н.

Поздрави, Идиот
balist
Мнения: 1
Регистрация: 19 февруари 2020, 17:33

Re: Джон Стайнбек

Мнение от balist »

Улица консервна е написана за "нашите момчета" в окопите...
За да припомни на американските вайници идилията на предвоенна Америка.
Излизала е в подлистници не си спомням на кой вестник и нетерпеливите американските войници,
са я пренасяли пълзешком за да прочетат поредния епизод по окопите, често рискувайки живота си".
Тъй.
Благодатният четвъртък е написан в отговор на многобройните молби на войниците за продължение на УК
И двете книги - ама голям майсторлък Госссподи.... гигантски!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости