АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Съобщения, свързани с библиотеката, които трябва да се прочетат
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
ivodintchev
Мнения: 2
Регистрация: 06 ноември 2010, 19:48

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от ivodintchev »

Synergon написа:
Мисля най-новата база да я кача в пирате бей, че ми спряха правата в Замунда.
Кога да очакваме нова база и къде?
Synergon

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Synergon »

ivodintchev написа:
Synergon написа:
Мисля най-новата база да я кача в пирате бей, че ми спряха правата в Замунда.
Кога да очакваме нова база и къде?
Понеделник или вторник в пирате бей. Ще пусна линк. :P
Burgas_63
Мнения: 6
Регистрация: 26 февруари 2013, 22:15
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Burgas_63 »

Бях ви изтървал някъде около осма страница за малко. Май ме бяхте поизстрили малко, но нейсе. За съжаление нищо градивно не се е случило до тринайста страница. С изключение, че Борислав е изпратил писмото. Ех, Бориславе... До тук само виждам, как си плюете в пазвите. И взаимно се самоуспокоявате с някакви нелепи аргументи. И най-лошото е, че всички сте в някаква тотална заблуда. Имам пред вид твърдото ядро на Читанка, което сте десетина по-отявлени души. Вече ви чувам - хейтъра, ракиджията... пак ни плаши. Нищо подобно. Дреме му на ракиджията. Не искам никой от вас да страда и в някакъв момент, когато е късно, да съжалява. Имайте пред вид, че в worst case scenario, когато ви размахат Наказателният кодекс с конкретни повдигнати обвинения, какво ще кажете в своя защита? Хората имат право да четат? Ние сме проект? Правихме само добрини? Спазвахме три-годишен мораториум за неиздаване на новите книги? От тези оправдания само някой ваш 14 годишен почитател (видях, че имате) може да стисне юмруче "Venceremos!". Да, хората имат право да четат, никой не им взима това право. Дори им е гарантирано от Конституцията, заедно с много други права. (Не съм търсил, но защо ми се струва, че я нямате?) Но освен "права" има и думичка "задължения". И тя е подпряна със закони. И точно тях се правите че не виждате, Трийте ме, това не променя нищо. Борислав хубаво е задал въпросите. Извинявам се, че без да се познаваме лично го споменавам два пъти, but who knows... В случая, той е сплотил някаква идея, зад която стоят хора, за това го споменавам. И ще я отстоява, в което съм абсолютно сигурен. Дори - още по-смело предположение - може и да ви изкара на жълтите павета. Но Борислав се прави, че не знае, или нарочно не иска да знае, че България се е присъединила към международни спогодби и е поела определени ангажименти да спазва конкретни правила. Според тези спогодби трявбва да се преследва пиратството. Но незнайно защо, тука сте си въобразили, че сте над законите. Кръжеца от твърд електорат, плюс админите, живеете в някаква утопия. Няма утопия, ще ви разпилеят като пилци! (Айде, ракиджията пак почна.) Тук сте млади хора, компютърно грамотни, наистина трябва умение човек да работи със скенер и FineReader. Знаете как се качва торент на тракер. (Аааа? Как звучи само!) Но това, че сте овладели технологията, по никакъв начин не ви дава право да я обръщате в задруга. Прекрачили сте определени правила, сега си ги търсят с право. Знаете ли как се печатат долари? Всички знаят. Хартията е еди-каква си, мастилото е еди какво си. Защитите и те са еди какви си. Но никой не смее. Дори фалшификаторите оставят дефект умишлено, за да не ги ш*бат после. Но тука няма такова нещо. Задругата бълва сканирани книги - айде, народе, яжте, пийте, Читанка черпи! Хора, много е сериозно това, което правите! Хвърляте петно върху институциите, че не си вършат работата, това не може да остане дълго. Не, че го искам, но часовника тиктака. Някак си фокусирхте вниманието върху себе си, и няма да се размине. Трийте сега бърже, че някой може да се скандализира, че не е по правилата на форума.
Правих една проба. Много е интересна, пробвайте и вие и ми кажете при вас как е. Може пък аз да не съм я направил както трябва. Във форума има линкове към големи елктронни библиотеки. Пробвах да потърся Game Of Thrones. Ей така, да си я сваля, нищо, че е на чужд език. Можете ли да ми кажете какъв е резултата?
Да ви се похваля - имам си нов аватар, много ми е хубав. Какво? Откраднал съм логото на Амазон? Което може би е запазена марка? Глупости. Съвсем безплатно съм си го сложил. Верно, че не съм ги питал, но какво сега, някаква шаренийка 120х120 пиксела, голяма работа. Тука се качват цели поредици безплатно, та за едно лого ли...
Както казх - следя.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Бам Бам »

Вече е официално: Троловете претърпяха метаморфоза и деволюираха до тролоци. Какъв ли ще е следващият етап от опитите четящите темата да бъдат докарани до бургазъм? :mrgreen:
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

Шаркан написа:препоръчвам ти книгата на Рудолф Рокер "Национализъм и култура", за да си в час какво говориш.
Засега я имаме само на хартия, но скоро ще сколасаме да я качим - пак в Читанка, естествено.
Има я и тук (формат PDF, цената пише, че е нула лева, изисква се безплатна регистрация за да четете безплатните книги от сайта).
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

Burgas–63 , вероятно не си успял да ги намериш , нека да ти помогна magnet:?xt=urn:btih:ZAP6NVFH4HYCKUOYXUA5SGQLKMFMBKV5
Аватар
Шаркан
Мнения: 206
Регистрация: 05 юли 2010, 10:43
Местонахождение: Свогенско
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Шаркан »

Burgas_63 написа: когато ви размахат Наказателният кодекс с конкретни повдигнати обвинения, какво ще кажете в своя защита? Хората имат право да четат? Ние сме проект? Правихме само добрини? Спазвахме три-годишен мораториум за неиздаване на новите книги?
защо не?
Евентуално заведено дело срещу Читанка би имало същият ефект като назначаването на Пеевски.
В качеството на минимален резултат е редно да се очаква осмисляне на няколкото прости истини, например мисълта на Ботев от кого и за кого са писани законите и с каква цел.
От тези оправдания само някой ваш 14 годишен почитател (видях, че имате) може да стисне юмруче "Venceremos!".
не е зле като начало.
Но освен "права" има и думичка "задължения". И тя е подпряна със закони.
правилно. Още по въпроса: http://sm.a-bg.net/2013/05/20/prava-i-svobodi.htm
може и да ви изкара на жълтите павета
нека с перформанси се занимават други. Борислав и другите вършат работа, по-резултатна от изтъркване на павета.
България се е присъединила към международни спогодби и е поела определени ангажименти да спазва конкретни правила.
коя "България"? По какъв начин? Референдум може би? Смях в залата.
Според тези спогодби трявбва да се преследва пиратството.
виж, тук съм съгласен. Узаконеното разбойничество трябва да се преследва. Засега - мирно. Но някой ден разбойниците-праводържатели ще усетят и дебелия край.
Но незнайно защо, тука сте си въобразили, че сте над законите.
закони, приемани от малцинство в ущърб на мнозинството - с нищо не задължават ощетения да ги спазва. Освен това, даже законофилите признават, че "не човекът е за закона, а законът за човека". Демек, променят се, отменят се, пращат се по дяволите заедно със съставителите им.
Кръжеца от твърд електорат, плюс админите, живеете в някаква утопия.
всичко някога е било утопия.
Няма утопия, ще ви разпилеят като пилци
и това те радва ли?
Но това, че сте овладели технологията, по никакъв начин не ви дава право да я обръщате в задруга.
тъй ли? хихик
Прекрачили сте определени правила, сега си ги търсят с право
чии правила? успех с издирването.
Знаете ли как се печатат долари? Всички знаят. Хартията е еди-каква си, мастилото е еди какво си. Защитите и те са еди какви си. Но никой не смее. Дори фалшификаторите оставят дефект умишлено, за да не ги ш*бат после.
абе, сладур, вече и 14-тодишните не вярват на тази басня за умишлените дефекти.
Но тука няма такова нещо. Задругата бълва сканирани книги - айде, народе, яжте, пийте, Читанка черпи! Хора, много е сериозно това, което правите! Хвърляте петно върху институциите, че не си вършат работата, това не може да остане дълго.
институциите се държат като обществени врагове. Не петно, а нещо друго е редно да се хвърли по тях.
Не, че го искам, но часовника тиктака.
и за други неща тиктака.
Някак си фокусирхте вниманието върху себе си, и няма да се размине.
да ти е хрумвало, че и на шефовете ти няма да им се размине? И като гледам, ти пръв ще ги предадеш. Ама надали това ще ти бъде признато като заслуга.
Както казх - следя.
браво.
Wolt
Мнения: 2
Регистрация: 25 юли 2013, 20:15

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Wolt »

Абе, Burgas_63 или там каквото си... Ти някъв робот ли си? Време е да се събудиш, тоя свят не е от вчера... така че всички там илюзии дето ми ги разправяш може да си ги запазиш за себе си и да си живееш там в своя си свят, там, при другите роботи.
Асоциал

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Асоциал »

1. Издателствата не издават ОГРОМЕН брой книги ( от което страда потребителя )
2. Издаваните книги се превеждат с месеци ( от което страда потребителя )
3. Преводите им на моменти са ужасно неточни ( от което страда потребителя )
4. Цените им са също толкова неадекватни и безбожни ( от което страда потребителя )
5. Тиража им е сведен до минимум и често дадена книга не може да се намери ( от което страда потребителя )
6. Хартията на книгите изобщо няма смисъл да се коментира ( от което страда потребителя )
7. Не предлагат електронен вариант на своите книги ( от което страда потребителя )

Мога да продължавам така още доста но няма смисъл ... когато започнат да си вършат работата, а не с трици маймуни да ловят тогава могат да имат претенции....
До тогава и ние читателите ще си търсим варианти като Читанка, Замунда, Пирати и прочие...
george_tn
Мнения: 10
Регистрация: 01 юли 2013, 10:59

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от george_tn »

"За съжаление нищо градивно не се е случило до тринайста страница." - Бургас63, какво според теб е градивно? Ако приемем, че не си поръчан, или лично заинтересован, от изказването ти струи загриженост за екипа, но няма предложения. Ако обаче приемем противното, може да се тълкува като манипулация. Остави многословието и дай пряма позиция.
Не разбрах особено и остроумието с амазонското лого - наистина ли се притесняваш толкова, че си го "откраднал". Аз например мога да се издразня на амазон, че са си патентовали географско име. Ами "Прозорците"?
Стига с тези благи приказки за пари, икономика, закони, права, задължения. Живият живот има други правила и нужди, обикновенно в посока на промяна. Пожелавам успех на екипа на Читанката, понеже ако не се отстояват такива елементарни благинки, компрадорната държава и кукловодите и ще ни се качат на главата.
ivankr
Мнения: 12
Регистрация: 26 декември 2011, 12:26

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от ivankr »

Според мен проблемът е по-голям от колкото може да се предположи. Той е глобален, и ако Читанка сега мине между капките, не след дълго пак ще стои пред същия проблем. Просто живеем в един глобален абсурден свят, в който всеки, който разпространява свободно книги, музика, софтуер или филми е "пират" (демек знание), всеки който се опълчи срещу системата не се нарича вече въстаник. Излиза, че всички, които са преписвали и разпространявали "История Славянобългарска" са били "пирати", или какво да кажем за тези които през ранното средновековие са били ангажирани от църквата масово да превеждат и преписват трудовете на големите арабски учени, астрономи, математици и т.н., какви са били те? Ами да пирати, но какво би била днешната наука без превода и преписа на тези трудове! А какви са били според днешните разбирания Спартак, Робин Худ, Жана Дарк - със сигурност не са били въстаници, тази дума за последен път съм я виждал като ученик през 80-те години и според мен отдавна умишлено не се употребява и ще бъде заличена! Дано да бъде намерено решение, и най-вече дано момчетата да не си изпатят!
Софи

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Софи »

А защо просто не си смените домейна с такъв извън юрисдикцията на САЩ. Има достатъчно опции. .ru е само 8$/година. Ако искате да се съберем повече хора и да купиме различни домейни в екзотични юрисдикции и да ги подарим на Читанка. Така .com/.net/.org/.biz/.info които са Американска юрисдикция да бъдат избягвани.
Деяна

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Деяна »

Аз съм твърдо против затварянето на този прекрасен и много полезен сайт. Смятам, че повечето които го посещават обичат да четат книги и това в никакъв случай няма да им попречи и да си купуват такива като любители на книгите. Така, че ЧИТАНКА не пречи по никакъв начин на никого. Тук има огромен избор и то от най-добрите книги за всички времена. Единствения сайт с безплатен достъп и какво? Някой има против защото мисли само за себе си и за лични изгоди от цялата работа. Дано не ви махнат. Много обичам да посещавам сайта ви.
Благодаря ви че ви има ЧИТАНКА!!!!
Quake3
Мнения: 2
Регистрация: 18 август 2010, 20:22

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Quake3 »

Burgas_63 като каза открадното лого, защо не започнете най-първо с проверка на официалния си партньор stenikgroup?
Или тези които имат интернет магазини с над 5-цифрен месечен оборот не влизат в сметката?
Друго си е безплатната Читанка да ударим? Като казах "ударим" сети ли за за тефтерчето :lol:
ziegfrid
Мнения: 8
Регистрация: 13 октомври 2011, 14:55

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от ziegfrid »

Интересно е какво удоволствие изпитват някои да плашат с неграмотни писма един сайт, който ограмотява (в оригиналното писмо изобщо не се спазва пълен член, но такива са ни и издателите). Общо взето, нищо няма да се случи и то по много сериозни причини. Голяма част от съдържанието на Читанка е дублирано на руски и украински сървъри, а там ФБР се ползва с не повече респект от кварталния милиционер.
Конкретен пример - тези дни ми се наложи да потърся книга от Ст. Кинг, която е свалена в момента. На мой почитател му напомняла за моя картина с нещо. Намерих я за около 2 минути на руски сървър, нормално българско копие. По интересното е, че там няма никакъв "мораториум", така че и съвсем нови книги като "Ад" на Дан Браун са налични, включително и на български. Най-странното е, че българският превод дори изпревари руския с няколко дни, от руския лиспваха 10 глави. Лошото е, че нашият превод е ужасно нескопосан, чувства се тотална липса на обща култура у преводача, дори си е въобразил, че японските думи трябва да ги пише, както англоговорящ би ги произнесъл. Щом това е минало през рецензент и коректор, ама въобще да не се учудват, че читателите не искат да купуват котка в торба.
Аватар
Шаркан
Мнения: 206
Регистрация: 05 юли 2010, 10:43
Местонахождение: Свогенско
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Шаркан »

между другото, с преводачите наистина е проблем. Има издатели, които наемат за смешен хонорар закъсали студенти, че и ученици, за да не се охарчат за по-опитни преводачи, камо ли коректори и редактори.
За превод се иска не само обща култура, но и поне минимум дарба на (пре)разказвач. Както и смелост да предаде текста с мисъл за читателя (за пример посочвам Любо Николов, който отчасти превеждаше топоними и имена на български, така че читателят да ги възприеме по-адекватно, близо до възприемането на англоговорящ), та дори и внимателно да маскира авторските гафове, които биха издразнили и развалили удоволствието.
(за за последното има и лек - мейл до автора, кратка преписка, всичко е уредено; в краен случай - бележка под линия)

специално за Стивън Кинг - много съм разочарован от руския превод на "ТО".
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

ziegfrid написа:Конкретен пример - тези дни ми се наложи да потърся книга от Ст. Кинг, която е свалена в момента. На мой почитател му напомняла за моя картина с нещо. Намерих я за около 2 минути на руски сървър, нормално българско копие. По интересното е, че там няма никакъв "мораториум", така че и съвсем нови книги като "Ад" на Дан Браун са налични, включително и на български.
Е не бъди скръндза, дай линк :)
Не думам

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Не думам »

Пуснете архива за сваляне!
Чичака

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Чичака »

Аз имам идея за план за действие: Качвате архива на Читанка в Замунда, след това пускате сайта на нов домейн (по възможност .onion) и с ново име (ясно е, че това ще отнеме време, но ще чакаме). Ако пък не ви се занимава да правите преместване, може да предложите партньорство на Замунда за създаването на един каталог "книги" и неговото обогатяване. :)
varnam
Мнения: 18
Регистрация: 09 април 2009, 02:04

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от varnam »

Колкото хора - толкова мнения.
Голяма част от почитателите на Читанка-та живеем в чужбина, а още преди няколко години собствениците на Замунда решиха, че нямат полза от нас и ни спряха достъпа. Затова, моля ви, ако ползвате торент тракер, нека да е някой, който могат да ползват не само живеещите в България.
Чичака

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Чичака »

Колега, за Zamunda.NET или за .SE говорите?
varnam
Мнения: 18
Регистрация: 09 април 2009, 02:04

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от varnam »

И двата са недостъпни, току-що пак проверих.
Чичака

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Чичака »

varnam написа:И двата са недостъпни, току-що пак проверих.
Лошо! Да се надяваме, че въобще няма да се налага да се прилага торент-сценарий. :)
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Бам Бам »

Няма значение, че сайтът не е достъпен от чужбина. Ако някой ви даде магнитния линк към това, което ви интересува ще можете да го изтеглите отвсякъде.
pechkov
Мнения: 716
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от pechkov »

Не думам написа:Пуснете архива за сваляне!
Линкове за архиви в FB2, EPUB и MOBI формат има в ТАЗИ тема. На същото място ще бъдат пускани линковете за месечните обновления.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Ghost

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Ghost »

Ама наистина ли се хванахте на въдицата, че ФБР може да ви накриви х..я? Защо си мислите че американските данъкоплатци се интересуват от проблемите на някакви си български издателства? За сканирани книги ли ще си харчат бюджета във ФБР, при това в държава като България? Ако имаха желание за това, защо не пробваха досега с Русия, Китай и Индия, където и загубите сътветно от открито online публикуване са милиони пъти по-големи. По същата логика някой си утре може да реши да плаши гаргите с Мосад, ФСБ, МИ-6 и всяка една служба за разследване на някоя държава. Дълбоко се заблуждавате господа! Този сайт не застрашава националната сигурност на никоя държава, не разпространява схеми на ракети и рецепти за експлозиви, не публикува секретни разузнавателни данни. Става въпрос за няколко хиляди сканирани книги.
Усилията и похарчените средства за тази операция биха били в много по-големи размери от ползите. А това, че някой се е изказал, че се е срещнал с някаква агентка някъде си (или просто така му се е искало), малко прилича на хвалба от детската градина - аз познавам тоя и оня и сега ще видите какво ще стане... Напълно несериозно звучи всичко това. На никакво ФБР не му е до вас. Станахте жертва на някакъв комплексар, ама защо му се вързахте на акъла.
И тук е мястото да изкажа искрените си благодарности на всички допринесли за развитието и поддръжката на този невероятен сайт. Хора, вие наясно ли сте, че правите едно огоромно дело, сравнимо само с това на Паисий? Помисляли ли сте, че вашият труд запазва българската идентичност в страната и особено в чужбина. Дава достъп до безценното. Живея и работя в чужбина и този сайт е едно съкровище за мен и всички около мен. Лично аз мисля, че би било много логично такъв сайт да се поддържа с помощта на държавата, защото го ползват хиляди потребители живеещи в чужбина, които не биха имали достъп до литература на български.
Успех със сайта в бъдеще и не им се връзвайте на акъла...
mihail.konstantinov
Мнения: 1
Регистрация: 25 май 2013, 01:45

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от mihail.konstantinov »

Миналият месец бекъпнах английската Уикипедия, че Читанка ли няма да бекъпна и share-на :wink:

Истина е, че книгите не само ги няма за продажбва в електронен формат, но ги няма и на хартия. А относно букридърите - Nook от UK ми дойде за 4 дена и 120лв, тук е 250 лв. Много лакоми тия лами :?
Burgas_63
Мнения: 6
Регистрация: 26 февруари 2013, 22:15
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Burgas_63 »

Прави са хората, като са казали, че на човек на сила не можеш да му дадеш, можеш само да му вземеш. Каквото и да се опитам да ви кажа, ми отговаряте едносрично и първосигнално, като пак се кръстите и плюете в пазвите. Плюйте, има защо. Имаше едни мои любимци, които нещо се загубиха. Потърсих ги - и какво да видя? Окошарили ги. Язък, правеха много добри рипове.


http://torrentfreak.com/imagine-bittorr ... rs-121103/


http://www.kaldata.com/IT-%D0%9D%D0%BE% ... 75682.html

Това се казват истински пирати. Isn't they? Наистина е загуба. Вярно, сега ще кажете, малки са им присъдите. Да, не е като да лежиш 20 години. Но бъдете уверени, че ще проклинат всеки ден прекаран във федерален затвор. Но да ги оставиме на мира, да се върнеме тук. Тук се забелязва едно доста арогантно поведение. Май аз го отключих? С отенък на високомерие, вероятно породено от чувство за недосегаемост. Не си уважавате опонентите. Едно от правилата на войната е - уважавай противника. Не, че има война, но имате противници. Уважавайте ги, damn it. Не се дръжте бащински, снизходително и покровителствено. Защото освен да ви изиграе лоша шега, в някакъв момент, друго няма да стане.
Виждам, че се притеснявате, дали съм поръчан. Свиват ви коремчетатa ли? Спите неспокойно? Интересна трактовка. Спете спокойно. Аз съм наблюдател, който - дали порявявам загриженост? А дано, ама надали. Виждам, че не търпите загриженост. Както са казали Илф и Петров - „Делото по спасяване на давещите се е дело на самите давещи се”. Оправяйте се сами, както можете. Мисля, че всичко, каквото исках да ви кажа, ви го казах. Който чул, чул. Самоопределих се като ваш вечен фен, но това ви мина покрай ушите. Към днешна дата има поправка. За фен - фен съм ви, крайният ви продукт е страхотен. Честно си признавам, овладели сте технологията до съвършенство. Аферим, машалла. Но вечен? Някак без да искам ви вмених "вечност", но изглежда може и да бъркам. Няма нищо вечно. Така че, корекция.
Все пак има и нещо хубаво в цялата работа. Ако погледнеме обективно, вие не сте терористи. Не заплашвате човешки животи. Не се занимавате с трафик на хора, оръжие и наркотици (въпреки, че като го гледам Шаркан на снимката... Може би е бил уморен.) Не проповядвате ислямски фундаментализъм. Въобще - далече сте от топ приоритетите за борба с престъпността. Дори още по-хубаво - правите добро на хората. Сигурно така са си казвали и горките пирати IMAGINE. А сега лъскат наровете от алпака.
Но вие не сте пирати. Вие сте обикновени крадци. Ама и крадци не сте. Защото крадеца като го хванат, хвърля настрани откраднатото и вика - "Не е мое!" А вие се чудите как да спасите откраднатото и да го мултиплицирате (Така се спасяват само най-низшите организми в природата - e.coli, вирусите и т.н.) Мда, не отричам, че сте вложили много труд. Но целият ви труд се събира на една флашка. Не е ли обидно? Толкова ви е архива. Флашка от 10 лева. Една такава мина през мене. Но в крайна сметка, в йерархиатя на престъпниците, ако някой ден ви квалифицират като такива, сте някъде най-долу, в ляво. Поради тази причина няма кой да се занимава с вас.

Няма да ви пиша повече. Отдъхнете спокойно. Искам за финал да се извиня на Бургазлии, ако присъстват такива. Бургас е един прекрасен град. Любимо мое място за летуване. Но в случая няма никакво отношение. Толкова им е акъла на определени хора. Ника ми е произволно взет, както казах на един друг мой приятел, мога да се регистрирам като Саурон. Или Дарт Вейдър. Whathever.

Бъдете здрави.
mechok1

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от mechok1 »

И като Явор Колев да се регистрираш - все тая. Пак нищо не можеш да кажеш.
Да, можеш да напишеш 30-тина реда (колко часа ти отне и кой ти го провери за грешки?), но към съдържание хич не го докарваш.
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

Да хвърля една идейка за междусървърна синхронизация на файловете. Може и към потребителите да се пусне синхронизация с втория read only хеш ;)
btsync
http://labs.bittorrent.com/experiments/sync.html
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости