"Драски по софийските работи" от арх. Тодор Войников

Анонси на новоизлезли произведения: печатни и електронни
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
domino1
Мнения: 49
Регистрация: 27 юли 2019, 16:17

"Драски по софийските работи" от арх. Тодор Войников

Мнение от domino1 »

Скъпи приятели,
Вероятно малцина са имали възможността да разгледат изложбите, посветени на новоизлязлата книга "Драски по софийските работи". Това е ръчно рисувана книга, посветена на историята на София и нейната архитектура. Автор е архитект Тодор Войников. Като любител на историята и комиксите, а и като човек, професионално ангажиран със строителството и архитектурата, съм изключително щастлив, че подобна книга се издава в България. Арх. Войников се проявява като изключителен художник, чувствителен човек с дарба на разказвач и усет към литературата.
Книгата може да бъде разгледана безплатно и тук http://www.sofiabook.eu/gallery/
Аз лично се снабдих и с хартиения ѝ вариант.
Част от архитектурните паметници, описани в книгата, са вече безвъзвратно загубени за нас, жителите на София. Други от тях ще загубим твърде скоро. Губим и паметта за именитите си предци, създали атмосферата и облика на този древен град.
"Напоследък и сенките напуснаха този град. Това е напуснат град, град без легенда". С този цитат от Георги Господинов започва книгата.
Но аз виждам, че в този град все още има живи легенди като автора на тази книга. Да се докоснем до тях, докато все още имаме възможност за това!
Щастлив съм, че хора като арх. Войников живеят сред нас. Но скоро такива като тях няма да има.
Боли ме, че студентите по архитектура не забелязват изложбените пана, разположени в новата сграда на УАСГ - София.
Аватар
нт
Мнения: 176
Регистрация: 04 февруари 2007, 01:53

Re: "Драски по софийските работи" от арх. Тодор Войников

Мнение от нт »

Да, великолепни рисунки и чудесен ръчно писан текст.

Възхитителна работа на арх. Тодор Войников.

Благодаря за анонса, domino!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости