Моята библиотека на виртуална машина

Всичко около софтуера, задвижващ Моята библиотека
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

Борислав написа:
filchef написа:Нещо се е бъгнало огледалото на моята библиотека два пъти правих repair и с два различни браузъра пробвах и все едно и също излиза

https://imgur.com/a/OnnpEIP
Явно стиловете не се зареждат. Можеш ли да видиш някак какво има в CSS файла, който се праща към браузъра? С dev tools или пък направо да заредиш съответния файл...

За съжаление нищо не разбирам от ппрограмиране
записах пълното съдържание на css файла в текстов файл както и с помоща на функцията за запис на dev tools
Прикачени файлове
Chitanka css.zip
(6.09 KiB) Свален 93 пъти
Chitanka - font-awesome.min.css.zip
(6.05 KiB) Свален 61 пъти
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Борислав »

filchef написа:записах пълното съдържание на css файла в текстов файл както и с помоща на функцията за запис на dev tools
В началото има два стилови файла - единия е с иконки на font awesome, а другия е основния стилов файл на библиотеката. Ти си взел този с иконките, който изглежда наред, но на нас ни е нужен следващия файл. Адреса му изглежда така: ...skin=orange&menu=right
Squall
Мнения: 5
Регистрация: 15 юли 2011, 19:35

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Squall »

При мен е проблемът е същият, при проверка на Style Editor, се появява съобщение "Style sheet could not be loaded. http://192.168.100.5/css/?skin=orange&menu=right".
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

Борислав написа: В началото има два стилови файла - единия е с иконки на font awesome, а другия е основния стилов файл на библиотеката. Ти си взел този с иконките, който изглежда наред, но на нас ни е нужен следващия файл. Адреса му изглежда така: ...skin=orange&menu=right
Само това има при мен - друг файл няма


Squall написа:При мен е проблемът е същият, при проверка на Style Editor, се появява съобщение "Style sheet could not be loaded. http://192.168.100.5/css/?skin=orange&menu=right".

и при мен пише - :!: Style sheet cold not be loaded. http://192.168.56.101/css/?skin=orange&menu=right

Ето какво излиза в конзолата

Error: An unexpected error occurred undefined
Error: Promised response from onMessage listener went out of scope 2 background.js:16:8742
Source map error: Error: NetworkError when attempting to fetch resource.
Resource URL: moz-extension://d43b0cd5-15dd-4bde-926d-691c0da3e586/content/js/purify.min.js
Source Map URL: purify.min.js.map
Unknown property ‘-moz-osx-font-smoothing’. Declaration dropped. font-awesome.min.css:4:662
Expected ‘none’, URL, or filter function but found ‘progid’. Error in parsing value for ‘filter’. Declaration dropped. font-awesome.min.css:4:1900
Expected ‘none’, URL, or filter function but found ‘progid’. Error in parsing value for ‘filter’. Declaration dropped. font-awesome.min.css:4:2063
Expected ‘none’, URL, or filter function but found ‘progid’. Error in parsing value for ‘filter’. Declaration dropped. font-awesome.min.css:4:2229
Expected ‘none’, URL, or filter function but found ‘progid’. Error in parsing value for ‘filter’. Declaration dropped. font-awesome.min.css:4:2400
Expected ‘none’, URL, or filter function but found ‘progid’. Error in parsing value for ‘filter’. Declaration dropped. font-awesome.min.css:4:2573

А това е след дебъг в конзолата

INS: content-ads.js loaded: http://192.168.56.101/ content-scripts.js:1:107966
TSS: content-tss.js loaded: http://192.168.56.101/ content-scripts.js:1:117760
INS: content-blocked-items.js loaded: http://192.168.56.101/ content-scripts.js:1:137798
Error: An unexpected error occurred undefined
CONTENT_SHELL: Page allowed. Skipping shell injection blocks content-scripts.js:1:137460
GET TAB ID RESPONSE:
Object { tabId: 102 }
content-scripts.js:1:119296
TSS: excluded result:
Object { excluded: true }
content-scripts.js:1:128481
TSS: Excluding content tss (trigger: send-mesage) content-scripts.js:1:119833
Error: Promised response from onMessage listener went out of scope 2 background.js:16:8742
Source map error: Error: NetworkError when attempting to fetch resource.
Resource URL: moz-extension://d43b0cd5-15dd-4bde-926d-691c0da3e586/content/js/purify.min.js
Source Map URL: purify.min.js.map
Unknown property ‘-moz-osx-font-smoothing’. Declaration dropped. font-awesome.min.css:4:662
Expected ‘none’, URL, or filter function but found ‘progid’. Error in parsing value for ‘filter’. Declaration dropped. font-awesome.min.css:4:1900
Expected ‘none’, URL, or filter function but found ‘progid’. Error in parsing value for ‘filter’. Declaration dropped. font-awesome.min.css:4:2063
Expected ‘none’, URL, or filter function but found ‘progid’. Error in parsing value for ‘filter’. Declaration dropped. font-awesome.min.css:4:2229
Expected ‘none’, URL, or filter function but found ‘progid’. Error in parsing value for ‘filter’. Declaration dropped. font-awesome.min.css:4:2400
Expected ‘none’, URL, or filter function but found ‘progid’. Error in parsing value for ‘filter’. Declaration dropped. font-awesome.min.css:4:2573

А това е конзолата след нулирането на всички адони които ползвам


GEThttp://192.168.56.101/
[HTTP/1.1 200 OK 148ms]

GEThttp://192.168.56.101/css/?skin=orange&menu=right
[HTTP/1.0 500 Internal Server Error 3ms]


GET
http://192.168.56.101/css/?skin=orange&menu=right
Status
500
Internal Server Error
VersionHTTP/1.0
Transferred248 B (0 B size)
Referrer Policystrict-origin-when-cross-origin

GEThttp://192.168.56.101/js/?vendor--js--jquery,vendor--js--jquery-cookie,jquery-myplugins,main,+version1.js
[HTTP/1.1 200 OK 0ms]

GEThttp://192.168.56.101/bootstrap/dist/js/bootstrap.min.js
[HTTP/1.1 200 OK 0ms]

GEThttp://192.168.56.101/apple-touch-icon.png
[HTTP/1.1 200 OK 0ms]

GEThttp://192.168.56.101/favicon.png
[HTTP/1.1 200 OK 0ms]
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

Никой ли не работи по моя проблем - явно не съм само аз с такъв проблем
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

Опитах се да преинсталирам виртуалната машина - оказа се че при режим Repair се получава същия проблем при режим Update тоя проблем го няма но виртуалната машина се ъпдейтна при мен едва до 15 ноември 2021 година и не искаше повече да се ъпдейтне.
bla
Мнения: 89
Регистрация: 18 май 2011, 17:45

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от bla »

Здравейте,
След поредния update който при мен се случва автоматично от cron 3 пъти в денонощие се счупиха само кориците на новите книги:

192.168.99.11 - - [01/Feb/2023:19:37:33 +0200] "GET /thumb/book-cover/2b/11237.120.jpg HTTP/1.1" 404 273
192.168.99.11 - - [01/Feb/2023:19:37:33 +0200] "GET /thumb/book-cover/2b/11236.120.jpg HTTP/1.1" 404 273
192.168.99.11 - - [01/Feb/2023:19:37:33 +0200] "GET /thumb/book-cover/2b/11234.120.jpg HTTP/1.1" 404 273
192.168.99.11 - - [01/Feb/2023:19:37:33 +0200] "GET /thumb/book-cover/2b/11235.120.jpg HTTP/1.1" 404 272

И след repair:
В prod.log следния php exception :

"[2023-02-01 20:31:43] request.CRITICAL: Uncaught PHP Exception Symfony\Component\Debug\Exception\FatalThrowableError: "Parse error: syntax error, unexpected '?', expecting variable (T_VARIABLE)" at /var/www/chitanka/app/Entity/BaseWork.php line 438 {"exception":"[object] (Symfony\\Component\\Debug\\Exception\\FatalThrowableError(code: 0): Parse error: syntax error, unexpected '?', expecting variable (T_VARIABLE) at /var/www/chitanka/app/Entity/BaseWork.php:438)"} []"

И съответно в chitanka.access.log "GET / HTTP/1.1" 500 12053. тоест виждам: "Неприятна изненада от тип 500"

Понеже не съм сигурен доколко успешно е минал update при repair заради ограничението от максимум 3 update на ден ще го махна от cron и ще го пусна утре на ръка.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Борислав »

bla написа:Parse error: syntax error, unexpected '?', expecting variable (T_VARIABLE)" at /var/www/chitanka/app/Entity/BaseWork.php line 438
Предполагам, че твоята версия на PHP е 7.0.
Преди няколко месеца имаше няколко промени и в момента се изисква поне версия 7.1. Ще видя дали мога да върна предишното състояние.

Препоръчвам обаче актуализиране на версията, защото след няколко месеца тя ще бъде вдигната на 7.2, а после и на 8.1.
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

как да актуализирам версията на PHP може ли някакви инструкции с последна ъпдейтната версия на фаерфокс съм пробвах и с други браузъри хром и ейдж все същата работа е
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

Според мен трябва да се направи нова виртуална машина на читанката направо с най новата весия на РНР и да се пусне нов торент иначе няма да има оправия особено за нези които не разбират от програмиране като мен.
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

Много време мина откак не работи правилно виртуалната машина и не иска да се синхронизира с ъпдейт и репейр - никой ли не работи по въпроса или промените са толкова много че е необходима нова виртуална машина.

След последния ъпдейт анд репейр се случи следното


Неприятна изненада от тип 500

Сървърът каза, че изпълнението на тази заявка е била свръх силите му. Много се извинява.

Свържете се с екипа на библиотеката и докладвайте за случилото се или пък отворете началната страница и започнете приключението наново.
hhdev
Мнения: 1
Регистрация: 18 юни 2023, 11:38

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от hhdev »

И при мен не потръгнаха нещата с торента от 2019-та.

Затова направих нова инсталация на ubuntu22 с chitanka-installer
Първо nginx-a не искаше да тръгне (тъй като очаква сокет за php7, a ububtu-то е с php8), а след това се оказа, че версията на Doctrine не работи с php8. След като подмених php-то на 7 всичко тръгна.

Бих публикувал виртуалката като торент, но трябва да се съгласува с правоимащите качването на torrent файла при предишния.

Има някои особености в моя setup - сложил съм статично ip на виртуалката, тъй като имам вече сървър на 127.0.0.1 и като страничен ефект при промяна на името на сървъра chitanka-installer-a слага 127.0.0.1 в hosts файла. Но не е проблем да се направят някои промени, които да живеят само в имиджа.
Липсва и програмата с менютата от предишния имидж, но ъпдейта става през инсталатора и/или cron.
Берлиоз
Мнения: 76
Регистрация: 09 април 2016, 16:39

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Берлиоз »

Привет,

Скоро този проблем при инсталатора ще бъде оправен.
YankoNach
Мнения: 25
Регистрация: 02 октомври 2013, 19:18

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от YankoNach »

Берлиоз написа: 26 юни 2023, 13:09 Привет,

Скоро този проблем при инсталатора ще бъде оправен.
Май не е много скоро... :D
От една седмица се опитвам да инсталирам Читанка-та на ВМ, ама нещо не успявам... Днес, ще пробвам пак на чисто с последният Debian "bullsseye" - 11.8:
https://cdimage.debian.org/cdimage/arch ... etinst.iso
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

Проблема е че тия които разбират от програмиране и Линукс все някак се оправят но ние които разчитаме на вируалната машина Оракъл виртуал бокс и готов пакет сме съвсем безпомощни.
YankoNach
Мнения: 25
Регистрация: 02 октомври 2013, 19:18

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от YankoNach »

С дебиан-а нищо не направих... По някакъв начин успях да инсталирам "chitanka-docker" ... и сега си работи на лаптопа ми... Още не съм наясно дали се ъпдейтва... Сега, на десктопа опитах с Убунту: Без проблем инсталирах читанката на VirtualBox виртуална машина Ubuntu 20.04.6 LTS - (Focal Fossa) (Фосата, доколкото знам се поддържа още малко повече от 6 години - до 2030 г.). Инсталацията си мина по мед и масло, никакви забележки, инсталирах я като chitanta.local... Отваря се в браузера (Fitefox) на Убунту-то без проблеми на http://chitanka.local ...Виртуалката на убунтуто е с мрежов адаптер "Мостов адаптер" и си е (при мен) на 192.168.100.17 Само че, ако се опитам на браузера на хоста да отворя 192.168.100.17 излиза "заглавната" страница на ngix-a., и посмъртно няма читанка... Демек, уеб-сървър - да, ама "читанка" - йок! Та някой има ли идея "къде бъркам?" Щото, тея конфигурационни файлове на nginx-а посмъртно не мога да ги схвана... Ако ми помогнете да "проработи" веднага ще "скопя" убунту-то откъм GUI и допълнителната софтуерна боза и е готова ВМ...
YankoNach
Мнения: 25
Регистрация: 02 октомври 2013, 19:18

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от YankoNach »

Благодарение на помощта на Borislav Manolov (bmanolov) от https://github.com/chitanka/chitanka-installer като че ли са справих...
Направих нещо като "хранилище" в GitHub: https://github.com/YankoNach/chitanka-ubuntu_20.04.6
В него има линк към "образа" на читанката и нещо като упътвания за съвсем начинаещи...
Ако някой е наясно със софтуерчето дето даваше менютата на "старата" ВМ читанка, май е "confconsole" на TurnKey , нека да помогне... И ако може да се изреже още ненужно нещо от софтуера на ВМ - също!
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

Похвално усилие но пак трябва да разбираш нещо от линукс а и как ще се обновява ако няма менюта - няма ли кой да направи нормален торент от който да си я изтеглим и стартираме с няколко клика на последната версия на Виртуал бокс както беше по рано.
Имам старата читанка на торент от 2019 ако можеш да разбереш от нея как да направиш менютата мога да дам линк да я дръпнеш и да я разгледаш.
YankoNach
Мнения: 25
Регистрация: 02 октомври 2013, 19:18

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от YankoNach »

Имам я "старата" читанка от 2019 г., знам и руут-паролата на образа, но трябва доста повече от "...да разбираш нещо от линукс.." за да направя менютата :D :D :D А аз, с моите "любителски" познания не мога да се справя :x :roll: :x
–––––––––––––––––––––––
Мога да се опитам да направя нещо като система от "alias"-и, които да изпълняват подобни функции като бутоните от менютата на "старата" и обяснителен файл, който да се показва при стартиране, ама ще ми трябва поне един свободен уикенд...
––––––––––––––––––––––
Иначе, "моята" си се обновява автоматично, стига да я оставиш да работи във вторник срещу сряда сутринта (около 03:27) и има достъп до интернет....Вероятно трябва да добавя да се обновява при всяко стартиране...
––––––––––––––––––––––
Ръчно, винаги може да се обнови с командата:

Код: Избиране на всичко

sudo /var/www/chitanka/bin/update
+ [ENTER]
Ще поиска парола: 3.14159 (числото пи до петия знак след десетичната точка - езикът на въвеждане по подразбиране е EN, та десетичната запетая е точка :D )
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

Здравей YankoNach линка на гугълското огледало не работи иска заявка за достъп пуснах но е добре да го шернеш за всички които искат да го теглят а най добре да го направиш на торент и да дадеш линка
YankoNach
Мнения: 25
Регистрация: 02 октомври 2013, 19:18

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от YankoNach »

Да, ще го шерна, даже ще пусна и торент в замунда (стига да имам съгласието на администраторите на читанка). Не бързам обаче, защото се замислих върху забележките от теб и реших че си прав.. Моят вариант върши работа само на хора, които все пак имат представа и се чувстват уютно с Линукс и виртуални машини...
Та сега подготвям нов вариант на ubuntu-server, който на практика няма да има нужда от никакви познания на линукс, и съвсем елементарни за да се конфигурира правилно Oracle VirtualBox и да се настрои огледалото... Освен това, с помощта на ChatGPT направих един обикновен баш-скрипт, който ще се стартира с буутването и дава функции, подобни на тези на менюто на "старата" ВМ (е няма да е толкова красиво но ще върши подобна работа)... Ще напиша и кратко ръководство как се инсталира, настройва и ползва, като за "абсолютно-начинаещи"! Като съм готов, ще го окастря от излишен софтуер и ще го кача да го тествате... Даже съм решил, да не свалям "съдържанието", та огледалото да е по-малко и да се сваля по лесно - при първата инсталация и стартиране потребителят сам ще може да си свали съдържанието с първия ъпдейт... Ама вероятно ще съм готов през уикенда...
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

Треперят ми ръцете и не мога да въведа толкова дълга парола без да я виждам можеш ли да я направиш видима или изобщо да направиш ъпдейта по друг начин като примерно IP-то
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

YankoNach написа: 07 декември 2023, 18:58 Да, ще го шерна, даже ще пусна и торент в замунда (стига да имам съгласието на администраторите на читанка). Не бързам обаче, защото се замислих върху забележките от теб и реших че си прав.. Моят вариант върши работа само на хора, които все пак имат представа и се чувстват уютно с Линукс и виртуални машини...
Та сега подготвям нов вариант на ubuntu-server, който на практика няма да има нужда от никакви познания на линукс, и съвсем елементарни за да се конфигурира правилно Oracle VirtualBox и да се настрои огледалото... Освен това, с помощта на ChatGPT направих един обикновен баш-скрипт, който ще се стартира с буутването и дава функции, подобни на тези на менюто на "старата" ВМ (е няма да е толкова красиво но ще върши подобна работа)... Ще напиша и кратко ръководство как се инсталира, настройва и ползва, като за "абсолютно-начинаещи"! Като съм готов, ще го окастря от излишен софтуер и ще го кача да го тествате... Даже съм решил, да не свалям "съдържанието", та огледалото да е по-малко и да се сваля по лесно - при първата инсталация и стартиране потребителят сам ще може да си свали съдържанието с първия ъпдейт... Ама вероятно ще съм готов през уикенда...
Не е нужно да я пускаш в замунда просто даваш магнет линка тука и който иска я тегли
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

След 27 опита най сетне успях да му набия паролата и да я ъпдейтна читанката но си е жива мъка за хора с начален паркинсон като мен на сляпо да въвеждат паролата ако друго не успееш да направиш поне измисли нещо за ъпдейта - поне да се вижда какво се въвежда като парола или да работи клипборда с Control + Sift + V за въвеждане на командите и паролата.Прави ми впечатление, че конзолата е далеч по чувствителна на най малкото потрепване на пръстите отколкото при нормално писане във форуми и текстови редактори ако може това да се оправи ще е добре.

Все пак си свършил добра работа щом аз с практически с нулеви познания за конзолата на Уиндос (налагало ми се е чат пат да правя нещо готово добре описано) успях да я пусна и макар и с доста големи мъки даже и я ъпдейтвах :D
YankoNach
Мнения: 25
Регистрация: 02 октомври 2013, 19:18

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от YankoNach »

Аха, разбрах... Ще го имам пред вид - и аз съм така :-)
Аз пък съм малко късоглед та се борих снощи да поувелича размера и на конзолата и на шрифта :-)
Честит празник на всички настоящи, бивши и бъдещи студенти:
Gaudeamus igitur
Juvenes dum sumus.
Post jucundam juventutem
Post molestam senectutem
Nos habebit humus.
YankoNach
Мнения: 25
Регистрация: 02 октомври 2013, 19:18

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от YankoNach »

Мдаа, както може да се предполага, дапуснал съм грешка още от началото... Май, идеята да не свалям съдържанието е тъпа - ако ще го сваляте с magnet, няма особена разлика дали се свалят 15 ГБ съдържание през curl или през torrent, та ще го актуализирам, така че сваленото огледало да е актуално към 08.12.2023 г. Магнета ще го щерна през поне две различни мрежи - на Виваком и на А1, та като за начало ще е добре... Иначе, мисля да направя нещата така, че да няма нужда от никакви пароли и въвеждането им в терминала. Просто от едно меню избираш 1-2-3-... Судо паролата ще я пише в описанието на ВМ, но, реално, обикновения потребител никога няма да има нужда от нея. Ако не се запия яко по повод 8 декември, до неделя, 10.12.2023 г. очаквам да съм готов...
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

точно така - през торент е даже по добре защото може да се тегли няколко дена а иначе трябва да се остави компютъра включен и да се разчита че няма да спре тока или да се подпали самия комп.
Честит празник и на теб и на всички студенти.
m1l3n40
Мнения: 14
Регистрация: 26 януари 2020, 17:11

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от m1l3n40 »

Моля дайте торент за виртуална машина на читанката, която да е 32-битова, с един процесор и да може да се обновява автоматично. Всичко което пробвах до сега (2019,2016 и преди това ) има проблеми с обновяването - тръгва даунлоуд и дава съобщения за липсващи директории или невъзможност да копира някой PHP файл и пр. и след това не тръгва нищо. Други версии (по-стари) пък не правят никакво обновяване на книгите. Версията на линукса няма значение - може да е Дебиан или Убунту .
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

m1l3n40 написа: 11 декември 2023, 15:32 Моля дайте торент за виртуална машина на читанката, която да е 32-битова, с един процесор и да може да се обновява автоматично. Всичко което пробвах до сега (2019,2016 и преди това ) има проблеми с обновяването - тръгва даунлоуд и дава съобщения за липсващи директории или невъзможност да копира някой PHP файл и пр. и след това не тръгва нищо. Други версии (по-стари) пък не правят никакво обновяване на книгите. Версията на линукса няма значение - може да е Дебиан или Убунту .
Имай малко търпение - колегата YankoNach работи по въпроса но сигурно има някакви проблеми пък и скоро беше студентския празник и може и да е запразнил - прочети десетина поста по нагоре аз неговата успях да я пусна - вярно, че е 64 битова но не вярвам това да е проблем щом работи на виртуална машина.
Аз все пак ще му пиша дали не може да я направи на 32 битово Убунту защото не знам дали наистина не е проблем на 32 битови машини.Емейла му го има в гитхъба който е направил - може да му пишеш и ти ако при теб не тръгва неговата машина.
m1l3n40
Мнения: 14
Регистрация: 26 януари 2020, 17:11

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от m1l3n40 »

Пробвах я вече - не тръгна. Моята система е стара - 32-битов ХР с един процесор . От 2019 тръгва, но като пусна ъпдейта явно намира конфликт със версиите на РНР и се скапва. Т.е. в момента не мога да намеря нито една функционираща правилно версия .
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости