Издирвам заглавието / автора на любовен роман

Търсите заглавието на книга или пък името на автор? Това е правилното място за въпроса ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
bssmmle
Мнения: 7
Регистрация: 03 юли 2018, 09:19

Издирвам заглавието / автора на любовен роман

Мнение от bssmmle »

Братя и сестри,

В последните дни на 2020 (майната и да си ходи вече), чета прекрасната книга "Курс по творческо писане" на Йосип Новакович, която изтеглих оттук. Там, авторът дава примери за телефонния вид роман, което на мен ми прозвуча яко. Замислих се за еквивалента на този роман през XXI век-имейл романа и се сетих, че преди няколко години четох такъв. Спомням си сюжета, но нито автора, или заглавието. Google не ми даде отговори и реших да се обърна към форума с надежда, че някой ще се сети.

Сюжетът се върти около една семейна и отегчена жена, която преди ерата на Tinder завързва приятелство с мъж онлайн. С него започват да си пишат имейли все по-често, и да се опознават все повече. Накрая се оказва, че онлайн-тръпката е мъжът и, който осъзнал, че я губи, заради семейната рутина, в която двамата са потънали, скроил план как да си я върне. Целият роман беше написан под формата на имейли и беше забавен за четене.

Бих искала да го препрочета през 2021 година и да видя дали ще ми хареса отново.
Помагайте моля :))))
Пишете тук на лично или на мейла ми bssmmle[маймунско а]gmail[.]com
Благодаря предварително.

П.С. Пишете само, ако е свързано с книгата.
notman
Мнения: 215
Регистрация: 21 февруари 2012, 19:30

Re: Издирвам заглавието / автора на любовен роман

Мнение от notman »

Сестро,

не се сещам коя книга имаш предвид, но си позволявам да ти предложа друга, в същия епистоларен формат: https://chitanka.info/text/45767-e
petya_pe
Мнения: 14
Регистрация: 13 април 2012, 21:34

Re: Издирвам заглавието / автора на любовен роман

Мнение от petya_pe »

Мисля, че е "Лекарство против северния вятър". Има я в читанка.
Аватар
plqsak
Мнения: 25
Регистрация: 10 декември 2012, 22:38

Re: Издирвам заглавието / автора на любовен роман

Мнение от plqsak »

И аз като petya_pe считам, че търсите Лекарство против Северния вятър. Позволявам си да Ви препоръчам https://chitanka.info/text/39957-klub-n ... nigi-i-paj - малко назад във времето се развива действието, съответно се разменят писма, но книгата си струва.
bssmmle
Мнения: 7
Регистрация: 03 юли 2018, 09:19

Re: Издирвам заглавието / автора на любовен роман

Мнение от bssmmle »

Привет,

Благодаря на коментиралите за хубавите предложения.
Наздраве за една 2021, която да е здрава, честита, засмяна, късметлийска, щастлива, успешна.
Да се радваме на това, което имаме и че сме тук. Да празнуваме, че лошото е зад гърба ни!

Намерих заглавието за което си мислех: "Омъжените не говорят за любов"
Благодаря на потребителката, която ми го написа като ЛС.
Ще прочета книгите от всички предложения, защото ме заинтригуваха.

Усмихнат ден от мен :)
silviya001
Мнения: 1
Регистрация: 29 октомври 2020, 23:28

Re: Издирвам заглавието / автора на любовен роман

Мнение от silviya001 »

Търся роман един мъж е претърпял злополука и сега не може да върви идва масажистка прави му програма-плуване упражнения и той се възстановява напълно
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости