Какви настройки за колекции в Kindle 2022

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
nikos_1
Мнения: 4
Регистрация: 15 ноември 2022, 08:44

Какви настройки за колекции в Kindle 2022

Мнение от nikos_1 »

Здравейте,

Купих си последния модел на Kindle - https://readerbg.com/kindle-2022 Имам проблем с настройките за това как се виждат колекциите в раздел библиотека. Пример - създавам колекция с няколко романа, но в началната страница се вижда както колекцията с нейното име, но и това което тя съдържа, което е объркващо.

В предишният ми Kindle нямаше такъв проблем - виждаше се само наименованието на колекцията като отделна папка и останалите документи които не са включени в колекцията. Едва когато се кликне върху иконата за колекция, се вижда нейното съдържание.
Аватар
moosehead
Мнения: 137
Регистрация: 17 февруари 2007, 18:29
Местонахождение: София

Re: Какви настройки за колекции в Kindle 2022

Мнение от moosehead »

Здравей.
За по-голяма яснота, бихте ли качили снимка как изглеждат колекциите.
Имам по-стар Kindle - PW3, но фърмуерът ми е последно публикувания от Амазон - v5.15.1, какъвто е предполагам и на Вашия Kindle. Това, разбира се, не означава, че изглеждат еднакво, но при мен се вижда колекцията с името и долу вляво броят произведения които са в колекцията.
Има по-лоши престъпления от изгарянето на книги. Едно от тях е да не ги четеш.
Рей Бредбъри
nikos_1
Мнения: 4
Регистрация: 15 ноември 2022, 08:44

Re: Какви настройки за колекции в Kindle 2022

Мнение от nikos_1 »

moosehead написа: За по-голяма яснота, бихте ли качили снимка как изглеждат колекциите.
Здравейте и благодаря за интереса!

Направих снимка, но излезе съобщение, че прикачения файл не може да бъде съхранен. Опитвам така http://alfa.kachi-snimka.info/images-20 ... 79901t.jpg - мисля, че се вижда.

Накратко - Създавам колекция Толкин в която включвам 4 негови романа. В началния екран(Библиотека) се вижда както колекцията Толкин, но и това което тя съдържа като отделни файлове. Така се получават общо 5 икони - файл с наименование Толкин(при отваряне се виждат отделните романи, както би трябвало да е) но и същите романи фигурират в началния екран заедно с колекцията. Това обезмисля създаването на колекции. Вероятно аз не мога да намеря правилната настройка.
Аватар
moosehead
Мнения: 137
Регистрация: 17 февруари 2007, 18:29
Местонахождение: София

Re: Какви настройки за колекции в Kindle 2022

Мнение от moosehead »

Значи - готов си. :)
Първо - на снимката дето си качил - цъкаш горе вдясно трите чертички (с различна дължина) и долу се появява прозорец със "Sort by" и "View options". На "View options" избираш -> Collections.
Второ - отиваш на Settings (от твоята снимка през трите точки най-горе вдясно) -> Device options -> Advanced options -> Home & Library -> Collections -> Show only in Collections view

И това е. Вече трябва да се виждат само колекциите, без произведенията.
Успех.
Има по-лоши престъпления от изгарянето на книги. Едно от тях е да не ги четеш.
Рей Бредбъри
nikos_1
Мнения: 4
Регистрация: 15 ноември 2022, 08:44

Re: Какви настройки за колекции в Kindle 2022

Мнение от nikos_1 »

Опитах това, но в първия случай се виждат само колекциите, но не и останалите произведения, които не са обхванати в колекция :)

Във втория случай колекциите не се виждат.

Възможно е да не обяснявам правилно - при стария Kindle в началния екран се виждаха колекциите, както и необхванатите в колекция файлове, сега това е невъзможно.
Аватар
moosehead
Мнения: 137
Регистрация: 17 февруари 2007, 18:29
Местонахождение: София

Re: Какви настройки за колекции в Kindle 2022

Мнение от moosehead »

Да, така беше с предните фърмуери, но сега необхванатите в колекции произведения автоматично се поставят в колекция "Uncollected". Просто влизаш в нея и като ги разпределиш в други колекции, изчезват от Uncollected.
За мен неприятното в новия фърмуер е разрешената дължина на наименованията на колекциите - намалена е драстично.
Има по-лоши престъпления от изгарянето на книги. Едно от тях е да не ги четеш.
Рей Бредбъри
nikos_1
Мнения: 4
Регистрация: 15 ноември 2022, 08:44

Re: Какви настройки за колекции в Kindle 2022

Мнение от nikos_1 »

Така е по-неудобно :)

Благодаря за съдействието!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости