Добавени произведения

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Добавени произведения

Мнение от SecondShoe »

Става въпрос за Добавени произведения. В момента там излизат 23 страници, които съдържат главно стихотворения и разкази. Много е объркващо и човек трябва да се рови дълго за да открие книгите сред тях. Не може ли да се направи някаква дребна промяна, с която да се изключват кратките произведения от списъка? Първото нещо, което гледам след като вляза в библиотеката е историята на добавените книги, а в момента тя е много трудно използваема заради кратките разкази и стихотворения.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Мда-а, наболял проблем... Вече е дискутиран тук.
Аватар
Boman
Мнения: 89
Регистрация: 03 февруари 2007, 08:24

Мнение от Boman »

Аз бих предложил следното, ако е възможно да стане:
Да може да се избере списъкът да бъде групиран по автор (което вече го има) и срещу него в скоби да има датата на последното добавено произведение от този автор, като в същото време да може да се покажат по желание произведенията на който и да е автор независимо от другите, т.е да стане нещо като дървовидна структура с опция за скриване на листата.
Представям си нещо такова:
+ Автор_Име1 (Дата_на_последно_добавяне)
- Произведение1 …данни за прозведението…
- Произведение2 …данни за прозведението…
- ПроизведениеN …данни за прозведението…
+ Автор_Име2 (Дата_на_последно_добавяне)
- и т.н.
Ако това може да стане, то може и да се добави да се избере обратното: Да се сортира първо по датата на добавяне и след това по автори пак с опция за независимо показване на произведенията.
Закон на Мърфи: ако мнението ми във форума може да бъде разбрано погрешно, то това ще стане!
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Добавени произведения

Мнение от Борислав »

Добавих филтър „Форма“.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Възможно ли е този филтър "Форма" да позволява избирането на повече от един тип произведения и настройката да важи и за динамичната начална страница? Всъщност идеалния вариант, според мен, е този филтър да се настройва от тук http://www.chitanka.info:82/lib/settings , но не знам доколко трудоемко е да се направи.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

SecondShoe написа:Възможно ли е този филтър "Форма" да позволява избирането на повече от един тип произведения и настройката да важи и за динамичната начална страница?
Вече е възможно.

Веднъж направен, избора се запомня в потребителските настройки и се ползва при следващите разглеждания на страницата. Важи и за динамичната страница.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Супер! :)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост