Препоръка за електронен четец

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!

Re: Препоръка за електронен четец

Мнениеот zl_tsanev » 06 март 2020, 16:13

От флашка - не.
Аватар
zl_tsanev

Местонахождение: Шумен

Мнениеот regned » 06 март 2020, 20:53

Хм, много лошо. А какви са ми вариантите да кача .pdf на четец в техно магазин, без свързване с клаудове или компютър?
regned

Мнениеот pechkov » 06 март 2020, 22:17

regned написа:… но след изтегляне ми каза че имало проблем с Adobe DRM. …

… как бих могъл да му кача на място файл в магазина …

За да отвори защитен с DRM файл - устройството трябва да е регистрирано към Adobe акаунта с който е закупена книгата.

Ако този модел има слот за MicroSD - запиши незащитени файлове на такава памет, и сложи за проба.
"Kогато отсекат последното дърво, когато отровят последната река и когато уловят последната риба… тогава хората ще разберат, че не могат да ядат пари."
pechkov

Местонахождение: Монтана

Мнениеот zl_tsanev » 06 март 2020, 23:10

InkPadX няма слот за карта.
Ако качиш файл без DRM в DOX(или друг файлообменник) и го изтеглиш на четеца в магазина би следвало да се чете без проблем - току що го пробвах.
След това можеш да си смениш паролата за DOX-а(ако това те притеснява).
Можеш да отидеш и с лаптоп и от него да качиш файла.
Ето примерния PDF: https://dox.abv.bg/download?id=cd80597a79
Аватар
zl_tsanev

Мнениеот regned » 06 март 2020, 23:32

Как мога да проверя дали даден файл има DRM защита. Същия файл го отварям на компютър (win10) и таблет на андроид без проблем. Нямам и идея как да се тества дали има DRM.
regned

Мнениеот sqnka » 07 март 2020, 13:33

Дали има Adobe DRM защита е указано на страницата на книгата в онлайн книжарницата, от която сте я закупили.
Adobe са поставили ограничение, мисля до 6 компютъра, и съответно до 6 мобилни устройства, които могат да бъдат активирани с вашето Adobe ID, като всяка оторизация се брои за отделна активация, дори и ако се прави на едно и също устройство.
sqnka

Мнениеот zl_tsanev » 07 март 2020, 14:22

regned

Виж ЛС. Файлът е без DRM.
Аватар
zl_tsanev

7-8" ?

Мнениеот taurus » 23 май 2020, 11:19

Наскоро пак захванах да чета с Paperwhite 3... 205г. Пробвах като излезе 4ката, но този plastic layer над екрана не ми допадна.
Ще ми се да ъпгрейдна на 7" (или макс 8" ако е лек), нещо до 220-240г. и с добър екран и най-вече да няма хост ефекта след 3-тото прелистване. Paperwhite 3 няма грам хост ефект и съм го настроил да се рефрешва на всяка глава, което при други четци не съм го виждал, все още. (Кобо и Толино съм пробвал) .
Бях чел за Оникс 8" който излезе преди година и нещо, но май нямаше добри отзиви. :roll:

След като отдавна излезе наследникът на Paperwhite 3 - може ли да се рутне - ако това е възможно - може и да си остана с него, докато не излезе нещо наистина добро като матрица.

ПП: Да разбирам ли че може лесно да се коригират файлове в DRM - за киндъл?
Този тълковен речникдобър ли е -знам че този на БАН го има качен публично и би могло да се приспособи за ел. четец :roll: post23575.html?hilit=%D1%82%D1%8A%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BD#p23575
taurus

Предишна

Обратно към Техника за четене

• Подобни теми
    отговори
    прегледи
    Последно мнение