За датирането на Нови книги и Произведения

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Заключена
Grumble
Мнения: 102
Регистрация: 15 февруари 2015, 11:42

За датирането на Нови книги и Произведения

Мнение от Grumble »

Много често (да не кажа почти винаги) новите книги и произведения се появяват в късните часове по българско време.
Прави неприятно впечатление когато си гледал в библиотеката цял ден и не си видял нищо ново, а на другия ден я отваряш и виждаш, че предния ден са качени нови.
Аз разбирам, че има часова разлика, но все пак Читанка е ориентирана към българския потребител. Какво пречи тези които качват новите да се съобразяват с часовата разлика и да поставят дата съобразена с българското време?
Вчерашното добавяне е нагледен пример за това.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: За датирането на Нови книги и Произведения

Мнение от pechkov »

"Моята библиотека", или както най-често я наричат хората "Читанка" е некомерсиален проект, поддържан от доброволци, които отделят от свободното си време и/или средства, за да съществува сайта, и да се добавят книги. По тази основна причина за работата на доброволците не се поставят условия за това каква точно работа ще свърши всеки един от доброволците, за колко време, и по кое време на денонощието. Екипът на библиотеката няма работно време, няма график на дежурства, няма ведомост за заплати, нито дори задължения към участниците, освен технологичните изисквания, разбира се.

Но ако все пак имаш конкретно предложение, можеш да уточниш детайлите. В колко часа според теб е добре да бъдат качвани книги? Плюс-минус колко минути? В събота и неделя допуска ли се качването на книги, или трябва да ги оставяме за понеделник? А през официалните празници?

Моля, дай конкретно предложение, и ще го обсъдим.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Grumble
Мнения: 102
Регистрация: 15 февруари 2015, 11:42

Re: За датирането на Нови книги и Произведения

Мнение от Grumble »

Тона на вашия отговор ще го прескоча.
Казвам само, че когато се качва нещо от Америка в късния след обед при 6 часова разлика в България е късна вечер и това означава просто да се постави дата за следващия ден. И това всеки доброволец може лесно да го съобрази и едва ли ще го затрудни ако има възможност сам да поставя датата.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: За датирането на Нови книги и Произведения

Мнение от pechkov »

Защо, какво му е на тона ми? Даже написах "моля".

Относно поставянето на датите от страна на самите доброволци - не, няма такава техническа възможност.

Благодарим за проявеното внимание.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Grumble
Мнения: 102
Регистрация: 15 февруари 2015, 11:42

Re: За датирането на Нови книги и Произведения

Мнение от Grumble »

Вие администратор ли сте? Ако не сте, разговора ни е безмислен.
Приятен ден.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: За датирането на Нови книги и Произведения

Мнение от pechkov »

Провокациите чрез изказване на предположения няма да ти свършат работа. Ако имаш някаква смислена градивна критика - подлежи на обсъждане. Всичко останало е запълване на свободното ти време.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: За датирането на Нови книги и Произведения

Мнение от Бам Бам »

Grumble написа: Прави неприятно впечатление...
На мен лично не ми прави неприятно впечатление и до момента не съм видял друг да се е оплакал от това. Темата ми звучи повече като заяждане на дребно и мрънкане, отколкото като опит за конструктивна критика.
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Re: За датирането на Нови книги и Произведения

Мнение от NomaD »

Темата е приключена, следователно - заключена.
Изображение
Заключена

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости