Фентъзи поредица след Игра на тронове?

Място за читателски отзиви. Обърнете внимание, че към творбите в библиотеката също могат да се оставят коментари.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
stamen15
Мнения: 1
Регистрация: 02 март 2019, 13:08

Фентъзи поредица след Игра на тронове?

Мнение от stamen15 »

Здравейте!Препоръчайте ми някаква поредица, след като приключих игра на тронове!Чух че поредиците на Робин Хоб били доста увлекателни!
Поздрави!
Asi
Мнения: 12
Регистрация: 29 януари 2008, 19:17

Re: Фентъзи поредица след Игра на тронове?

Мнение от Asi »

О, в момента препрочитам трилогиите на Хоб, едно завръщане след десетина години. Тъй като ми се наложи по здравословни причини дълго домашно заточение, си ги избрах и ги чета почти денонощно, без този път да крада ценни часове за сън :-) Малките щастливи неща от живота, дори и в нещастни ситуации ;-) Започвай смело, дано да те увлекат!
f60475
Мнения: 1
Регистрация: 25 януари 2015, 04:53

Re: Фентъзи поредица след Игра на тронове?

Мнение от f60475 »

Аз бих препоръчала Патрик Ротфус :)
Devoted of Slaanesh
Мнения: 25
Регистрация: 02 април 2012, 21:52

Re: Фентъзи поредица след Игра на тронове?

Мнение от Devoted of Slaanesh »

Ротфус е същия като Мартин, няма никакво намерение да завърши поредицата си... Много некоректно се държи.
bettym
Мнения: 2
Регистрация: 23 юни 2014, 19:49

Re: Фентъзи поредица след Игра на тронове?

Мнение от bettym »

Горещо препоръчвам Сарантийска мозайка на Гай Гавриел Кай https://chitanka.info/book/1592-pytuvane-kym-sarantion
Книгите са само две, но за мен бяха много по-интересни от книгите от "Игра на тронове" /филмовата поредица е друго нещо :D /
Отново кралски двор, сложни и вълнуващи образи, неочаквани обрати...заслужава си четенето!
Лошото е, че книгите са само две.....
dobribozhilov
Мнения: 16
Регистрация: 04 декември 2019, 01:20
Връзка:

Re: Фентъзи поредица след Игра на тронове?

Мнение от dobribozhilov »

Излезе предисторията на "Игра на тронове". Казва се "Огън и кръв". Доста нееднозначна е обаче. Някои части са интересни, други са безкрайно скучни.
Пеков
Мнения: 3
Регистрация: 06 март 2020, 23:29

Re: Фентъзи поредица след Игра на тронове?

Мнение от Пеков »

Книгите на Кол Бюканън заслужават да им се обърне внимание. Първата е добра, втората още по добра. За съжаление следващите ги няма в читанката. За мен смесицата на древни езически култове с будистката философия като среда на израстване, развитие и край, почти винаги насилствен, след епичен сблъсък между двете житейски системи, прави поредицата крайно интересна.
bettym
Мнения: 2
Регистрация: 23 юни 2014, 19:49

Re: Фентъзи поредица след Игра на тронове?

Мнение от bettym »

Горещо препоръчвам серията "Разделената империя" на Марк Лорънс. Прочетох коментар - "Като "Игра на тронове", но на бързи обороти". В голяма степен това е така. Интересен, динамичен сюжет. Почти липсва онова протакане в пътуванията, което съществува в много други поредици и интригата стои до последно. И трите книги са налични в Читанка.
otlichnik
Мнения: 7
Регистрация: 01 юни 2020, 11:24

Re: Фентъзи поредица след Игра на тронове?

Мнение от otlichnik »

Пеков написа:Книгите на Кол Бюканън заслужават да им се обърне внимание. Първата е добра, втората още по добра. За съжаление следващите ги няма в читанката. За мен смесицата на древни езически култове с будистката философия като среда на израстване, развитие и край, почти винаги насилствен, след епичен сблъсък между двете житейски системи, прави поредицата крайно интересна.
На същото мнение съм. Адмирации
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости