Протоколите по делата за арабаконашкия обир

Библиотеката има нужда от помощта ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
mazzini90
Мнения: 2
Регистрация: 18 февруари 2024, 13:13

Протоколите по делата за арабаконашкия обир

Мнение от mazzini90 »

Здравейте, преди време бях намерил на сайта качени преведени протоколите по далата за арабаконашкия обир, включително по делото на Левски. За съжаление се затриха на компютъра ми, а сега не успявам да ги намеря. Предварително ви благодаря, ако успеете да ми помогнете.
domino1
Мнения: 51
Регистрация: 27 юли 2019, 16:17

Re: Протоколите по делата за арабаконашкия обир

Мнение от domino1 »

Потърсете "Васил Левски и неговите сподвижници пред турския съд" в Google и ще ви излезе сайтът, от който може да свалите тази книга. Не знам дали е точно това, което търсите, но мисля, че ще Ви е полезно.
mazzini90
Мнения: 2
Регистрация: 18 февруари 2024, 13:13

Re: Протоколите по делата за арабаконашкия обир

Мнение от mazzini90 »

domino1 написа: 19 февруари 2024, 22:09 Потърсете "Васил Левски и неговите сподвижници пред турския съд" в Google и ще ви излезе сайтът, от който може да свалите тази книга. Не знам дали е точно това, което търсите, но мисля, че ще Ви е полезно.
Имаше ги качени протоколите от съдебните дела тук, във фототипен формат.
domino1
Мнения: 51
Регистрация: 27 юли 2019, 16:17

Re: Протоколите по делата за арабаконашкия обир

Мнение от domino1 »

Възможно е, не съм попадал на тях тук. Ако търсите фототипния формат на оригиналните турски документи заедно с превода им на български, бих Ви препоръчал книгата "Нови документи за издирването и следствието срещу Васил Левски и участниците в Арабаконашкия обир". Тя е от 2020г. Също може да се намери в интернет.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости