Моля за помощ-проблем с NOOK Simple Touch

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
p.andreev
Мнения: 4
Регистрация: 05 април 2019, 09:00

Моля за помощ-проблем с NOOK Simple Touch

Мнение от p.andreev »

Здравейте!Купих си NOOK Simple Touch(втора ръка-продавача каза че е направил RESET преди да го изпрати).Когато включа четеца се показва меню за избор на език,после меню за избор на интернет връзка.След като избера мрежа и въведа парола се показва надпис "Проблем с мрежата" и повече не мога да продължа с настройките.Изтеглих новия firmware от сайта на B&N но четеца не го инсталира.Ще съм благодарен ако някой може да помогне.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Моля за помощ-проблем с NOOK Simple Touch

Мнение от pechkov »

Опитай да пропуснеш този момент с мрежата. Ако четеца тръгне, мрежата може да бъде настроена по-късно. Технически не е невъзможно някои четци да имат проблем с мрежи, които са с по-съвременни методи на защита.

А ако четеца е блокирал на тази стъпка, остави го за известно време. Може да му мине timeout-а.

В краен случай го занеси на някой, дето има повече опит с тези устройства.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
p.andreev
Мнения: 4
Регистрация: 05 април 2019, 09:00

Re: Моля за помощ-проблем с NOOK Simple Touch

Мнение от p.andreev »

Здравейте!Четеца не е блокирал,реагира нормално.Когато изпише грешката за проблем с мрежата ме връща на екрана за избор на точка за достъп.Не ми дава възможност за настройка на мрежата на по-късен етап.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Моля за помощ-проблем с NOOK Simple Touch

Мнение от pechkov »

Можеш да направиш проба да свържеш четеца към точка за достъп с по-ниско ниво на защита, например WPA, вместо WPA2. Не можем да предполагаме какви са възможностите на този четец. Обикновено в описанието пише, че има WiFi, но няма подробна информация какви стандарти поддържа.

А ако вече си въвел данни за WiFi мрежа, и опиташ да промениш настройките на рутера си, и да промениш типа на защитата, ще трябва първо да изтриеш въведените данни в четеца, за да можеш да опиташ да го свържеш към променената точка за достъп, иначе е възможно четеца да опитва да направи свързването с погрешни настройки.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
p.andreev
Мнения: 4
Регистрация: 05 април 2019, 09:00

Re: Моля за помощ-проблем с NOOK Simple Touch

Мнение от p.andreev »

Здравейте pechkov!Направих всичко което ме посъветвахте,но проблема си остана.Благодаря,че се опитахте да помогнете!
IMG_20200716_001149.jpg
IMG_20200716_001149.jpg (437.62 KiB) Прегледан 1786 пъти
p.andreev
Мнения: 4
Регистрация: 05 април 2019, 09:00

Re: Моля за помощ-проблем с NOOK Simple Touch

Мнение от p.andreev »

Здравейте!Проблема е решен.
https://www.youtube.com/watch?v=7yIFcg4bO68
miteff
Мнения: 1
Регистрация: 13 август 2020, 16:48

Re: Моля за помощ-проблем с NOOK Simple Touch

Мнение от miteff »

Да, със заобикаляне на регистрацията проблема се решава в смисъл, че четеца тръгва и може да се качват и четат книги. Но както се вижда и от видеото (накрая) в началния екран има секция за новини, която постоянно търси връзка със сървъра и това много скапва батерията, бързо се изтощава. Тук мисля има някакво решение на проблема
https://forum.xda-developers.com/nook-t ... m-t4130461
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости