Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Съобщения, свързани с библиотеката, които трябва да се прочетат
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от pechkov »

Фракс написа:Гледам, че най-после дойдохте на моя акъл ...
Дотук добре, но защо толкова упорито се опитваш да доказваш, че нямаш акъл???

Фракс написа:... и деликатно го намеквате на издателите. ...
Тук никой няма навиците да "намеква". Провокациите ти са детински и много зле скроени. На мен ми е ясно защо не разбираш възможностите, които предоставя библиотеката. Ясно го бях написал: "достатъчно беше да пишат един мейл: "Искаме и ние да участваме". Това намекване ли е според теб? :)

Не, не е намекване, и точно затова го пропускаш, минавайки по тъч-линията. Вадиш някакви хвърчащи заключения, които ги няма дори в контекста, с идеята, че някой ще им се върже.

Не, наистина не е намекване. Читанка е отворен проект, и всеки, който прояви желание - може да се включи. В това число и издателствата, и ако те бяха част от проекта - щяха да могат да пускат ревюта на новите си книги, да дават мнение по отношение на Правилата, и прочие. Но те не го направиха. Подходиха директно със силови методи, без да питат, без да казват. В едно интервю слушам някаква лелка да казва: "Не съм се опитвала да се свържа с тях, никой не знае кои са...", а през цялото време т.нар. "Връзка с екипа" е била активна, всеки, който поиска можеше да я използва, да пише коментар във форума, в ателието, в което между другото стотици привърженици на проекта успяха да се свържат с екипа, но само тези, които са ни търсели - не са могли да ни намерят... Как да считам това? Намекване, натвърдване, или лицемерие?

И това, което ти казвам персонално на теб също не е намекване. Провокациите ви ("ви" за множествено число) са смешни, и няма да "минат". Не можете с вашите методи да ни превърнете в "нещо" като вас.
:D
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Вова Волфович

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от Вова Волфович »

Фраксе-Траксе, посвещавам на твоята особа следния материал за разтуха. Героите в него са ти лика-прилика, батька. :D
zearendil – Гост

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от zearendil – Гост »

Гост написа:
zearendil написа: Тезата очевидно ще е, че поредната „акция“ е незаконна. Не че това има значение за някого. Може да се види в интервюто по-горе как „незаконността“ и „нецелесъобразността“ на една такава акция съвсем не пречи да бъдат наказани хората, помогнали на начинанието, а за нищожността на закона може да се прочете тук. Но отиването на съд е някакъв начин да се озъби човек. Само че те си имат начини да ти избият зъбите дори да спечелиш в съда.
Фразата "нищожност на закона" май няма да мине в съда, където не се обсъжда дали законите са "хубави" или "лоши", а дали се спазват или не.
Вярно. И тогава идва въпросът кое стои по-височко у конкретния човек – собственото му достойнство или (страхът от) съда.
Но, виждаш ли, алтернативите общо взето са две... Или да ти избият зъбите, или да си ги избиеш сам. Мисля, че щом Читанка съществува, значи ни е останал още някой зъб :mrgreen: .
elly_zajo
Мнения: 1
Регистрация: 15 април 2015, 16:43

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от elly_zajo »

Моля променете текста, който се показва, когато се опита да се зареди свалена книга - изтрийте препоръката да не се купуват книги от определени издателства. Достатъчно е, че информирате хората, кои издателства пречат на библиотеката и тормозят доброволците, които я поддържат. Изводa, от къде да си купуват книги, читателите могат сами да си направят ;-)
Григор

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от Григор »

Не съм част от екипа на проекта, но бих бил против махането на подканата да не се купуват книги от определени издателства. Българите сме свикнали на пасивност и бездействие - едно по-директно подсещане според мен е нужно.
MerlinBG
Мнения: 19
Регистрация: 20 юли 2012, 15:14

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от MerlinBG »

Григор написа:Не съм част от екипа на проекта, но бих бил против махането на подканата да не се купуват книги от определени издателства. Българите сме свикнали на пасивност и бездействие - едно по-директно подсещане според мен е нужно.
Но е ненужно грубо. Тук съм склонен да се съглася с elly_zajo.
Диан Жон
Мнения: 52
Регистрация: 01 януари 2011, 00:48

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от Диан Жон »

Грубо? В какъв точно смисъл?
Гост

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от Гост »

zearendil – Гост написа:
Гост написа:
zearendil написа: Тезата очевидно ще е, че поредната „акция“ е незаконна. Не че това има значение за някого. Може да се види в интервюто по-горе как „незаконността“ и „нецелесъобразността“ на една такава акция съвсем не пречи да бъдат наказани хората, помогнали на начинанието, а за нищожността на закона може да се прочете тук. Но отиването на съд е някакъв начин да се озъби човек. Само че те си имат начини да ти избият зъбите дори да спечелиш в съда.
Фразата "нищожност на закона" май няма да мине в съда, където не се обсъжда дали законите са "хубави" или "лоши", а дали се спазват или не.
Вярно. И тогава идва въпросът кое стои по-височко у конкретния човек – собственото му достойнство или (страхът от) съда.
Но, виждаш ли, алтернативите общо взето са две... Или да ти избият зъбите, или да си ги избиеш сам. Мисля, че щом Читанка съществува, значи ни е останал още някой зъб :mrgreen: .
Човек, който държи на достойнството си, не би трябвало да се страхува от съда.
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от filchef »

Фракс написа:Гледам, че най-после дойдохте на моя акъл ;) Визирам анкетата на началната страница:
В момента в „Моята библиотека“ не се добавят книги, чиито хартиени издания са излезли през последните две години, без да се брои текущата. Например, към септември 2015 г. в библиотеката се добавят само книги, които са издадени най-късно през декември 2012 г. Какво смятате вие, има ли нужда от промяна на този срок? Дайте мнението си!
Т.е. демонстрирате готовност да използвате оръжието, което имате и деликатно го намеквате на издателите. От друга страна - никой не може да ви обвини в пряко изнудване. Фин майсторски ход в духа на Сун Дзъ, без да нарушава принципите на Мусаши. Поздравления за което! :)
Моето мнение е ,че читанката трябва да се премести на чужд хостинг примерно в Еквадор ,както са постъпили от Либрусек. Tе даже са достатъчно нахални да искат такса за ползване на библиотеката си а на исканията на правообладателите ги пращат да ги съдят по законодателството на Еквадор. И тези две години да се намалят на 6 месеца - тя ако книгата не стане хит за 6 месеца няма и да стане без помоща на Читанка.
the_fairy_godmother
Мнения: 1
Регистрация: 13 септември 2015, 01:49

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от the_fairy_godmother »

Здравейте,
Няма ли да е по-лесно ако просто се приложи месечна членска вноска на разумна стойност, както във всяка библиотека и с тези средства да се заплаща за правото на разпространение на книгите в сайта?
И хора, спрете да пишете съчинения разсъждения какво можело или не можело, или да съставяте теории за естеството на проблема. Това са празни приказки и никак не помагате.
симпатизант

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от симпатизант »

Честито завръщане!
gost

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от gost »

А тези книги, които бяха свалени неотдавна, по искане на АБК, ще бъдат ли качени обратно?
Гост

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от Гост »

Ай честито :). Някой може ли да каже, как е новия URL на RSS-a за коментарите, че нещо не ги закача?
Диан Жон
Мнения: 52
Регистрация: 01 януари 2011, 00:48

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от Диан Жон »

gost написа:А тези книги, които бяха свалени неотдавна, по искане на АБК, ще бъдат ли качени обратно?
За момента ще останат така. Допълнително ще бъде обсъден и този въпрос.
viktoria12

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от viktoria12 »

симпатизант написа:Честито завръщане!
Честито и от мен ,и благодаря на всички от екипа на Читанка за тяхната упоритост ! Браво !!!
~HT

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от ~HT »

Диан Жон написа:Франкс, мисля че са разбрахме 3 страници по-рано да спреш със спама. Никой не е казал, че въпросната анкета ще доведе до нещо. Използваме случая, за да разберем мнението на всички, които имат желание да отделят време. Ако щеш го наречи сондиране.
Диан Жон, не мисля че Фракс е трол.

Радвам се че 'Моята библиотека" отново е онлайн.
Винаги ми е любопитно да видя всичките 'мнения' по време на криза. Както едно време в казармата - показват ми колко различни са 'четящите' и че 'четящ' не значи нищо повече извън тесния смисъл на думата.

Формата ми поиска google login и се отказах да я попълвам... Мнението ми е че три години са разумен период.
Аз не чета книги преди да са навършили 10.
Гост

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от Гост »

симпатизант написа:Честито завръщане!
Всеки уважаващ себе си пират трябва да има подръка няколко надеждни пристанища, където да може да се скрие, докато мине флотата на Нейно величество, за да не бъде безславно лишаван от плячка в продължение на повече от седмица.
Гост

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от Гост »

Честито завръщане!
Читанка ще пребъде. Специално си направх биткойн портфейл, закупих малко биткойни и направих малко дарени на даденият адрес.
След толкова години на четене на книги от читанка, мисля това е най-малкото което може да се направи за да я имаме и в бъдеще.
Само сметнете половината от читателите да дадат по левче - ще има хостинг за дълго време напред.
Мисля и в бъдеще да правя пак малки дарения.
Успех!
Brekku
Мнения: 3
Регистрация: 31 май 2015, 19:01

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от Brekku »

Честито завръщане! Днес отново е хубав ден за четящите...
hahkas

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от hahkas »

Честито завръщане! Благодаря на екипа на Читанката за невероятния хъс и грижа за потребителите. Дори ако искате направете наистина платформа за абонамент с опция да се плаща с СМС ако смятате, че е наложително да се увеличат приходите(тоест да се плаща хоста) и да се плаща на тея бандити авторско право. Бих използвал по-подходящи думи, но нека спазваме добрия тон. Още при първа възможност ще получите дарение от мен за добре свършената работа. Още един път ви благодаря! Напред и нагоре!
Фракс

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от Фракс »

Честито и от мен! Радвам се, че сте се справили с проблемите и отново сте на линия :)

Вова Волфович написа:Фраксе-Траксе, посвещавам на твоята особа следния материал за разтуха. Героите в него са ти лика-прилика, батька. :D
Вова, не забравяй, че когато посочиш някого с пръст, други три пръста на ръката ти сочат към теб. За да повярваш на свободното съчинение, към което води линка ти, трябва да си... как да се изразя по-деликатно... с интелектуалния потенциал на прелестно русокосо създание, четящо възторжено Паулу Коелю :mrgreen: Дори студент по информатика първи курс не би написал система за идентификация, в която се пазят паролите на потребителите в оригиналния си вид. В базите данни се съхранява резултат от необратима, т.е. свързана със загуба на данни, операция върху тях (хеш функция). Когато потребителят въведе парола, за да влезе в профила си, тя се обработва със същата функция и се сравнява получения резултат със записания в БД. Така че дори при компроментиране на цялата система няма начин паролите да бъдат прочетени.

P.S.
Извинявам се за поредния off-topic, посипвам си главата с пепел и обещавам тържествено повече да не правя така ;)
Stas Kirov
Мнения: 107
Регистрация: 28 октомври 2011, 14:52

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от Stas Kirov »

Добре дошли и добре заварили!
Радвам се, че се завърнахте, за да можем и ние да се върнем при вас, вместо да се скитаме немили-недраги из интернет пространството, търсейки тихото място и любимата книга.
" И Справедливостта възтържествува...!"
Аватар
vegetosayajin
Мнения: 31
Регистрация: 05 септември 2009, 11:19
Местонахождение: Пловдив
Връзка:

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от vegetosayajin »

Честито завръщане на "Читанка", последната капчица разумно пространство в интернет!Дано просъществува без проблеми занапред.А за недоброжелателите - да им се върне каквото трябва.
nb
Мнения: 3
Регистрация: 12 февруари 2011, 17:33

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от nb »

veli_petkov написа:
гост написа:@veli_petkov, каква агресия?!
Мислех си, че пускайки огледало бих могъл да помогна на проекта. Но за да го пусна трябва да съм убеден, че е законно. И отговори от вида "Ако ти знаеш повече от съдиите и адвокатите - моля, изяви се." не биха ме убедили в правото ви. :D
Ясен си, не се напъвай.
nb
Мнения: 3
Регистрация: 12 февруари 2011, 17:33

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от nb »

Честито!
Хърмаяни
Мнения: 1
Регистрация: 07 май 2011, 15:48

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от Хърмаяни »

Поздравления!
Григор
Мнения: 1
Регистрация: 23 септември 2015, 19:58

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от Григор »

the_fairy_godmother написа:Здравейте,
Няма ли да е по-лесно ако просто се приложи месечна членска вноска на разумна стойност, както във всяка библиотека и с тези средства да се заплаща за правото на разпространение на книгите в сайта?
Може да се направи, но ще е модел, напълно различен от сегашния. Ще е по същество комерсиална библиотека, която попада под ударите на закона за авторското право, трябва да купува права от праводържателите и т.н. Нищо лошо в това да има и такава библиотека, напротив - просто ще е различна от тази тук.
Аватар
jovi4
Мнения: 2
Регистрация: 29 май 2009, 22:03

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от jovi4 »

Колко хора биха си закупили книги от библиотека "Галактика"?
Колко хора четат и биха си закупили Ботев, Смирненски, Ангел Каралийчев в това наше време?
Аз лично съм се "заканил" да си купя любимият Джон Стайнбек, независимо, че тук има негови книги.
Всичко е много простичко. Животът е кратък, в това е проблема!
Аз работя в билиотека. Таксата за една година е 5.00 лв. За половин година - 3.00 лв.
Това за размисъл!
Читанка - българщина на едно място!
Валя

Re: Нов опит на „АБК“ за спиране на библиотеката

Мнение от Валя »

Прекрасно, че се върнахте! Може би сега е момента да се отвори дискусията, а ако я миа - да се усили, нужно ли е държавата да събира толкова висок ДДС от книгите? Няма полза за никого. Бих посъветвала книгоиздателите вместо да се заяждат с Читанка, нека помислят не трябва ли да си размърдат мозъците и да лобират за намаляване на ДДС върху книги и учебна литература. Сигурно не е нужно точно аз да обяснявам какво ще означава това за бизнеса им.
Респект към малката, но горда армия, стояща зад Читанка!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости