как да чета свалени файлове, имам android

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
annakostova
Мнения: 4
Регистрация: 20 май 2016, 19:48

как да чета свалени файлове, имам android

Мнение от annakostova »

здравейте
не мога да се справя с andro zip file. ползвам него за да свалям книги но как да ги чета след това? имам и cool reader но не съм наясно и с него. помогнете, как се четат книги, тези приложения стигат ли за четене?
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: как да чета свалени файлове, имам android

Мнение от pechkov »

Какво е andro zip file?

Откъде сваляш книги? Ако е от Читанка - избирай EPUB формат, и при инсталирана "Cool Reader" би следвало само да кликнеш на файла, за да го отвори за четене.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
annakostova
Мнения: 4
Регистрация: 20 май 2016, 19:48

Re: как да чета свалени файлове, имам android

Мнение от annakostova »

свалям от читанка, да но нещо не работи cool readera... andro zip file ънзипва другите предложени формати от читанка но дотам. после пак се чудя как да ги чета.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: как да чета свалени файлове, имам android

Мнение от pechkov »

Формата FB2 обикновено се сваля като fb2.zip - т.е. компресиран fb2, което не е проблем, може да си го декомпресираш, и да го заредиш като нормален fb2 в CoolReader, или да избереш за сваляне от Читанка EPUB формата (втората иконка за сваляне).

В смартфона (или таблета) кликваш върху въпросния EPUB файл, системата трябва да запита с коя програма да отвори файла. Задаваш да го отвори с CoolReader, и е възможно да има отметка за "запомняне" на този избор, за да не те пита повече за този тип файлове.

Cool Reader обикновено се инсталира от "Google Play". Ако си качила някаква странна програма със същото име - деинсталирай, и я инсталирай директно от "Google Play".

Ако не става - може да ми пишеш по скайп, и ще опитаме да оправим нещата.

Скайпа ми е: pechkov
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
annakostova
Мнения: 4
Регистрация: 20 май 2016, 19:48

Re: как да чета свалени файлове, имам android

Мнение от annakostova »

ок, мерси иначе кои други приложения мога да използвам? нещо не съм доволна от кулридъра. за инфото, с Леново таблет съм. :)
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: как да чета свалени файлове, имам android

Мнение от pechkov »

EBookDroid. Отваря и работи добре с PDF и DejaVu.

Но CoolReader е много по-добър за е-книги в EPUB формат. Може би не ти харесва изгледа на екрана, но почти всичко в него може да се настройва - колко колони да има на екрана, фон, цвят на текста, големина и шрифт, сричкопренос, бележки под линия, остъпи...

Може би ако споделиш какво точно не ти харесва - ще мога да помогна да го настроиш така, както предпочиташ.

П.П. Сега погледнах в Google Play - в страницата на CoolReader например, малко по-надолу има "Подобни приложения", и са изброени няколко с подобна функционалност. Може да пробваш, и после да споделиш коя ти е харесала, и защо.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Asi
Мнения: 12
Регистрация: 29 януари 2008, 19:17

Re: как да чета свалени файлове, имам android

Мнение от Asi »

Аз ползвам Aldiko, и резервен Moon+Reader. Пробвай, докато попаднеш на четеца с главно Ч :-)
annakostova
Мнения: 4
Регистрация: 20 май 2016, 19:48

Re: как да чета свалени файлове, имам android

Мнение от annakostova »

ок pechkov, започнах да му свиквам на рийдъра, май текста ми е твърде малко на страница затова. понякога се получават по 400 страници на книга това е
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: как да чета свалени файлове, имам android

Мнение от pechkov »

annakostova написа:... понякога се получават по 400 страници на книга това е
Добре, но броя на страниците не зависи пряко от ридъра, а от размера на екрана на устройството, от избрания размер на шрифта, от настроените отстъпи в края на екрана, и най-вече от размера на произведението.
:)
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
LoveBook
Мнения: 3
Регистрация: 22 юни 2016, 16:17

Re: как да чета свалени файлове, имам android

Мнение от LoveBook »

Аз също имам таблет Леново. Книгите ги чета с фабрично инсталираните програми. Мисля, че се казваше KingsOffice или нещо подобно. Като цяло съм доволна.
kracmeto
Мнения: 1
Регистрация: 16 август 2018, 16:06

Re: как да чета свалени файлове, имам android

Мнение от kracmeto »

Аз докато не си инсталирах и,, Архив,, после си дадох,, Е.. Райдър,, не можах нищо да отворя.... Тюююю....1/Свали..2/втората иконка от ляво на дясно.. 3/Архив...дано е от полза някому
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости