Настройки на библиотека в PocketBook InkPad X

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
phk
Мнения: 3
Регистрация: 24 юни 2020, 10:00

Настройки на библиотека в PocketBook InkPad X

Мнение от phk »

Купих PB InkPad X, но имам проблем с показването на книгите в папката "СЕРИЯ".

В internal storage създадох папка "BOOKS" с папки за всеки автор (в които поставих произведенията им) а после попълних папката "КОЛЕКЦИЯ" също по автори с произведенията им.

За съжаление в папката "СЕРИЯ" се отразяват само незначителна част от сериите на даден автор. Например серията "Джак Ричър" е отразена в тази папка само с две книги а те са над 20. Така е с всички серии.

Преди имах дълги години Kindle Touch, така че настройването на Pocketbook е ново за мен а и аз не съм по техниките.

Ако някой може да помогне със съвет ще бъда много благодарен.
Аватар
zl_tsanev
Мнения: 270
Регистрация: 27 май 2008, 07:54
Местонахождение: Шумен

Re: Настройки на библиотека в PocketBook InkPad X

Мнение от zl_tsanev »

Провери дали метаданните са в ред. Информацията се взема от тях. Къде са записани самите файлове и имената им няма значение(освен за прегледност).
scr0012.jpg
scr0012.jpg (71.58 KiB) Прегледан 1258 пъти
scr0012.jpg
scr0012.jpg (71.58 KiB) Прегледан 1258 пъти
Прикачени файлове
scr0013.jpg
scr0013.jpg (46.08 KiB) Прегледан 1258 пъти
Последната и единствена промяна е направена от zl_tsanev на 27 юни 2020, 05:17.
phk
Мнения: 3
Регистрация: 24 юни 2020, 10:00

Re: Настройки на библиотека в PocketBook InkPad X

Мнение от phk »

zl_tsanev написа:Провери дали метаданните са в ред. Информацията се взема от тях. Къде са записани самите файлове и имената им няма значение(освен за прегледност).
Благодаря ви много за отговорът ! Точно така изглежда информацията при мен, както сте показали в "прикачени файлове", но за съжаление само по 1-2 книги са изобразени в различните серии вместо истинското количество записано в PB.

А с проверката на метаданните при мен е проблем - никога не съм се занимавал с подобна работа. :(

Би било отлично ако някой знаещ направи конкретна инструкция как се работи с метаданните в calibre засягащи основната информация (автор, заглавие, серия и жанр) изобразена в четеца с което по пълно ще се използват функциите му.

Още един път благодаря за отговорът !
Аватар
zl_tsanev
Мнения: 270
Регистрация: 27 май 2008, 07:54
Местонахождение: Шумен

Re: Настройки на библиотека в PocketBook InkPad X

Мнение от zl_tsanev »

Позиционираш на книгата/произведението и избираш бутона "Edit metadata".
Прикачени файлове
Cal01.jpg
Cal01.jpg (168.02 KiB) Прегледан 1256 пъти
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости