Търся този детски роман.

Търсите заглавието на книга или пък името на автор? Това е правилното място за въпроса ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Kitty_12
Мнения: 5
Регистрация: 05 май 2019, 01:57

Търся този детски роман.

Мнение от Kitty_12 »

Здравейте. От години търся един детски роман, който бях чела. Романът го бях заела от дъщерята на приятели на моите родители, но беше отдавна и за съжаление не съм си записала нето заглавието, нито името на автора. А момичето едва ли си пази книгата.
Помня обаче историята в книгата и тя е следната. Разказва се за малко момиче, което остава пълно сираче и отива да живее при един дядо, с когото заедно продават хартиени мелнички.

Ще се радвам много, ако някой ми каже коя е книгата. Помня само, че самата книга беше с красива цветна илюстрация, имената на автора и заглавието бяха в зелено, книгата не беше дебела и беше нова, забравих кое беше издателството, книгата беше от поредица за деца. Помня, и че авторът беше французин, но името беше сложно и все не мога да си го спомня. А действието мисля, се развиваше във Франция, през 19 век.
dessyb
Мнения: 1
Регистрация: 07 май 2019, 16:48

Re: Търся този детски роман.

Мнение от dessyb »

Мисля, че е Хайди на Йохана Спири.
Kitty_12
Мнения: 5
Регистрация: 05 май 2019, 01:57

Re: Търся този детски роман.

Мнение от Kitty_12 »

Не, не е "Хайди" яз съм я чела. Действието се развиваше във Франция, не във Швейцария, в началото момичето живееше при някаква леля или може би две лели, после стана нещо и го пратиха при дядото. :roll:
ntoleva
Мнения: 1
Регистрация: 13 май 2019, 01:27

Re: Търся този детски роман.

Мнение от ntoleva »

Мисля, че беше "Момичето на татко Карлет". Прекрасна и много любима книга от детинството.
Kitty_12
Мнения: 5
Регистрация: 05 май 2019, 01:57

Re: Търся този детски роман.

Мнение от Kitty_12 »

ntoleva написа:Мисля, че беше "Момичето на татко Карлет". Прекрасна и много любима книга от детинството.

Да, тази е книгата, благодаря ти от все сърце! Карлет.................как веднага си спомних името! Как съм могла да го забравя! :?

Как ми се иска някой да качи романа в читанката, много ми се иска пак да го препрочета. Жалко, че ням къде да намеря книгата. На снимките в нета дори не се вижда добре името на издателството. :cry:
Аватар
Еми
Мнения: 138
Регистрация: 26 януари 2012, 16:14
Местонахождение: София

Re: Търся този детски роман.

Мнение от Еми »

Вече е поръчана при антиквари и зависи от свободното време на сканировчика и от моето, за да бъде направена. Имайте малко търпение само.
Когато имаш желание - намираш начин. Когато нямаш желание - намираш оправдание.
Kitty_12
Мнения: 5
Регистрация: 05 май 2019, 01:57

Re: Търся този детски роман.

Мнение от Kitty_12 »

Еми написа:Вече е поръчана при антиквари и зависи от свободното време на сканировчика и от моето, за да бъде направена. Имайте малко търпение само.
Аууууууууууууууу, супер, благодаря!

Обожавам от малка такива романи - за момичета с нелека съдба, които успяват да преодолеят трудностите и да си намерят истински приятели.

Навремето не си записвах имена на автори и заглавия на книги, защото имах добра памет и се гордеех с нея. Но мина много време, откакто я прочетох - беше в края на 90 те някъде. А и мислех да си я потърся.
Как ми се иска да я преиздадат.............

По принцип не си взимам книги от библиотеката, винаги съм си мечтала за своя собствена лична библиотека, пълна с много книги и почти имам такава.Това винаги ми е било мечта. :oops:
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости