Teхнически подробности при четенето на електронни книги.

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
eMoMaD

Мнение от eMoMaD »

Аз тегля, принтирам, подвързвам и чета.
1.Теглене - безплатно благодарение на Моята библиотека
2.Принтиране - в случай че работите в офис и можете да използвате началническата хартия и/или принтер ви изплиза безплатно. Някои произведения съм ги принтирал на гръбчета(листове принтирани вече от едната страна и така да се каже непотребни). В случай, че не работите в офис или не можете да се възползвате от това просто го правете вкъщи. Разходите, които ще направите са малки.
3.Подвързване - в книжарницата до нас го правят за 2лв. Доколкото знам във всеки Office1 Superstore го правят за 3лв.(парите са за книги от около 200листа А4)

Резултатът е книга, която дори е по-здрава от варианта в книжарниците. Лично аз не колекционирам книгите и след като ги прочета или ги подарявам(на който и да било) или ги ползвам да запаля печката вкъщи.
Някои сигурно няма да се съгласят за това, че излиза евтино заради амортизацията на принтера, но аз мисля, че с лазерен принтер(не мастилено-струен) е доста ефикасно. Моите уважения към Вашите мнения да използвате джобни компютри, лаптопи и прочие техника за четене, но според мен колкото и да си кривите душата няма място за сравнение между хартията и останалите варианти. Разходите, които отиват за устройствата които коментирате са смешни. Ако се реша да направя някакъв сериозен разход относно четенето(нямам такова намерение) по-скоро ще си купя машина за перфориране. В случай, че харесате този вариант и го вкарате в действие Ви препоръчвам не да горите книгите(в печката), а да ги подарите някому - една от сто да бъде прочетена все ще сте допринесли към литературата.
Аватар
Inf
Мнения: 94
Регистрация: 20 юли 2008, 13:52

Мнение от Inf »

Преди разполагах с линеен принтер, обаче... няма място за сравнение нито като качество, нито като удобство. На десетата книга разходите, дори при лазерен принтер (при печат на качествена хартия, иначе е безсмислено), ще надминат значително едно евтино PocketPC - много по добър модел от това, което съм дал за пример се продаваше на цена много по - ниска от 100 лв. Естествено цената не е най - важния фактор. Пробвах да нося 10-тина такива книги навсякъде и бързо се отказах, при това за мен 10 книги са малко, както и да се погледне. Може да се сметне колко книги се събират на 1GB.

Иначе "не си кривя душата" - за мен четенето на книги с некачествена хартия е мъка. Изобщо, откогато имам PocketPC (а е от доста години), много по - рядко чета конвенционални книги. Не отричам конвенционалните книги (имам огромна, вече за съжаление изоставена библиотека), електронните изобщо не са в противоречие с тях, но тези неща - как шумоляла хартията, колко автентично се четяло и подобни, не са за мен и мисля, че ги употребяват хора, които като цяло четат малко или продават книги. :)

И последно, все пак да напомня, че темата е "Технически подробности при четенето на електронни книги", а не "Каквито и доводи да ми давате, няма да използвам електронни книги". :)
Последната и единствена промяна е направена от Inf на 13 януари 2010, 14:06.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Мислех и аз да се включа с по-детайлна оценка на разходите в описаната схема, но вече няма смисъл.
И аз не обичам да чета от излъчващи екрани, затова използвам eInk. Цялата читанка ми е на картата и вместо с две-три томчета (с все още незнайни литературни достойства), се движа навсякъде с почти 15'000 произведения. Инвестицията ми се изплаща многократно… а и пазя горите! :wink:
И, да – относно последната забележка на Inf – напълно съм съгласен.
stnxt
Мнения: 1
Регистрация: 28 септември 2010, 15:10

Re: Teхнически подробности при четенето на електронни книги.

Мнение от stnxt »

Чета на eeepc 1005pe с N450 Atom . Машинката се държи добре за целта. А и тежи 1кг което я прави носима.Но предполагам че Pocketbook епо подходящ за целта.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости