Кой да бъде???

За всичко фантастично в литературата
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Ев Давид
Мнения: 3
Регистрация: 03 ноември 2019, 10:13

Кой да бъде???

Мнение от Ев Давид »

Втора вечер поред прехвърлям автор след автор, серия след серия, и не успявам да си кажа:
- Стоп! Това ще е! :)
Новак съм в жанр- Фентъзи-, и нямам опит с подобни ръкописи.
И все пак съм се спрял на няколко имена, като се надявам с ваша помощ да си кажа:
- Точка по въпроса!
Имената върху които се спрях са:
- Брандън Сандерсън
- Ришел Мийд
- Даринда Джоунс
- Маги Стийвотър
- Майкъл Дж. Съливан
Желанието ми е като новак в тази област на литературата, да започна с нещо наистина качествено и заслужаващо вниманието. Всеки от конкретните писатели е добре оценен от вас (читателите).
Благодаря ви предварително!!!
назгул
Мнения: 15
Регистрация: 10 ноември 2010, 17:18

Re: Кой да бъде???

Мнение от назгул »

Зависи от пола, възрастта ти и какво търсиш.

За младо момиче, което обича любовни романи, бих препоръчала по-скоро трите изброени жени-авторки. Книгите им са в т.нар. жанр young adult, основани са не толкова на създаването и развиването на фантастичен свят, колкото на любовните вълнения и трепети на тийновете герои. Кого ще избере героинята, лошото или доброто момче/вампир/върколак? Тук препоръки не мога да дам, защото жанрът young adult не е по вкуса ми и след няколко провала го избягвам. За мен това не са фентъзи, а любовни романи, които се развиват на фантастична сцена.

Сандерсън и Съливан са по-подходящи за запознаване с жанра фентъзи за хора, при които по-важно е фокусът да е върху историята, приключенията и светостроенето, а любовните тръпки са на по-заден фон (ако ги има). Ако търсите това, бих ви препоръчала да започнете с поредицата "Мъглороден" и първата ѝ част - "Последната империя".
Ев Давид
Мнения: 3
Регистрация: 03 ноември 2019, 10:13

Re: Кой да бъде???

Мнение от Ев Давид »

Най- сърдечно ви благодаря за отделеното време. Благодаря също за изчерпателния отговор.

Тъй като липсват каквито и да е други препоръки, то ще се вслушам в съвета ви, и ще започна Сандерсън. Ще оставя настрана трилърите, за да се потопя в един нов за мен свят. Пък дано изпитам истинско удоволствие от това ново начинание.

Още веднъж благодарности за насоката! ;)
avatar1975
Мнения: 8
Регистрация: 06 декември 2015, 14:58

Re: Кой да бъде???

Мнение от avatar1975 »

бих препоръчал на Сандерсън " Стоманеното сърце ". Динамиката е малко по-добра в сравнение с другата поредица. Жанра обаче е по-твърда фантастика, докато другата е фентъзи
Ев Давид
Мнения: 3
Регистрация: 03 ноември 2019, 10:13

Re: Кой да бъде???

Мнение от Ев Давид »

В крайна сметка очаквам една вълнуваща и изпълнена с емоции отпуска. ;)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости