Рога и копита

Място за читателски отзиви. Обърнете внимание, че към творбите в библиотеката също могат да се оставят коментари.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Gifty

Рога и копита

Мнение от Gifty »

Здравейте. Обръщам се с питане за една отдавна издавана в България книга. Чела съм я преди около 20 и повече години. Знам, че е превод на руска книга. Казва се "Рога и копита" представлява колекция на мъдри мисли от известни и не толкова известни личности от древността до днес в хумористичен стил. Години наред я търся при букинисти за да си я купя, но без успех. Нямам никакъв спомен нито от година на издаване, нито издателство. Но ако някой си спомня за нея или я има, би ли бил така добър да пусне един отговор с малко подробности. Не вярвам, че ще я намеря онлайн, но поне ще остане утехата, че имам малко повече информация за нея.
6a6af

Мнение от 6a6af »

Да не е "Остап Бендер - Великят комбинатор" на Илф и Петров
6a6af

Мнение от 6a6af »

Или беше "Златния Телец" на Илф и Петров
Gifty

Мнение от Gifty »

Не, не. Тя е съвсем отделна книга, със събрани хумористични мисли и мъдрости. Не знам нищо повече за нея, по-точно не помня, помня само че беше превод от руски. За съжаление книгата, която м попадна в ръцете преди повече от 20 години, не беше моя, успях да си препиша много от мислите там ( тогава нямахме достъпи до копирни машини, да не говорим за сканиране!!! ). И до ден днешен си пазя бележника, в който съм си записала откъси, но много искам да имам цялата книга.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Мнение от petrovich »

Ако напишете бележките (или поне част от тях) е възможно някой да се досети. :wink:
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости