„Пентаграм“ – Атанас П. Славов

Анонси на новоизлезли произведения: печатни и електронни
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
Кал
Мнения: 209
Регистрация: 01 юли 2010, 14:22
Местонахождение: Човешката библиотека
Връзка:

„Пентаграм“ – Атанас П. Славов

Мнение от Кал »

Четящи приятели (:

„Пентаграм“ е авторски сборник, който събира най-важните текстове от 40-годишния творчески път на Атанас П. Славов. Електронната му версия излезе наскоро и, като повечето издания на Човешката библиотека, се разпространява на принципа „плащате ако и колкото прецените“:


http://choveshkata.net/blog/?p=4774

Ще се радваме – и авторът, и всичките помагачи в Човешката библиотека – ако ви вдъхнови. За усмивка, размисъл, нов поглед в бъдещето, читателски отзив...

Мен лично ме вдъхнови така:
Разказите и новелите на Атанас П. Славов се открояват сред всичко българско, което съм чел, защото:
– нямат равни в разнообразието си – и на идеи, и на форми;
– при все това разнообразие ги прониква и споява един идеал: Мечтата за Човека – еволюиращия, търсещия, отзивчивия, готовия да дръпне другите подире си. А този идеал, уви, дори в световната фантастика се среща рядко. И малко са читателите, дето няма да го от-рекат „наивен“ или даже „остарял“… а колко са онези, дето ще се вдъхновят сами да търсят, да се отзовават, да дърпат другите подире си? С което авторът печели точки и за смелост;
– са писани на език, който смълчава редактора у мен и кара пишещия да си води записки;
вълнуват.
... Вълнуващо четене. ;)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости