Читалие

За коригирането на текстове след сканиране
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
lilenceto
Мнения: 3
Регистрация: 23 септември 2015, 10:30

Читалие

Мнение от lilenceto »

Здравейте,
съвсем скоро открих Читалието в сайта на Читанка и понеже в момента не съм много натоварена на работа, прехвърлих доста страници от една от книгите. На доста вкарах табулаторите и другите необходими символи. Виждам, че имам опция да отбелязвам дадена страница като "Одобрена", но исках да попитам дали е ок да го правя или трябва да се извърши от някой с опит.
Благодаря предварително за отговора и поднасям извинения на администраторите ако вече е пусната подобна тема (не можах да открия подобна с търсачката)!
Последната и единствена промяна е направена от lilenceto на 29 септември 2015, 11:00.
zelenkroki
Мнения: 88
Регистрация: 06 юли 2010, 14:01
Местонахождение: Трявна
Връзка:

Re: Читалие

Мнение от zelenkroki »

Здравейте, @ lilenceto,

Малко указания могат да се прочетат в раздел Инструкции от началната страница на Читалие:

Правила за корекция на речници

Правила за корекция на книги

Не са необходими по два табулатора в началото на абзац, а последните Ви приноси са с такива различия от предходните корекции на страниците.

Одобряването все още не води до напредък в окончателното цифровизиране на произведението, вероятно не е задължително да се отбелязва.

Наблюдение-то на страниците, които сте обработвали, може да Ви ориентира. Или История за дадена страница.

При възникнали въпроси, проверявайте в Чата на Читанка за компетентни съветници, като има възможност веднага да получите отговори.

И така се трупат опит, увереност, ориентиране. :)
По-добре късно, отколкото още по-късно!
lilenceto
Мнения: 3
Регистрация: 23 септември 2015, 10:30

Re: Читалие

Мнение от lilenceto »

Здравейте,
благодаря за изчерпателния отговор!
Допълнителните табулатори сложих, защото в прегледа на страниците не се вижда форматирането, но след като съм вече наясно как стоят нещата - ще премахна неправилните "корекции".
Още веднъж благодаря за отговора!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост