АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Съобщения, свързани с библиотеката, които трябва да се прочетат
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

@Бам Бам
За съжаление, вероятно си прав относно разбирателството. Някой по-напред беше пуснал списък с издателствата, членуващи в АБК, обаче кои от тях застават зад "инициативата" и дали въобще този Тодоров наистина смята да предприеме нещо или си проветрява устата не знам. Предполагам са неща от кухнята.

Иначе гадните практики на някои наши издателства са ясни. Последно си спомням бурята от лайна между Бард и Колибри за една преводна книга, даже и до телевизиите стигна. Все пак оставам на мнение, че да отговаряш на огъня с огън е неправилно.
Gideon Jura
Мнения: 6
Регистрация: 25 юли 2013, 14:42

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Gideon Jura »

^ Горе мнението е мое.
Кавалджиев

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Кавалджиев »

Моят отговор към АКБ: аз и моите близки спираме да купуваме книги. Никога няма да гласуваме за престъпника Веселин Тодоров и за партията, която ще представлява.
Rand Al`Thor

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Rand Al`Thor »

Аз също една книга повече няма да си купя и единствената за последните 2 години която закупих е последната книга от Колелото на Времето и то не защото вече не я бях прочел на английски а защото бях закупил предните и просто исках да я имам в колекцията... но това беше.... Бард, Мард и всички останали издателства вече могат да ми...... Писна ми да пълня гушите на разни помияри които изобщо не ги интересува читателя и само гледат да си напълнят големите търбуси....
Книгите винаги ще се разпространяват свободно колкото и да им е мъчно и дори Читанка да я няма... в английски варианти книги бол че и не е нужно да четеш некадърните преводи на тези аборигени които наемат да им вършат работата....
Четящ Българин

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Четящ Българин »

Веселин Тодоров, ти не си българин! Като ти гледам снимката се съмнявам, че си и мъж! Сигурно не предполагаш, какво те чака!
Аватар
Шаркан
Мнения: 206
Регистрация: 05 юли 2010, 10:43
Местонахождение: Свогенско
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Шаркан »

Попстефанов написа:До Веселин Тодоров: Жалко е да се прочетат редовете, написани от този човек. Чудя се как има наглостта да се кандидатира за политик! Пълен бойкот на всичко свързано с него!
здрасти... какъв друг тип хора се кандидатират за политици?
И. Радев

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от И. Радев »

Хмм доколкото си спомням няма начин юридически да бъде доказано ако 500 000 човека свалят един филм (или книга съответно), че тези хора биха отишли да гледат филма на кино или да си купят книгата наистина. Няма никакъв начин да бъде доказано по какъвто и да било начин дори процент от тях. Може да се предполага наистина, но това не е доказателство. А от друга страна този господин Тодоров май не си е взел поука даже от случаите, в които писатели като П. Коелю даже са пускали книгата си първо на торент което си е абсолютна реклама.

"Моята Библиотека" може би просто трябва да прегледа въпроса къде би било добре да се хоства и какъв домейн да ползва, поради простата причина, че ФБР принципно у нас изобщо не би трябвало да има правомощия (освен ако не сме станали щат на САЩ без да съм разбрал), но от друга страна в не малко случаи нашите съответни власти често се надпреварват да им целуват трибуквието и да прегазват наши закони (май последен случай имаше с една жена която е била оператор на фирма, клон на американска и неправомерно се опитали да я подведат под отговорност, без изобщо някой да се замисли, че нито е американски гражданин, нито живее в САЩ, нито пък работи в американска фирма, а в клон в РБългария).

Както и да е, с малко думи, мисля, че променянето на хостинга и домейна е добър и бърз вариянт с по-малко главоболия. А съответният г-н Тодоров ако се чувства застрашен е напълно свободен да създаде онлайн библиотека с електронни книги на достъпни цени и тогава наистина ще има оправдание да негодува срещу "Моята библиотека". Времето и парите които харчи за глупости биха намерили добра цел ако ги вложи в тази идея примерно. Но интригите са по интересни разбира се и не изискват толкова време и работа, да не говорим, че в милата ни република по-често е търсенето от удовлетворение да прецакаш някого (със или без смисъл и причина) отколкото да създадеш нещо смислено. А какво по-смислено от една онлайн книжарница с книги в рамките на примерно 1-2 лева ? Разходите са минимални, а определено хората биха купували много повече при такива цени. И разбира се, тиражът е неограничен ;)

Мнението ми излезе малко дългичко, затова се извинявам ако съм ви отегчил.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от pechkov »

И. Радев написа:... напълно свободен да създаде онлайн библиотека с електронни книги на достъпни цени ...
БИБЛИОТЕКА, господине, БИБЛИОТЕКА, а не книжарница.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Косоглазый

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Косоглазый »

За да се дразнят толкоз много издателствата от съществуването на Читанка, причината е не просто, че те виждат в Читанка своето отрицание (те - издатели, а Читанката - библиотека). Тяхното раздразнение иде и от това, че "индустриалната сфера" на Читанка се ограничава само в създаването на електронни форми на книгопотребление, докато на издателствата това никак не им е изгодно.

Те са издателства от стар тип, при които "природните закони" на книгоиздаването започват и свършват с хартиения носител, а на хартия изданията се получават три пъти по-скъпи отколкото са електронните (да не говорим, че за хартията се секат и гори - от което разбира се на никого не му пука). Следва, че за издателствата от стар (класически) тип в електронното книгоиздаване няма келепир, защото нямат усет "за далаверата", какъвто вече се е изработил у новите компютърни поколения.

Излиза, че дори Читанката да не беше само библиотека, а и комерсиална производствена единица - сиреч, конкурент на класическите издателства по всички правила на бизнес-играта, те пак щяха да я мразят с много по-неистова омраза, отколкото е прието да бъде омразата между капиталистическите конкуренти. И причината е, че Читанката им бърка направо в мозъка по показателя "прогресивни технологии".

С новото, което внася чрез дейността си Читанка, тя се превръща във валяк, който е в състояние да премаже всички досегашни комерсиални пехливани, стига само да рече да трансформира дейността си в комерсиална.
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

Здравейте, може ли да придвижите актуализирането на книгата История славянобългарска от Паисий Хилендарски, благодаря http://workroom.chitanka.info/workroom/entry/6069
marieta_gv
Мнения: 1
Регистрация: 07 август 2013, 13:40

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от marieta_gv »

Ей, не наядоха се тези лами неграмотни от АБК, ФБР и кой знае още колко други организации, дето лижат задника с извинение на някой, дето дърпа конците от високо. Ами не е всичко разделяй и владей, не и правото на човек да се образова и ограмотява и да черпи мъдрост от литературата, било художествена, било научна и прочие тематика. Аман от конспиратори и манипулатори лакоми а власт и пари, дето здраво стискат юздите на масите. Това е плод на американския консуматорски модел за общество - колкото повече толкова повече в тяхната хазна, сега са се хванали за главите че петролът, който по принцип не е техен, а на практика си го присвояват е на изчерпване, това че Китай е водеща икономика и са в психическа криза от къде вече да грабят, същата простотия и със шистовия газ - да не отварям темата.... примерите за вмещателство са безброй и не само у нас, по целя свят. И тука БГ управниците нали са подмазвачи и мижитурки се осланят на "помощта" на по-силния, който не нищо друго освен лаком хищник. Искат да запушат устата на свободната мисъл, ама няма. Има си авторско право за този, който в момента твори и издава да може да припечелва. Ами тази библиотека всъщност е аналог на библиотеката, която посещавахте като ученици и студенти за символичната такса 1-2 левчета за година, чиято цел беше да ограмотява колкото може повече хора.... Ами да, грамотните хора, с отворен кръгозор не са удобни, те все много знаят много изискват, не са удобни за мачкане и подчинение. Ами така е, ще има още витртуални библиотеки, защото сме в информационната ера. Кой ги знае сега онези военни се хапят дето не могат да се стигнат от яд, за дето са пуснали изобщо интернет за публчно ползване. (Да припомня, че създаването на глобалната мрежа е военна разработка, ако някой не знае). Стига толкова съм писала, че ако почна подробно, не му се види края .....
rumensz

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от rumensz »

Не е лошо да се прочете "ЗАКОН ЗА ОБЩЕСТВЕНИТЕ БИБЛИОТЕКИ", особено чл.50-56, които дават възможност да се правят и дигитализирани записи и услуги. В библиотеките дори няма ограничение за предоставяне за четене на закупени книги. Така, че това е нашата "Задгранична морска библиотека", която е в помощ на българите в чужбина.
ivankr
Мнения: 12
Регистрация: 26 декември 2011, 12:26

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от ivankr »

Спомням си градската библиотека срещу централната поща и БТК, на края на градинката пред народния театер "Иван Вазов", какво стана преди 15-на година, бутнаха я и направиха муцунски луксозен хотел, така че кое е по-мило на управниците, мисля че не се нуждае от пояснения. Не ми се и иска да си помислям какво е станало с невероятно голямото многобразие от книги на градската библиотека, в която ходех като ученик. Ако можеше и интернет да направят на хотел отдавна да са го сторили.

Благодаря за виртуалната машина, никога не е било толкова елементарно инсталирането на библиотеката, само няколко кликвания. Споделил сам го с всички приятели, които са извън България и те споделият същите емоции. Според мен всичко, което се предприема срещу Читанка е безсмислено и губене на време и средства, просто както е казал Морихей Уешиба за Айкидо - борбата е приключила преди да е започнала, Читанка винаги ще побеждава и продължава да живее!
опарил се

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от опарил се »

Гост написа:Здравейте, може ли да придвижите актуализирането на книгата История славянобългарска от Паисий Хилендарски, благодаря http://workroom.chitanka.info/workroom/entry/6069
Според моите скромни наблюдения в Читанка се придвижват за качване само тези текстове, които отговарят на някое от следните три условия:
а) да е научна фантастика
б) да е книга-игра
в) да е любовен роман
Отвреме-навреме и някоя детска книжка и американско трилърче. Иначе забрави!
Редовното оправдание-обвинение е, че другото е лошо редактирано и форматирано. И че ти си неграмотник.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от petrovich »

опарил се написа:Според моите скромни наблюдения в Читанка се придвижват за качване само тези текстове, които отговарят на някое от следните три условия:
а) да е научна фантастика
б) да е книга-игра
в) да е любовен роман
Отвреме-навреме и някоя детска книжка и американско трилърче. Иначе забрави!
Редовното оправдание-обвинение е, че другото е лошо редактирано и форматирано. И че ти си неграмотник.
Основната причина да се забавят текстовете, които са в ателието е, че няма достатъчно хора, които да ги проверяват. За да се увеличи тази бройка трябва да се появят повече хора с малко повече опит и знания, за да пускат качествена продукция накрая, а не да се четат масово текстове с множество грешки.
А текстовете, които ще се качват, зависят от самите потребители.
Wallküre
Мнения: 22
Регистрация: 08 януари 2012, 03:48

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Wallküre »

фон Тирпиц написа:Призовавам за бойкот на книгите на издателство “Сиела”.
Може да е най-доброто българско издателство, но е с най-ретроградния директор - Веселин Тодоров, председател на АКБ - един от еничарите на на Булгарската култура.
Аз вече реших за себе си да ги бойкотирам. От тазгодишния Панаир на Книгата няма да си купя нищо на тези монополисти и така ще бъде докато не сменят малоумния си шеф.
инуним

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от инуним »

Upotrebitel написа:Ами кой ви е виновен, като се хоствате в щатите, а домейна ви е регистриран на канадски адрес? Преместете сайта на китайски сървър, регистрирайте сайта на ирански или сирийски гражданин и ФБР ще ви хване за... долуподписания :mrgreen: Тъкмо няма да се налага да лижете задниците на издателите и да цензурирате всички книги, отпечатани у нас преди по-малко от три години.
Че защо чак в Китай?

Я виж къде е Флибустата, например. (flibusta.net)
В Германия е май, Франкфурт.

И си работят хората, не се оплакват на арменския поп и не плачат сърцераздирателно на рамената на хората.

Неотдавна и аз пуснах една книга там.
А натискът върху тях е 10 пъти по-голям, както и съдържанието им е 100 по-голямо, отколкото на тая ви тука жалка Читалка.

Прочее, струва ми се, че цялата тая ви тука Читалка я има и на Флибустата.

flibusta.net
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

инуним написа:
Upotrebitel написа:Ами кой ви е виновен, като се хоствате в щатите, а домейна ви е регистриран на канадски адрес? Преместете сайта на китайски сървър, регистрирайте сайта на ирански или сирийски гражданин и ФБР ще ви хване за... долуподписания :mrgreen: Тъкмо няма да се налага да лижете задниците на издателите и да цензурирате всички книги, отпечатани у нас преди по-малко от три години.
Че защо чак в Китай?

Я виж къде е Флибустата, например. (flibusta.net)
В Германия е май, Франкфурт.

И си работят хората, не се оплакват на арменския поп и не плачат сърцераздирателно на рамената на хората.

Неотдавна и аз пуснах една книга там.
А натискът върху тях е 10 пъти по-голям, както и съдържанието им е 100 по-голямо, отколкото на тая ви тука жалка Читалка.

Прочее, струва ми се, че цялата тая ви тука Читалка я има и на Флибустата.
flibusta.net

Де го видя тия Франкфурт на токийски домейн и ромънски хостинг :)
Всички са разбирачи у нащо държава... И какво по точно има там на български ?!
инуним

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от инуним »

Да, не толкова отдавна хамериканците им приложиха номера с филтриране по DNS (а DNS сървърите са на хамеричка земя...) - но за един-два деня пак бяха и са на линия. Без да плачат.
инуним

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от инуним »

Питаме чичо Гутъл
whois flibusta.net
,
получаваме като първи отговор това
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q= ... _Dze_ifRtw

и гледаме
Изображение

четем, че са регистрирани в Ипония, но сървърът не е баш там, га че ли?
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от pechkov »

инуним написа:... А натискът върху тях е 10 пъти по-голям, както и съдържанието им е 100 по-голямо, отколкото на тая ви тука жалка Читалка.
Прочее, струва ми се, че цялата тая ви тука Читалка я има и на Флибустата...
Леле, как са се прецакали само. :shock: Да вземат книгите от жалката Читанка, и така да си съсипят имиджа...

Що не вземеш да им пишеш мейл, да ги "светнеш", пък току-виж взели, че ги изтрили, та да не се срамят така пред хората. Пък и на няколкото руски сайта да не забравиш да пишеш, понеже книгите от Читанка са копирани 1:1, заедно с текста: "Свалено от 'Моята библиотека'". Може пък да те послушат. И в десетките торент-тракери също провери дали не са в някаква заблуда, така да си цапат сървърите с думата "Читанка".

Тъпо, по-тъпо, най-тъпо, вдлъбнато, инуним.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

Печков,
не можах да те разбера.

Добре е, че цялата Читанка е и на Флибустата.
Доколкото разбрах, качили са я наши ентусисасти.

Добре е, също така, хората да знаят това.
Щото, га нашичките съ уцапат и им свалят сървъра, докато те плачат на рамото на арменския поп, текстовете ще си са достъпни при флибустиерите, които не плачат, а работят.

Нашичките да вземат пример, да се регистрират в Русия или Венецуела (само например), да отворят сървър в Швейцария или Гибралтар (само например), и... и... така.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от pechkov »

Гост написа:Печков,
не можах да те разбера...
Прочети мнението на оня шебек, на който съм отговорил, и ще разбереш.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Бозавия

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Бозавия »

Гост написа:Нашичките да вземат пример, да се регистрират в Русия или Венецуела (само например), да отворят сървър в Швейцария или Гибралтар (само например), и... и... така.
Госте, за теб явно всичко в нета е като "у махлата": "Пешо, ш'каа на жинътъ, че таа вечер съм у вас и ш'шибаме белотче, ама яза ш'съм при Тинчето и ш'праим джиджи-биджи. И така..."

Ама Госте, нетът не ти е махлата и тая работа с домейна и сървъра не е като оная работа с белотчето и джиджи-биджито, шъ знайш.
инуним

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от инуним »

Да,
за всеки случай, хора:

Ако решат да свалят сървъра на Читанката, първо ще пробват блокиране по DNS.

DNS услугата (Domain Name System, http://bg.wikipedia.org/wiki/Domain_Name_System) не е нищо повече от това да се преведе "човешкото" име chitanka.info на компютърното 205.186.147.225.

Сичкото DNS-сървър и, съответно, услуга, е на зимята на чичо Сам, там, дето вилнее и се развихря Prism, така че ч. Сам, ФъБъРъ, бараката и който и да е там овластен дебелогъз, ще се чувстват свободни (ама съвсем свободни) с едно мърдане на пръста да спрат DNS-услугата.

Та, като начало, запишете си истинския адрес на Читанката - 205.186.147.225, който може да използвате без обръщане към ч. Сам.
Може да пробвате още сега, като въведете този номер в адресното поле вместо chitanka.info.
инуним

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от инуним »

В предпоследните два поста не е излязло името ми "инуним", или пък съм забравил да го вкарам.

Та аз съм шебекът и гостът в тази тема за последните дваесе минути.
mechok1

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от mechok1 »

Не си никъв шебек, а най-обикновен тъп бригадир, който се опитва да дразни хората тук. Освен това запълва пространство във форума с тенденциозни глупости през различни никове, подсказани вероятно от шефа чвор колев или някой негов "умен" помощник. Така че, с извинение към аудиторията - ходи *** нещастник.
инуним

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от инуним »

Аз и без това само преминавам случайно, немам нужда от Читалката, та - спокойно, мафкам съ.

Па дано за некиго да съм бил полезен, де.

Айде, со здраве, деца!
elysianpeace
Мнения: 5
Регистрация: 08 ноември 2008, 00:33

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от elysianpeace »

фон Тирпиц написа:Призовавам за бойкот на книгите на издателство “Сиела”.
Може да е най-доброто българско издателство, но е с най-ретроградния директор - Веселин Тодоров, председател на АКБ - един от еничарите на на Булгарската култура.
Как да ги бойкотирам като не мога да пренебрегна юридическата литература, която издават. А има учебници по 50, 70, 80 лв. В регионалната библиотека не са чували (има три рафта), другаде - не се заема.
Аватар
Шаркан
Мнения: 206
Регистрация: 05 юли 2010, 10:43
Местонахождение: Свогенско
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Шаркан »

elysianpeace написа:
фон Тирпиц написа:Призовавам за бойкот на книгите на издателство “Сиела”.
Може да е най-доброто българско издателство, но е с най-ретроградния директор - Веселин Тодоров, председател на АКБ - един от еничарите на на Булгарската култура.
Как да ги бойкотирам като не мога да пренебрегна юридическата литература, която издават. А има учебници по 50, 70, 80 лв. В регионалната библиотека не са чували (има три рафта), другаде - не се заема.
само те ли издават? Монополия.

страната и светът се препълниха с юристи. Те са част от проблема.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости