Търся заглавие и автор

Търсите заглавието на книга или пък името на автор? Това е правилното място за въпроса ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
estelshine
Мнения: 3
Регистрация: 24 август 2015, 20:53

Търся заглавие и автор

Мнение от estelshine »

Здравейте!

Търся заглавието и автора на, може би, любовна книга.

Преди години прочетох книга, която може би се класифицира като любовен роман, но в по-съвременен стил и не от сладникавите. Това, което помня, е следното: Действието се развива май в началото на 20 век, във Великобритания, мисля, че ставаше въпрос и за някоя от двете Световни войни, но не съм на 100% сигурна, че е Първата световна. Главната героиня е компаньонка на своята приятелка - по-младо и лекомислено девойче, но двете са с разлачен социален статус. Мисля, че вятърничавата приятелка беше от богато потекло, с рано починали родители и имаше настойник- богат аристократ, май граф, ако не се лъжа, приятел на покойния й баща. Графът беше загадъчен, със свои тайни и между него и главната героиня възникна привличане, макар че в началото не се понасяха. Имам спомен как повереницата я качваха на някакъв кораб да пътува до Америка. Останалото ми е пълна мъгла, помня само как на финала главната героиня се отби в имението на графаи най-накрая си изясниха чувствата.

Абсолютно нищо друго не си спомням.

Благодаря предварително!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости