Внимавай какво си пожелаваш!

Тук можете да публикувате собствените си произведения, които желаете да бъдат прочетени и коментирани от аудиторията на библиотеката.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
ЕвДавид
Мнения: 2
Регистрация: 06 декември 2020, 11:49

Внимавай какво си пожелаваш!

Мнение от ЕвДавид »

ИСТОРИЯ ПЛОД НА ВЪОБРАЖЕНИЕТО МИ!!!

1-ва Част

Средата на лятото е, температурите надхвърлят 40 градуса по целзий, а аз се приготвям за поредното посещение в градската библиотека! Следобед е, слънцето напича прозорците откъм кухнята в скромния ми дом. Тишина изпълва стаите. Обличам си летни сини дънки и тениска с вертикално синьо- бели райета! Мисълта, че отново ще я видя в библиотеката ме изпълва с ентусиазъм. Красива и интелигентна е! Ще видя отблизо жената която ме вдъхновява с красивата си усмивка и нежен глас.
След няколко минути ходене под слънчевите лъчи съм пред сградата на читалището, а на втория етаж се намират и препълнените рафтове с художествена литература.
Отварям вратата към отрупаната с книги стая, малко звънче над нея известява за току- що пристигнал човек! Няма я зад бюрото, но зная, че всеки момент ще дойде, както често се случва! Оставям трите прочетени книги върху плота, и се заемам с избора на нови три!
Стъпки от токчета достигат до слуха ми! ТЯ е! Обръщам се и се усмихвам!
АЗ: Здрасти!
ТЯ: Здравей! Избираш ли си?
Толкова често съм тук, че без да се усетим сме преминали на- ТИ-.
АЗ: Да! Връщам книгите които бях взел!
Все по- красива е, мисля си! Тесни светлосини дънки подчертават стегнатото й дупе. На дължина достигат до малко над коляното. Бялата впита тениска прикрива светлия сутиен обгърнал гърдите. Обожавам цвета на косата й. Пясъчнорусо.
ТЯ сяда на въртящия се стол и отбелязва, че съм върнал заетите книги!
Оглеждам рафтовете за нещо което да ми грабне окото. Продължавам докато не стигна дъното на стаята!
ТЯ: През седмицата получихме нови романи! Ако искаш ги прегледай!
Встрани от мен е, дори не съм чул приближаването й! Бях се съсредоточил върху сюжета на един шпионски трилър!
АЗ: Да, ще ги видя!
Ръката й се плъзна по моята, неволно може би, и обърна книгата откъм лицевата страна.
ТЯ: Балдачи!
АЗ: Чела ли си го?
ТЯ: Не, но много хора го харесват! Знаеш ли, бих искала да ти препоръчам Джон Конъли! Уникален е! Чета него в момента!
Малко след това ме повежда към рафта където са подредени ръкописите на Конъли! Тъй като се намират в другия край на помещението, имам достатъчно време да огледам стегнатия й задник и изящните крака докато вървим към Джон.Телефонен звън нарушава тишината! ТЯ се отправя към бюрото, където явно е оставила мобилния си, а аз се заемам да огледам романите на предпочитания от нея писател!
В главата ми се върти единствено мисълта да се прибера възможно най- бързо, и да се отдам за няколко минути на фантазия. АЗ и ТЯ у дома, или където и да е но да сме само АЗ и ТЯ.
Историите на Конъли ми допадат, поне що се отнася до резюметата които прочетох. Взимам първите три книги от серията с главен герой Чарли Паркър.
Докато попълва картона ми със заглавията на новите ръкописи, стоя изправен, опиянен от красотата й.
След малко вървя към вкъщи! А мислите които изпълват главата ми са меко казано нестандартни и налудничави, дори извратени!
Тук слагам край на тази част от историята с надежда, че поне малко съм докоснал любопитството ви!

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости