Корекция на качени книги

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
mitakka
Мнения: 2
Регистрация: 31 януари 2011, 13:44

Корекция на качени книги

Мнение от mitakka »

Рових по форума, но не намерих практика като моята. Забелязвам, че повечето книги, колкото и добре да са редактирани, имат грешки. Някои имат ужасно много грешки. Но да седнеш да четеш книга на компютъра, с цел редакция, е тегаво занимание. Отскоро почнах да ги редактирам по улеснена процедура. Чета си книжка на киндъла (с cool reader) и видя ли грешка отбелязвам страницата. После почвам да отварям отметнатите страници и да ги чета докато намеря грешката. След това на компютъра е лесно да намеря грешката и да я коригирам. Доста по-бързо и лесно щеше да е ако отметките можеха да се експортват на компютъра. Понеже отметките ми ги дава в процент от книгата, опитах да намеря текстов редактор, който да отива директно на процента от отметката. Така ръчкането по киндъла за всяка грешка отпада, но засега удрям на камък, има някакво разминаване в процентите. Защо не се разработи някаква такава система, която да прави лесно отбелязването на грешки по време на четене и след това лесното им открояване в текстов редактор? Не че моят метод не е добър. Една добре коригирана книга с 20-30 грешки успявам да я оправя за половин час. Но "Кръстникът", например, беше ужасно зле, стотици грешки, които ме накараха да чета книгата за втори път директно на компютъра. Аз съм се зарекъл, че ще подобрявам всяка книга, която прочета, но ако има разработени улеснени процедури, които да се рекламират в сайта, то и много други читатели с киндъл и подобни устройства ще започнат да коригират.

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости