Въпрос за Кобо Гло и сваляне на книги.

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
stefanr
Мнения: 9
Регистрация: 08 декември 2010, 14:36

Въпрос за Кобо Гло и сваляне на книги.

Мнение от stefanr »

Здравейте,
Въпросът ми е следният. Имам навика с Киндъл 3 да си свалям книги от имейл. Приготвям си ги в работата и ги изпращам и после свалям директно. Въпросът е, че с Кобо Гло не мога са сваля никакъв файл от имейл, връзката се държи така все едно не е линк за сваляне. Както да кажем при опит за сваяне на фб2 зип от читанката.
Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и решил ли го е някак ?
явертъ

Re: Въпрос за Кобо Гло и сваляне на книги.

Мнение от явертъ »

stefanr написа:... с Киндъл 3 да си свалям книги от имейл. Приготвям си ги в работата и ги изпращам и после свалям директно. ...
Kindle работи предимно с MOBI формат, а Kobo - с EPUB. Това вземаш ли го предвид?
stefanr
Мнения: 9
Регистрация: 08 декември 2010, 14:36

Re: Въпрос за Кобо Гло и сваляне на книги.

Мнение от stefanr »

Абсолютно го вземам предвид. Киндъла си проверява файла и ако е моби или тхт си го сваля и чете. Кобо обаче не иска да сваля файла от поща.Независимо какъв формат е. Проврява го и до там. От читанката си сваля, явно там логиката на връзката е друга.
гост

Re: Въпрос за Кобо Гло и сваляне на книги.

Мнение от гост »

Ами от поща щом го сваляш, най вероятно не е от директен линк. Сигурно върти някакви JavaScripts или нещо друго такова, и четеца ако не ги изпълнява там да се чупят нещата. Всичкото това ако го сваляш през WEB. Ако го сваляш през мейл-клиент, там съвсем други може да са проблемите... Добре е да споменеш и за коя поща става въпрос, пробвал ли си през друга и т.н.
stefanr
Мнения: 9
Регистрация: 08 декември 2010, 14:36

Re: Въпрос за Кобо Гло и сваляне на книги.

Мнение от stefanr »

Мейл клиент не съм пробвал на Кобо-то, не съм и сигурен, че може да се инсталира. За пощата, пробвах само с мейл.бг и гмейл. Имам спомен, че тази в мейл.бг я правих за киндела точно защото не ставаше с всяка поща и пробвах.
Jakkal
Мнения: 38
Регистрация: 24 ноември 2013, 19:03

Re: Въпрос за Кобо Гло и сваляне на книги.

Мнение от Jakkal »

Аз съм си пуснал Calibre като сървър на PC-to (става с един клик) и си свалям книгите през WiFi директно на Kobo-то.
Супер удобно и лесно.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости