От автор на книги

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
logoscs
Мнения: 4
Регистрация: 18 декември 2016, 11:48

От автор на книги

Мнение от logoscs »

Здравейте,
Казвам се Ценка Стойчева. Автор съм на две книги. Желая да предоставя файловете на библиотеката за безвъзмездно ползване. Как мога да го направя? Моля посочете ми адрес, на който да ги изпратя, тъй като опитах да ги кача сама, но не можах да се справя. Книгите си съм предоставила и на виртуална библиотека Спиралата, както и на други ел. библиотеки.
Заглавията са: "Сребърната нишка" и "Новото лечителско изкуство"
maskara
Мнения: 23
Регистрация: 07 септември 2008, 11:59
Местонахождение: Варна
Връзка:

Re: От автор на книги

Мнение от maskara »

Здравейте! В Ателието създайте нов запис, посочете автор, заглавие и т.н. и прикачете файловете в zip формат (в архива да е текстовия или док файл, както и сканове на цялата книга) или дайте линк за изтегляне, ако архива е прекалено голям. Добре е (направо задължително) да има корици - предна и задна, с добро качество - минимум 1200 ширина. Задайте статус "За корекция" и може някой ще се заеме с обработката. Също така и вие можете да се опитате да редактирате книгите - прочетете във форума разделите "Сканиране", "Корекция" и "Форматиране". Формата sfb не е сложен, лесно ще се справите.
logoscs
Мнения: 4
Регистрация: 18 декември 2016, 11:48

Re: От автор на книги

Мнение от logoscs »

Няма ли начин да прикача и трите файла (двата на кориците, единият на текста) с едно попълване на формуляра в Ателие? Защо е толкова усложнена процедурата, при положение, че на добра воля ви предоставям оригиналните файлове, изпратени ми от художничката на корицата и от екипа, извършил корекцията на текста преди печата.
То да му се отще на човек :(
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: От автор на книги

Мнение от Борислав »

logoscs написа:Няма ли начин да прикача и трите файла (двата на кориците, единият на текста) с едно попълване на формуляра в Ателие?
Разбира се, че има. Събирате трите файла в един архив (например ZIP) и качвате него.
logoscs
Мнения: 4
Регистрация: 18 декември 2016, 11:48

Re: От автор на книги

Мнение от logoscs »

След толкова злощастни опити от моя страна да кача собствените си книги, недоумявам защо никой до днес не се свърза с мен да ми обясни човешки какво да направя? Да му изпратя нужните файлове и готово.
Горните обяснения за Ателие не ми помагат! Не съм на нивото да се справя, иначе не бих писала тук! Книгите са в готови обработени файлове, предоставих ги на мой познат, който е повече на ТИ с тези неща, но и той не можа да се справи! Сайтът "Читанка" имаше проблеми заради претенции за авторски права, а сега, когато аз като автор по собствена воля ви предоставям книгите си, не получавам необходимата подкрепа. А ме препращате насам-натам като в бюрократично държавно учреждение!
Огорчена съм!
cattiva2511
Мнения: 151
Регистрация: 04 октомври 2015, 16:19

Re: От автор на книги

Мнение от cattiva2511 »

Здравейте, г-жо Стойчева!
Пишете ми на имейл: cattiva2511(@)gmail.com, за да видя какви файлове имате, дали ще трябва нещо допълнително и прочие…
logoscs
Мнения: 4
Регистрация: 18 декември 2016, 11:48

Re: От автор на книги

Мнение от logoscs »

Много ви благодаря, че се отзовахте. Сътрудничка на сайта и моя приятелка във ФБ се зае с обработката на книгите.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости