Исторически любовен роман. Как се казваше?

Търсите заглавието на книга или пък името на автор? Това е правилното място за въпроса ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
bernardin
Мнения: 9
Регистрация: 06 юни 2015, 23:01

Исторически любовен роман. Как се казваше?

Мнение от bernardin »

Здравейте читатели!
Имам нужда от помощ за една книга, която четох отдавна, но не се сещам за името нито автора. Разказва се жена, която отива в джунглата( по поречието на Конго или Мисисипи) да търси баща си( така мисля), но се нуждае от водач. Главният герой работи като водач по въпросната река( джунгла) срещу заплащане с корабчето си( малка лодка, нещо подобно). Той се оказва лорд, който напуска Англия след като жена му и сина му умират в инцидент с карета по време на буря. Мисля, че пролога беше точно тази кавга между двамата, където той я обвинява, че я интересуват само парите и тя в изблик на ярост заминава заедно със синът им, който загива заедно с нея в каретата. Той отива в Америка( поне така мисля) и търси усамотение поради загубата на сина си. След като той се съгласява да я преведе по реката започват да се влюбват един в друг. Тя забелязва, че той е образован и има маниери, но това че е лорд й го разкрива по-късно или може би към края на книгата. Не помня как свършваше, дали се връщаха заедно в Англия или не. Детайлите ми се губят много, защото съм я чела много отдавна. Действието може би се развива малко по- късно от Викторианския период. Или когато Англия, Белгия и Франция колонизират части от Америка. ( или се бъркам, може да е от друга книга) .
Много се надявам някой да се сети, наистина искам да прочета отново тази книга.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости