Изповедта на един икономически килър - Джон Пъркинс

Търсене и предлагане на помощ при сканиране. Теми за началната работа при цифровизацията.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
alexrangelov
Мнения: 8
Регистрация: 17 май 2013, 21:01

Изповедта на един икономически килър - Джон Пъркинс

Мнение от alexrangelov »

Сканирах "Изповедта на един икономически килър - Джон Пъркинс", но съм зле с OCR-a.
Ако някой желае може да продължи по-натам.

Ето книгата - https://bit.ly/3iBE00e

Поздрави
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Изповедта на един икономически килър - Джон Пъркинс

Мнение от Бам Бам »

Запознахте ли се с информацията в тази страница:
И още — не пакетирайте сканираните изображения в PDF! Първо, така ще блокирате всякаква възможност за по-нататъшна обработка — тя ще бъде възможна само чрез извличане на страниците от PDF-а, което в общия случай не води до получаване на оригиналните сканирани изображения. Второ, така губите или място на диска, или качество на изображенията — в зависимост от това дали сканиращата програма използва PDF-а само като контейнер на TIFF/PNG файлове, или ги преобразува до стандартния за PDF формат JPG, чиито недостатъци бяха разгледани по-горе.
alexrangelov
Мнения: 8
Регистрация: 17 май 2013, 21:01

Re: Изповедта на един икономически килър - Джон Пъркинс

Мнение от alexrangelov »

Този PDF е съставен от 328стр. обединени JPG, които не са компресирани, а излезли от скенера при 600dpi резолюция.
Ако някой иска - ще му пратя тези 328страници JPG, но това може да стане лесно и през https://www.ilovepdf.com/pdf_to_jpg
Аз ще ползвам същия сайт при необходимост.

Колега, PDF файла е с достатъчна резолюция и може веднага да се прекара през OCR. Аз просто нямам опит с такива програми. Следващия път ще сканирам в TIFF

Очаквайте скоро и други книги.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости