Моята библиотека на виртуална машина

Всичко около софтуера, задвижващ Моята библиотека
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

m1l3n40 написа: 12 декември 2023, 09:48 Пробвах я вече - не тръгна. Моята система е стара - 32-битов ХР с един процесор . От 2019 тръгва, но като пусна ъпдейта явно намира конфликт със версиите на РНР и се скапва. Т.е. в момента не мога да намеря нито една функционираща правилно версия .
Да така е със старите виртуални машини - трябва да се направи нова - писах си с YankoNach - каза че няма проблем да я пусне 32 битова версия с една нишка на процесора но в момента се бори със скрипт който ще позволи на начинаещите които не разбират от Линукс да я ъдейтват и въобще скрипта да върши работа на старите менюта от предните версии на читанката без да е толкова красив.
m1l3n40
Мнения: 14
Регистрация: 26 януари 2020, 17:11

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от m1l3n40 »

Не е ли по-добре ъпдейта да си е включен пак в менюто както едно време - това е по-удобно за обикновени юзери като мен. А същото така и "repair" функцията?
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

m1l3n40 написа: 12 декември 2023, 09:48 Пробвах я вече - не тръгна. Моята система е стара - 32-битов ХР с един процесор . От 2019 тръгва, но като пусна ъпдейта явно намира конфликт със версиите на РНР и се скапва. Т.е. в момента не мога да намеря нито една функционираща правилно версия .
Ти можеш ли да видиш дали процесора ти дали не е Core 2 Duo и въобще какъв е защото има проблем с намирането на такова дистро на Убунту което е за прост пентиум.
m1l3n40
Мнения: 14
Регистрация: 26 януари 2020, 17:11

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от m1l3n40 »

Процесорът ми е Pentium 4 . В моите архиви намерих два имиджа на Убунту: ubuntu-14.04.5-desktopi386 , ubuntu-12.04.5-desktopi386 - по принцип работят на моята система. Ако на него му вършат работа мога да ги кача на някой шернат Google драйв
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

m1l3n40 написа: 14 декември 2023, 13:32 Процесорът ми е Pentium 4 . В моите архиви намерих два имиджа на Убунту: ubuntu-14.04.5-desktopi386 , ubuntu-12.04.5-desktopi386 - по принцип работят на моята система. Ако на него му вършат работа мога да ги кача на някой шернат Google драйв
Цитирам ти писмото което получих от него - тия версии не му вършат работа
Прерових всичко, което успях за х86 (32-битовата) версия - за Убунту след 18.02 мисля, такава няма и не се предвижда. А за да работи коректно инсталаторът, който аз ползвам от https://github.com/chitanka/chitanka-installer.git му трябва баш тази версия - не по-стара (с нея става това, което стана и с оригиналната Читанка на ВМ) нито по-нова (там има нова версия на php -то, която "не харесва" на уеб сървъра nginx и Doctrine ... Явно има начин да се даун-грейдне PHP-то, ама аз не мога да се справя с това...
За твоя познат, дето иска 32-битова ВМ, мисля че мога да намеря някой работещ Дебиан вариант, ама понеже вероятният потребител ще е само той, ще го отложа за след 64 битовия вариант...
Така че за сега ще е 64 битова новата версия на машината и ще има и някой особености които ще бъдат описани в упътването към нея защото менютата няма да изглеждат както преди но общо взето ще изпълняват същите функции.
Последната и единствена промяна е направена от filchef на 14 декември 2023, 14:34.
YankoNach
Мнения: 25
Регистрация: 02 октомври 2013, 19:18

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от YankoNach »

Здравейте!
Споделям magnet link на новата версия на виртуалната машина с локалното огледало на Читанката...

magnet:?xt=urn:btih:ea9fdf2294b31acf01df9852b64886dc6652c57b&dn=cihitanka-ubuntu_server-v0.2.zip

трябва да напиша нещо като "Howto ..." за съвсем неразбиращи, но ако сте ползвали "старата" читанка от 2019 - принципът е същия...
1. Инсталираш си последния Oracle VirtualBox от тук:
https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads
2. Настойваш "Мрежов адаптер" - "Мостов адаптер"  и сочиш актуалният (за твоя компютър лаптоп и пр.), който е свързан с интернет - ако е WiFi - съответната безжична карта, ако е кабелен - съответния кабелен Етернет контролер
3. Стартираш виртуалната машина"cihitanka-ubuntu_server-v0.2" и чакаш да се зареди. (отнема малко време, защото съм "окастрил" настройките на ВМ - 1 процесор, 2 ГБ РАМ, 32 МБ видеоРАМ)
4.Излизат някакви съобщения - не ги четеш, ако нещо буквите се наслагват една върху друга, удряш клавиша [ENTER], да се появи промпт:

Код: Избиране на всичко

user1@chitankalocal:~$
5.Цъкваш стрелката на клавиатурата [НАГОРЕ] един път и би трябвало да ти се появи готова командата:

Код: Избиране на всичко

sudo ./menu_chitanka.bash 
Ако не стане от първия път със стрелките НАГОРЕ / НАДОЛУ превърташ списъка от последните команди и я намираш
6. Шибваш клавиша [ENTER] и си в Менюто - подобно е на "красивото" от "старата" читанка, само дето не е толкова красиво :D Иначе върши почти същата работа...
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

Теглииим :D
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

Пушка е - в началото ми се разсърди и не искаше да се пусне защото не можа да разпознае кабелния ми лан адаптор но от разширените настройки го оправих-единствената ми забележка, е че няма readme в пакета на торента където се обяснява как се работи с нея.
Спрял съм на пауза всички останали към 450 торента и съм го шернал само него да се тегли с възможната максимална скорост. :wink:
Последната и единствена промяна е направена от filchef на 14 декември 2023, 19:57.
Pocketbook
Мнения: 5
Регистрация: 19 юни 2023, 21:05

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Pocketbook »

YankoNach написа: 14 декември 2023, 14:18 5.Цъкваш стрелката на клавиатурата [НАГОРЕ] един път и би трябвало да ти се появи готова командата:

Код: Избиране на всичко

sudo ./menu_chitanka.bash 
Ако не стане от първия път със стрелките НАГОРЕ / НАДОЛУ превърташ списъка от последните команди и я намираш
6. Шибваш клавиша [ENTER] и си в Менюто - подобно е на "красивото" от "старата" читанка, само дето не е толкова красиво :D Иначе върши почти същата работа...
Благодаря за труда. Но не разбрах защо са нужни т.5 и т.6? Ако допишеш реда

Код: Избиране на всичко

sudo ./menu_chitanka.bash
в края на файла

Код: Избиране на всичко

/home/user1/.bashrc
менюто ще се стартира автоматично с пускането на виртуалната машина.

За тези, които искат да си го модифицират сами:
1. Напишете

Код: Избиране на всичко

cd ~user1
mcedit .bashrc
2. Слезте в края на файла и допишете на нов ред

Код: Избиране на всичко

sudo ./menu_chitanka.bash
3. Натиснете F2 за запис и F10 за изход.
4. Рестартирайте машината с команда reboot и вече менюто ще ви се появява автоматично. За излизане от него можете да използвате Ctrl/C.
YankoNach
Мнения: 25
Регистрация: 02 октомври 2013, 19:18

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от YankoNach »

:D Ъъъ, с .bashrc само не съм се опитвал да го стартирам :D :D :D
С крон, анакрон, като услуга - не става (т.е. става, стартира си се ама на заден фон, като демон един вид, а на мен ми трябва като интерактивен потребителски интерфейс... Сега ще пробвам :oops:
А за излизане от менюто, то си има вградена команда "9" - нарочно не е изписана, за да не обърква потребители, които не искат да разбират от Линукс и bash им извиква тръпки по гърба :)
Да, така си е ОК! Благодаря!
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

Pocketbook написа: 14 декември 2023, 19:01
YankoNach написа: 14 декември 2023, 14:18 5.Цъкваш стрелката на клавиатурата [НАГОРЕ] един път и би трябвало да ти се появи готова командата:

Код: Избиране на всичко

sudo ./menu_chitanka.bash 
Ако не стане от първия път със стрелките НАГОРЕ / НАДОЛУ превърташ списъка от последните команди и я намираш
6. Шибваш клавиша [ENTER] и си в Менюто - подобно е на "красивото" от "старата" читанка, само дето не е толкова красиво :D Иначе върши почти същата работа...
Благодаря за труда. Но не разбрах защо са нужни т.5 и т.6? Ако допишеш реда

Код: Избиране на всичко

sudo ./menu_chitanka.bash
в края на файла

Код: Избиране на всичко

/home/user1/.bashrc
менюто ще се стартира автоматично с пускането на виртуалната машина.

За тези, които искат да си го модифицират сами:
1. Напишете

Код: Избиране на всичко

cd ~user1
mcedit .bashrc
2. Слезте в края на файла и допишете на нов ред

Код: Избиране на всичко

sudo ./menu_chitanka.bash
3. Натиснете F2 за запис и F10 за изход.
4. Рестартирайте машината с команда reboot и вече менюто ще ви се появява автоматично. За излизане от него можете да използвате Ctrl/C.
Стана :D
В началото бях допуснал синтактична грешка в последния ред и ми даваше че е непозната команда - мисля че трябва да пуснем нов магнет линк със тази корекция и с readme като за начинаещи как се настройва мрежата на VirtualBox.
YankoNach
Мнения: 25
Регистрация: 02 октомври 2013, 19:18

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от YankoNach »

Готов е и вариантът за 32 битова ВМ - базирана на Дебиан за х86. Ще върви и под Уиндоус ХП Написах и някакво readme.txt - дано да свърши работа. Ето линк:
magnet:?xt=urn:btih:bac2f6ea7c5deaf32166cead24206599d7c9636a&dn=32bit
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

YankoNach написа: 15 декември 2023, 07:46 Готов е и вариантът за 32 битова ВМ - базирана на Дебиан за х86. Ще върви и под Уиндоус ХП Написах и някакво readme.txt - дано да свърши работа. Ето линк:
magnet:?xt=urn:btih:bac2f6ea7c5deaf32166cead24206599d7c9636a&dn=32bit
Аз предлагам двата магнет линка за 32 и за 64 битови машини да ги пуснеш и в гитхъб хранилището което направи
Ще има ли нова 64 битова машина която да се самостартира менюто или всеки сам да си коригира старата.
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

Пуснах и 32 битовата машина - работи си. Даже ги пуснах и двете да работят едновременно - пушка са като естествено 32 битовата е по бавна но върши работа - БРАВО
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

m1l3n40 написа: 14 декември 2023, 13:32 Процесорът ми е Pentium 4 . В моите архиви намерих два имиджа на Убунту: ubuntu-14.04.5-desktopi386 , ubuntu-12.04.5-desktopi386 - по принцип работят на моята система. Ако на него му вършат работа мога да ги кача на някой шернат Google драйв
Ти пробва ли 32 битовата машина, работи ли при теб.
YankoNach
Мнения: 25
Регистрация: 02 октомври 2013, 19:18

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от YankoNach »

Добре, вече е актуализиран и основния вариант . за 64 бит ubuntu-server...
Така остават следните връзки:
1. 32 битова - става за всички, включително и за много стари компютри/лаптопи с 32 битова операционна система (за тях е единствената възможна опция):

magnet:?xt=urn:btih:bac2f6ea7c5deaf32166cead24206599d7c9636a&dn=32bit

2. 64 битова - с малко по-високи изисквания към хардуера, "нови" десктопи и лаптопи:

magnet:?xt=urn:btih:ed821e52a635542724b16b242640e0ef327634d0&dn=Cihtanka_new_64bit_v0.3

И в двата торента съм се опитал на направя съответния "readme.txt" с много прости указания, за тези дето хич не разбират от линукс и виртуални машини.
Магнет-линковете и описанията ги има и в GitHub:
https://github.com/YankoNach/chitanka-ubuntu_20.04.6/
Ако имате нужда от помощ, съвет или просто искате да ме попържите или благодарите, можете да го направите тук във форума или на
[email protected]
Последната и единствена промяна е направена от YankoNach на 16 декември 2023, 20:15.
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

YankoNach написа: 16 декември 2023, 16:29 Добре, вече е актуализиран и основния вариант . за 64 бит ubuntu-server...
Така остават следните връзки:
1. 32 битова - става за всички, включително и за много стари компютри/лаптопи с 32 битова операционна система (за тях е единствената възможна опция):

magnet:?xt=urn:btih:bac2f6ea7c5deaf32166cead24206599d7c9636a&dn=32bit

2. 64 битова - с малко по-високи изисквания към хардуера, "нови" десктопи и лаптопи:

magnet:?xt=urn:btih:ed821e52a635542724b16b242640e0ef327634d0&dn=Cihtanka_new_64bit_v0.3

И в двата торента съм се опитал на направя съответния "readme.txt" с много прости указания, за тези дето хич не разбират от линукс и виртуални машини.
Ако имате нужда от помощ, съвет или просто искате да ме попържите или благодарите, можете да го направите тук във форума или на
[email protected]
Хиляди благодарности за машините :!: - 4-5 месеца никой не се отзоваваше на сигналите, че старите виртуални машини вече не работят - надявам, се че вече всички ще могат да ползват едната или другата версия в зависимост от хардуера който имат.
Аз съм решил всики останали торенти да ги сложа на пауза и да сийдвам тия 2 машини за 1-2 месеца за да осигуря скорост и да могат да ги изтеглят повече хора.

64 битовата машина много трудно се тегли - замръзна на 20.9% и от 2 часа не е помръднала - който я е изтелил моля сийдвайте поне 1-2 дена - не бързайте да я триете от торентите си.
YankoNach
Мнения: 25
Регистрация: 02 октомври 2013, 19:18

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от YankoNach »

filchef написа: 16 декември 2023, 18:09 64 битовата машина много трудно се тегли - замръзна на 20.9% и от 2 часа не е помръднала - който я е изтелил моля сийдвайте поне 1-2 дена - не бързайте да я триете от торентите си.
Проблемът е от мен: изгаснал тока, компът се рестартирал, за съжаление qbittorrent-ът, обаче, не е настроен да се стартира с компа :o
Сега трябва всичко да е О.К
m1l3n40
Мнения: 14
Регистрация: 26 януари 2020, 17:11

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от m1l3n40 »

filchef написа: 15 декември 2023, 19:43
m1l3n40 написа: 14 декември 2023, 13:32 Процесорът ми е Pentium 4 . В моите архиви намерих два имиджа на Убунту: ubuntu-14.04.5-desktopi386 , ubuntu-12.04.5-desktopi386 - по принцип работят на моята система. Ако на него му вършат работа мога да ги кача на някой шернат Google драйв
Ти пробва ли 32 битовата машина, работи ли при теб.
Да дръпна машината ми отне около ден.
Пробвах да добавя машината - така не тръгва. Намира проблеми в аудио сетингите. Трябваш да направя нова машина и да използвам само виртуалния диск на тази. Използвах сетинги за един процесор , 992МВ РАМ и 64МВ видео памет. Така машината започва да се зарежда - около 5 минути виждам само черен екран. Накрая ми излиза съобщение "Failed to wait for daemon to reply: Connection timed out".
После идва :"/dev/sda1 : clean , 209164/3547136 files, 6177413/14167552 blocks"
След около 15 минути ново чакане излизат разни съобщения :"[FAILED} ..........."
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

Какво аудио то трябва да е унчекнато по подразбиране - ти сложи ли Виртуал бокс минимум 7.0.8r156879(QT5.15.2) и нагласи ли мрежата в зависимост от това дали е кабелна - интелската и АМД имат различна насройка при WiFi също - на тая машина се настройва само мрежата.
С два клика върху файла chitanka_x86.vbox се вкарва в стартирания предварително виртуал бокс и първо се настройва мрежата преди да се стартира.
m1l3n40
Мнения: 14
Регистрация: 26 януари 2020, 17:11

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от m1l3n40 »

filchef написа: 17 декември 2023, 16:55 Какво аудио то трябва да е унчекнато по подразбиране - ти сложи ли Виртуал бокс минимум 7.0.8r156879(QT5.15.2) и нагласи ли мрежата в зависимост от това дали е кабелна - интелската и АМД имат различна насройка при WiFi също - на тая машина се настройва само мрежата.
С два клика върху файла chitanka_x86.vbox се вкарва в стартирания предварително виртуал бокс и първо се настройва мрежата преди да се стартира.
Последната версия на VirtualBox, която работи на 32-битови хост системи е 5.2.44. Такава е и моята. Не мога да инсталирам по-висока защото ми излиза съобщение при инсталацията "This is not valid 32-bit application". Мрежата си я нагласявам винаги на "Bridged adaptor" - кабелна. Мисля си, че да работи една виртуална машина на 32-битова хост система - тя трябва да бъде направена също така на 32-битов версия на VirtalBox.

Може и да бъркам. Някой друг освен мен пробвал ли е да стартира машината на 32-битова система под 32-битова версия на Windows XP? Тръгва ли му тя?
Pocketbook
Мнения: 5
Регистрация: 19 юни 2023, 21:05

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Pocketbook »

А Вие да бяхте пробвал и на 16-битова машина, под Windows 95 да стартирате виртуалка и после да се чудите що не работи? :mrgreen:
Машина с процесор i5 и 4 GB DDR3, на която може без никакви проблеми да се сложи 64-битов Windows 7 или 10, струва 66 лева!
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

m1l3n40 написа: 17 декември 2023, 19:48
Последната версия на VirtualBox, която работи на 32-битови хост системи е 5.2.44. Такава е и моята. Не мога да инсталирам по-висока защото ми излиза съобщение при инсталацията "This is not valid 32-bit application". Мрежата си я нагласявам винаги на "Bridged adaptor" - кабелна. Мисля си, че да работи една виртуална машина на 32-битова хост система - тя трябва да бъде направена също така на 32-битов версия на VirtalBox.

Може и да бъркам. Някой друг освен мен пробвал ли е да стартира машината на 32-битова система под 32-битова версия на Windows XP? Тръгва ли му тя?
Това което казваш просто не е вярно - ти не си обновявал регулярно виртуалбокса и затова ти дава грешка - за справка
https://www.virtualbox.org/wiki/End-user_documentation
Според мен трябва да го деинсталираш с RevoUninstaler https://www.revouninstaller.com/ който ще почисти компютъра ти от всичко което остава след нормалната деинсталация.
След това ще можеш да инсталираш новата верся на виртуалбокса.
YankoNach
Мнения: 25
Регистрация: 02 октомври 2013, 19:18

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от YankoNach »

[/quote]
Последната версия на VirtualBox, която работи на 32-битови хост системи е 5.2.44. Такава е и моята. Не мога да инсталирам по-висока защото ми излиза съобщение при инсталацията "This is not valid 32-bit application". Мрежата си я нагласявам винаги на "Bridged adaptor" - кабелна. Мисля си, че да работи една виртуална машина на 32-битова хост система - тя трябва да бъде направена също така на 32-битов версия на VirtalBox.

Може и да бъркам. Някой друг освен мен пробвал ли е да стартира машината на 32-битова система под 32-битова версия на Windows XP? Тръгва ли му тя?
[/quote]
Не, проблемът е във версията на графичните драйвери на VirtualBox-a: 5.2.44 използва по стари, ще измисля решение без да трабва да сваляш отново торента...
А и колегата е прав - "...последната версия на VirtualBox, която работи на 32-битови хост системи е 5.2.44" ... От доста време никой не актуализира нищо за Windows XP 32-bit (само аз :D ). Въпреки, че я смятам за най-доброто, правено някога от Microsoft, не препоръчвам на никого да я използва за рутинна употреба, особено ако е свързана с интернет! Всъщност, то вече и почти няма браузери, които вървят на нея и могат да отворят прилично съвременни уеб-страници... Аз имам едва ВМ на VMware с доста прилично работеща Windows XP 32-bit, но тя е по скоро израз на носталгия... За късмет тя поддържа "nested virtualization" (това е нещо като ВМ във ВМ), та съм й качил VirtualBox 5.2.44 и така ще се опитам да реша проблема... Звуковите карти нямат нищо общо, проблемът е в "графичната карта" на VirtualBox 5.2.44 ...
Последната и единствена промяна е направена от YankoNach на 18 декември 2023, 02:21.
YankoNach
Мнения: 25
Регистрация: 02 октомври 2013, 19:18

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от YankoNach »

Pocketbook написа: 17 декември 2023, 22:26 А Вие да бяхте пробвал и на 16-битова машина, под Windows 95 да стартирате виртуалка и после да се чудите що не работи? :mrgreen:
Машина с процесор i5 и 4 GB DDR3, на която може без никакви проблеми да се сложи 64-битов Windows 7 или 10, струва 66 лева!
:D :D :D Прав си, може и това да пробвам :D
Но примерът ти е не просто компютър, а ThinkCentre - всъщност страхотна машина, вероятно доста добре може да работи (е не с Windows > 10) а с Linux поне още 10 години! Заслужава си парите отвсякъде!
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

YankoNach написа: 18 декември 2023, 02:02
Не, проблемът е във версията на графичните драйвери на VirtualBox-a: 5.2.44 използва по стари, ще измисля решение без да трабва да сваляш отново торента...
А и колегата е прав - "...последната версия на VirtualBox, която работи на 32-битови хост системи е 5.2.44" ... От доста време никой не актуализира нищо за Windows XP 32-bit (само аз :D ). Въпреки, че я смятам за най-доброто, правено някога от Microsoft, не препоръчвам на никого да я използва за рутинна употреба, особено ако е свързана с интернет! Всъщност, то вече и почти няма браузери, които вървят на нея и могат да отворят прилично съвременни уеб-страници... Аз имам едва ВМ на VMware с доста прилично работеща Windows XP 32-bit, но тя е по скоро израз на носталгия... За късмет тя поддържа "nested virtualization" (това е нещо като ВМ във ВМ), та съм й качил VirtualBox 5.2.44 и така ще се опитам да реша проблема... Звуковите карти нямат нищо общо, проблемът е в "графичната карта" на VirtualBox 5.2.44 ...
Извинявам се на колегите, че не повярвах, че VirtualBox 5.2.44 е последната работеща 32 битова версия - просто на първа страница имаше информация за крайния потребител в която пишеше черно на бяло, че се поддържат и 32 битови системи без да се уточнява никаква версия.
Ако успеете да я пуснете за ХР е хубаво да и се направи отделен магнет линк само за стари машини вместо тази която е сега и явно не върши работа пък аз ще я опитам на по нова машина дали ще тръгне.
Squall
Мнения: 5
Регистрация: 15 юли 2011, 19:35

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Squall »

YankoNach, благодаря Ви за труда, който сте вложили!
YankoNach
Мнения: 25
Регистрация: 02 октомври 2013, 19:18

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от YankoNach »

Squall написа: 22 декември 2023, 09:25 YankoNach, благодаря Ви за труда, който сте вложили!
Хих, то, всъщност, беше удоволствие - така се уча и се забавлявам по малко... За съжаление, не съм програмист нито спец по линукс - опитвам неща, които други са направили!
filchef
Мнения: 63
Регистрация: 20 септември 2015, 20:44

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от filchef »

YankoNach написа: 28 декември 2023, 05:06
Squall написа: 22 декември 2023, 09:25 YankoNach, благодаря Ви за труда, който сте вложили!
Хих, то, всъщност, беше удоволствие - така се уча и се забавлявам по малко... За съжаление, не съм програмист нито спец по линукс - опитвам неща, които други са направили!
Така е някой хора са професионалисти но ги мързи без пари да си мръднат пръста за да помогнат на другите а други като теб макар и любители свършват работата.
Направи ми впечатление, че 32 битовата машина заема доста по малко място на диска отколкото 64 битовата така, че тя може да послужи на тези които имат проблем с дисковото пространство.
Исках да попитам намери ли се решение за 32 битовата машина с пускането и на VirtualBox 5.2.44
YankoNach
Мнения: 25
Регистрация: 02 октомври 2013, 19:18

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от YankoNach »

Да, писах на m1l3n40 на лично, ако иска да му го обясня подробно, няма нужда от сваляне на нов образ, ама не ми е отговорил...
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости