Какво се очаква след редактирането?

Един е питал, друг — отговарял…
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
ventsy
Мнения: 17
Регистрация: 22 септември 2011, 06:45

Какво се очаква след редактирането?

Мнение от ventsy »

Редактирах 2 книги, в момента и 2-те са в статус "чакат проверка". На едната имам коментар да правя архив които включва корицата, а не само текста. Файла с картинките и корицата са вече качени от предишния човек работил по книгата. Може ли някой да обясни какво точно се очаква да кача след редакцията?
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Какво се очаква след редактирането?

Мнение от petrovich »

ventsy написа:На едната имам коментар да правя архив които включва корицата, а не само текста.
Можеше спокойно да върнеш отговор в ателието и да получиш нужната информация. Автоматичното съобщение, което си получил на пощата, ясно показва какво е нужно да направиш.
Това, което се опитах да ти обясня е, че когато обработваш текст е нужно накрая да направиш zip архив, в който да се съдържа, освен текста, и корицата, така че проверителят да види, че даденото произведение е книга, за която има корица.

Надявам се грешката „архив които“ да е неволна, защото в противен случай може да се стигне до връщане на текста за повторна корекция. ;)
ventsy
Мнения: 17
Регистрация: 22 септември 2011, 06:45

Re: Какво се очаква след редактирането?

Мнение от ventsy »

Като гледам правописа на някои от качените текстове, май може да бъдеш спокоен ...
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Какво се очаква след редактирането?

Мнение от petrovich »

ventsy написа:Като гледам правописа на някои от качените текстове, май може да бъдеш спокоен ...
Това няма нищо общо с твоите текстове, тъй като има качени текстове, обработени преди доста години, когато не е имало нито информация как става обработката (за разлика от сега), нито нужния софтуер. Също така има текстове, обработени от незрящи хора, което не е причина да търсиш сметка за това какво е качеството на качените в библиотеката текстове.
Така или иначе се работи за подобряването на качената в библиотеката информация.
3Mag
Мнения: 53
Регистрация: 23 декември 2011, 10:26
Местонахождение: Бургас

Re: Какво се очаква след редактирането?

Мнение от 3Mag »

Питам тук, за да не отварям нова тема :)
petrovich написа:... Автоматичното съобщение, което си получил на пощата, ясно показва какво е нужно да направиш. ...
След като направя корекцията и записа стане "Чака проверка" трябва да получа автоматично съобщение на пощата, която ми е в профила ли? До момента имам три записа със статус "Чака проверка" и не съм получил никакъв отговор :(

Начинаещ съм и ще съм благодарен, ако някой би бил любезен да напише как и след колко време се осъществява обратната информация доколко съм се справил с корекцията и sfb форматирането. Къде да проверявам?
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Какво се очаква след редактирането?

Мнение от petrovich »

При промяна на записа няма да получиш известие, освен ако някой не е добавил коментар към него. Ако има някакъв проблем със записа, най-вероятно проверяващият ще напише коментар, но може и директно да оправи проблема (зависи колко е сериозен).
Времето, за което даден запис се проверява, зависи пряко от времето, което могат да отделят доброволците, които се занимават с проверката. Възможно е да отнеме няколко седмици до няколко месеца. Така или иначе текстът ще стои в ателието до момента на качването му в библиотеката.
3Mag
Мнения: 53
Регистрация: 23 декември 2011, 10:26
Местонахождение: Бургас

Re: Какво се очаква след редактирането?

Мнение от 3Mag »

petrovich, благодаря :)
Бях се уплашил, че трябва да чакам да се проверят останалите, като се започне от най-старите, т.е. тези от 2011-та година ;)
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Какво се очаква след редактирането?

Мнение от petrovich »

Принципно наистина трябваше да се проверят най-старите записи, които чакат проверка и след това следващите, но в момента това не се спазва.
3Mag
Мнения: 53
Регистрация: 23 декември 2011, 10:26
Местонахождение: Бургас

Re: Какво се очаква след редактирането?

Мнение от 3Mag »

Е, все пак човек трябва да има принципи... за да има какво да наруши :)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости