Империята отвръща на удара, или Сагата продължава

Настоящите закони имат остра нужда от промяна
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Империята отвръща на удара, или Сагата продължава

Мнение от Борислав »

До няколко дни ще сваля поредицата "Междузвездни войни" от Моята библиотека. Причината:
Румен Стефанов / КК Труд написа:Борис,

Стоя и се чудя защо го правиш. Честно казано нямам идея.
Моля, да ми кажеш какви цели и намерения имаш с изграждането на този сайт. Ако искаш да популяризираш българска култура и литература - не го правиш. Ако искаш да стимулираш четенето - пак не го правиш правилно.

Отново си качил неща, над които нямаш никакви, ама абсолютно никакви права. Остави всичко, което си казахме преди това за наши, ваши и т.н. права, ама си пипнал неща, които принадлежат на Лукас. Какво очакваш да стане? Лукас да ти изпрати благодарности? Няма да коментирам колко трудно се работи с агентите му, ама се чудя какво би станало, ако откажат да продават вече права за България? Много просто - няма да има Междузвездни войни на български език. Така както няма Маркес на български език. Ако на тебе ти е все тая, на мен, като фен, не ми е.
Настоявам, веднага, всички преводи на Зан от поредицата Междузвездни войни да бъдат свалени незабавно.

Румен
TRUD Publishing House Ltd.
15 Dunav str.
Sofia 1000, Bulgaria
Софтуера и базата от данни на Моята библиотека са публикувани под свободни лицензи, така че всеки, който притежава нужните знания, може да си направи копие на библиотеката.
nlr
Мнения: 63
Регистрация: 29 декември 2006, 15:06
Местонахождение: Варна

Мнение от nlr »

Хайде отново...

А чичко Лукас всеки ден проверява сайта да види дали няма изпиратствана някоя книга по сагата... смех.
dante68
Мнения: 3
Регистрация: 06 март 2007, 11:20

Мнение от dante68 »

Е човека все пак настоява :)
Гост

Мнение от Гост »

Р-Р-Р защо се връзвате на някакви алчни тарикати действащи чрез
шантаж и заплахи?
Или какво веднъж като си свалил дай сега всеки като поиска да се
свали нещо да се огъваме?
Г-н Тошев ходете си заплашвайте подчинените ви тъй наречени
журналисти и тям подобни работещи за вас.
Като сте дупе и гащи със сегашните управляващи да не си мислите че сте хванали Бога за рога?
Лично съм сканирал книга от вашето издателство Труд и пак ще
сканирам по мое усмотрение.Тук заплашвате щото хората са си
написали имената и са анонимни.
Ами ще ги пакна книгите и ще ги кача в чужд сървър и ще пусна
линковете навсякъде - а вие може да подскачате като див петел
около сайтовете и форумите.
Айде че се ядосах - аман от овластени нищожества дет си
мислят че народа са овци и послушковци.
Бобо

Мнение от Бобо »

Лукас не зяпа всяка книга, но ако неговите хора засекат, че някъде е сканирано на български, като нищо няма да пуснат до БГ повече права.... а това ще бъде наистина гадно и ако искате да докарате дотам... Не че съм много против проекта, но все пак си има граници и е разумно поне да се изчаква известно време и да не се слагат чистак нови книги.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Бобо написа:...но ако неговите хора засекат, че някъде е сканирано на български, като нищо няма да пуснат до БГ повече права...
Този вариант ми напомня за казармата; командира казва: "Някой от вас ме е клеветил пред началниците ми, затова цялата рота днес ще провежда марш на скок с пълно снаряжение"...
skoklyo

Мнение от skoklyo »

А като са засекли, че циркулират сканирани на английски същите текстове, какво? Да не би да са се изтеглили от целия англоезичен пазар като ощипана невеста, а? И ще си ги четат само служителите в офисите им, останалите да ги е яд? Не, сериозно, разбирам, че хората трябва да си изкарват хляба, ама подобни съшити с бели конци доводи правят за смях автора им.
Гост

Мнение от Гост »

а като си свалил текста, ще дадеш ли препратка към външен сайт както си направил с винету?
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Мнение от NomaD »

А на руснаците никак не им пука за Лукас. :lol:

http://hungryewok.narod.ru/sw/books_rus.htm
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Гост написа:а като си свалил текста, ще дадеш ли препратка към външен сайт както си направил с винету?
Ще дам връзки, когато разбера за тях. Написал съм го в новините.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Някой е качил книгите на следния адрес:
http://www.mediafire.com/?bj2dzoz0mmg
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

SecondShoe написа:Някой е качил книгите на следния адрес:...
Има реклами, затова няма да сложа връзка към него.
Бобо

Мнение от Бобо »

Този вариант ми напомня за казармата; командира казва: "Някой от вас ме е клеветил пред началниците ми, затова цялата рота днес ще провежда марш на скок с пълно снаряжение"...
Ъхъ, звучи подобно, но казармата е най-добрия и суров начин да се покаже как е в живота:V

А в гладния еуок наистина има почти всичко...
evgenidb
Мнения: 8
Регистрация: 22 юни 2007, 22:18
Местонахождение: София, Варна

Мнение от evgenidb »

NomaD написа:А на руснаците никак не им пука за Лукас. :lol:

http://hungryewok.narod.ru/sw/books_rus.htm
Да де, ама я погледни кога официално е издадена последната книга на SW от издателство Ексмо (което беше издателството, което издаваше книгите на SW).
Последната и единствена промяна е направена от evgenidb на 28 юни 2007, 17:18.
And may the Force be with you!
И нека Силата да бъде с вас!
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

SecondShoe написа:Някой е качил книгите на следния адрес:
http://www.mediafire.com/?bj2dzoz0mmg
Горната препратка все още работи и от нея можете да свалите всички книги за Star Wars на български!
Гост

глупости на таркалета

Мнение от Гост »

ако беше така, отдавна да са спрели да продават права в почти целия ЕС, САЩ, да не говорим за Азия и т.н. И то не само за някакви книжлета, ами за всички филми, за целия им франчайзинг. На всеки горе-долу интелигентен е ясна разликата между е-билбиотека и издателство.

Продкрепям колегата, който е решил да качи сканирани книги! :)
Бобо написа:Лукас не зяпа всяка книга, но ако неговите хора засекат, че някъде е сканирано на български, като нищо няма да пуснат до БГ повече права.... а това ще бъде наистина гадно и ако искате да докарате дотам... Не че съм много против проекта, но все пак си има граници и е разумно поне да се изчаква известно време и да не се слагат чистак нови книги.
Tharsis
Мнения: 1
Регистрация: 13 септември 2011, 11:56

Re: Империята отвръща на удара, или Сагата продължава

Мнение от Tharsis »

Здравейте. Препратката постната по-горе вече не работи. Моля някой който има книгите на български да ги качи някъде.
По другия ми въпрос - свалил съм огромна колекция от книги по темата Star Wars, само че на английски и във формат epub.
Има ли желаещи от вас който да се заемат с превода на книгите? Пак казвам - доста са...и въпреки че разбирам английски в не малка степен, лично аз няма да се справя с превода.
Преводач
Мнения: 11
Регистрация: 12 септември 2011, 20:17

Re: Империята отвръща на удара, или Сагата продължава

Мнение от Преводач »

Tharsis написа:Здравейте. Препратката постната по-горе вече не работи. Моля някой който има книгите на български да ги качи някъде.
По другия ми въпрос - свалил съм огромна колекция от книги по темата Star Wars, само че на английски и във формат epub.
Има ли желаещи от вас който да се заемат с превода на книгите? Пак казвам - доста са...и въпреки че разбирам английски в не малка степен, лично аз няма да се справя с превода.
Драснете ми на мейла от блога, можем да обсъдим въпроса за преводите на книгите по темата Star Wars.
victorKL

Re: Империята отвръща на удара, или Сагата продължава

Мнение от victorKL »

Междузвездните войни на филми бяха чудесни, обаче на книга нищо не струват. Аз се опитах да прочета поне една, но така и не успях. Никой нищо няма да загуби, ако ги няма тия книги он лайн. Най-много трудните издатели от "Труд" да спечелят някой лев, защото хората, които не знаят, че тия книги не струват, може да се подведат и да си ги купят. После да се чудят какво да ги правят. То всъщност някои издатели точно на това разчитат, да продават котка в чувал, при това съвсем не евтино.
Г-н Румен Стефанов, здравейте, помните ли ме? Аз съм Виктор от bezmonitor.com. Много здраве на ъъъ, как беше, г-н Кицевски, той, г-н Кицевски ми каза някои неща по телефона, ама хайде, за момента няма да ги разгласявам. :-))
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости