Проблем с Pocketbook Basic 4

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
mddinev
Мнения: 13
Регистрация: 20 декември 2017, 17:12

Проблем с Pocketbook Basic 4

Мнение от mddinev »

Подарих преди година и половина на майка ми Pocketbook Basic 4. Оборудван е с калъф и протектор. Проблемът е следния. Днес майка ми установила, че не може да пуска книгата на старт (power) бутона. Онова малко бяло копче. Книгата не може нито да се включи от него, нито да се изключва чрез него. Пуска я чрез пускане на зарядното. Също така часът е променен и не запомня страницата до която е стигнала. Вчера устройството е било добре, но днес има тези проблеми. Бихте ли могли да ни помогнете с напътствия.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Проблем с Pocketbook Basic 4

Мнение от pechkov »

Вероятен проблем с батерията. Опитай Reset на устройството, после включи на зареждане докато напълни батерията, и опитайте отново нормална експлоатация. Ако проблема продължава - потърси сервиз.

П.П. От кой град си?
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
mddinev
Мнения: 13
Регистрация: 20 декември 2017, 17:12

Re: Проблем с Pocketbook Basic 4

Мнение от mddinev »

От Сливен съм. Когато се включи на заряд се пуска без проблем. Върнах фабричните настройки и всичко е наред със софтуера. Но копчето долу нее работи... парадокса е че на 2 пъти ми пусна книгата от там, а после дава заето. Батерията не пада бързо когато се чете. Запомня и страниците на книгите. Няма специализиран сервиз, а скапаната бележка от технополис е избеляла и няма да я приемат на 100%. Според мен е от бутончето. :( Аз съм с PB Touch Lux 5 и към момента нямам никакви проблеми, но това което стана с Basic 4-ката на майка ми си ме притесни.
mddinev
Мнения: 13
Регистрация: 20 декември 2017, 17:12

Re: Проблем с Pocketbook Basic 4

Мнение от mddinev »

pechkov написа:Вероятен проблем с батерията. Опитай Reset на устройството, после включи на зареждане докато напълни батерията, и опитайте отново нормална експлоатация. Ако проблема продължава - потърси сервиз.

П.П. От кой град си?
Сливен съм. Когато се включи на заряд се пуска без проблем. Върнах фабричните настройки и всичко е наред със софтуера. Но копчето долу нее работи... парадокса е че на 2 пъти ми пусна книгата от там, а после дава заето. Батерията не пада бързо когато се чете. Запомня и страниците на книгите. Няма специализиран сервиз, а скапаната бележка от технополис е избеляла и няма да я приемат на 100%. Според мен е от бутончето. :( Аз съм с PB Touch Lux 5 и към момента нямам никакви проблеми, но това което стана с Basic 4-ката на майка ми си ме
mddinev
Мнения: 13
Регистрация: 20 декември 2017, 17:12

Re: Проблем с Pocketbook Basic 4

Мнение от mddinev »

Копчето е оправено. Един приятел го отвори и с шок остановихме, че платката не е завита с 4-те болтчета, които са залепнали на двойно залепващото тиксо до батерията... производствен дефект. От там леко се е клатела платката и накрая копчета не е правило контакт. Нагласи го и застопори с болтовете. Цяло чудо, че не са паднали върху платката да направят късо съединение.... слава Богу!
lars1977
Мнения: 1
Регистрация: 19 декември 2014, 23:29

Re: Проблем с Pocketbook Basic 4

Мнение от lars1977 »

Въй маняк,ко напрай ???БОЛТОВЕТЕ????Това е четец,а не багер!!!!!
mddinev
Мнения: 13
Регистрация: 20 декември 2017, 17:12

Re: Проблем с Pocketbook Basic 4

Мнение от mddinev »

lars1977 написа:Въй маняк,ко напрай ???БОЛТОВЕТЕ????Това е четец,а не багер!!!!!
Ясно от Бургас си.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости