Приказки с илюстрациите на Борис Стоилов

Анонси на новоизлезли произведения: печатни и електронни
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
domino1
Мнения: 51
Регистрация: 27 юли 2019, 16:17

Приказки с илюстрациите на Борис Стоилов

Мнение от domino1 »

През последните години излязоха от печат страхотни книги с приказки (скандинавски, египетски, японски, китайски, български, индийски) с илюстрациите на Борис Стоилов. Към това да добавим новите издания на "Малкия принц", "Патиланци" и други обичани книги - отново с неговите илюстрации.
А това е сайтът на художника - струва си да се разгледа:
https://bstoilov.wixsite.com/borisstoilov
Творец на световно ниво!
domino1
Мнения: 51
Регистрация: 27 юли 2019, 16:17

Re: Приказки с илюстрациите на Борис Стоилов

Мнение от domino1 »

* "Малкият принц".
Аватар
нт
Мнения: 176
Регистрация: 04 февруари 2007, 01:53

Re: Приказки с илюстрациите на Борис Стоилов

Мнение от нт »

Благодаря за линка, domino!
Не бях чувал за този автор и не бях виждал илюстрациите му, така че ми беше интересно.

За съжаление, намирам работите му за отблъскващ, претенциозен и долнопробен дигитален кич.
"Патиланци" и "Малкият принц" са особено гнусни.
Защо ли му е трябвало да посяга на Екзюпери, като е можел да си бичи фентъзи, където аудиторията е дресирана да консумира подобна стока?

Стила му бих определил като безвкусен ерзац-сецесион, формално изнасилен със стиймпънк елементи.

През 90-те, като се появи Photoshop, имаше мода да се бълват подобни противоестествени колажи просто защото може.
Сега дори и генерираните от ИИ картинки изглеждат по-хармонично и с повече вкус.

Криндж. Чак ми стана мъчно за човека докъде е затънал...

Както и да е. Извинявай, domino, че не успях да замълча, което обикновено правя, но съм благодарен за линка и анонса.
domino1
Мнения: 51
Регистрация: 27 юли 2019, 16:17

Re: Приказки с илюстрациите на Борис Стоилов

Мнение от domino1 »

Аз пък благодаря за искреността ти, нт! Разбира се, Екзюпери е недостижим - много е трудно да отделиш текста от собствените му илюстрации. Що се отнася до "Патиланци", за мен летвата, поставена от художници като Тоня Горанова и Стоян Анастасов е твърде висока, за да бъде преодоляна от някой друг.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости