Rating 10

Наистина ли чиклитите се сканират, редактират, обработват наравно с Достоевски?

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!

Наистина ли чиклитите се сканират, редактират, обработват наравно с Достоевски?

Мнениеот Полиграф Полиграфович » 29 юни 2018, 10:19

Привет,
въпросът ми е свързван чиклитите (романтичните бози) и трилърите на кило. Наистина ли този тип романи минават през същия процес като всички останали произведения - сканиране, редактиране, обработка за е-книга? Или ъплоудърите ги намират в е-вариант от друго място и просто ги качват в Читанка. С други думи - хвърлят ли се усилия (дигитализацията на книга е трудоемко нещо) по Джейн Ан Кренц и Дийн Кунц наравно с Достоевски и Чехов?
Знам, че Читанка е на доброволни начала и съм изключително благодарен за съществуването й. Но все пак една библиотека трябва да има приоритет в събирането на заглавия и отговорност към възпитаването на вкус у читателя.
Да се дава това, което иска масата, не е рецепта за качество. Това е максимата на жълтата преса и "Под прикритие".
Полиграф Полиграфович

Re: Наистина ли чиклитите се сканират, редактират, обработват наравно с Достоевски?

Мнениеот анБeзимeн » 29 юни 2018, 12:24

Такава е цената на масовизирането на Интернет и обратната страна на високоскоростния мрежов трафик, според мен :wink:
анБeзимeн

Re: Наистина ли чиклитите се сканират, редактират, обработват наравно с Достоевски?

Мнениеот Еми » 29 юни 2018, 13:51

Уважаеми Полиграфович,
Свободен сте да четете каквото пожелаете, когато пожелаете и както пожелаете. А най-добре се включете в изчитането на посочените произведения. Интелигентността на човек не се формира от избора му на автор или жанр, затова е неуместно да изтъквате подобни причини, от които прозира подигравателност и пренебрежение. Опитайте да коригирате книга, с удоволствие ще я проверя. И със сигурност ще продължавам да коригирам книги, които на мен ми допадат, без да се интересувам от чуждите оценки за възвишеност. Сигурна съм, че и останалите коректори доброволци ще ви кажат същото.
Когато имаш желание - намираш начин. Когато нямаш желание - намираш оправдание.
Аватар
Еми

Местонахождение: София

Мнениеот Полиграф Полиграфович » 29 юни 2018, 14:24

Никъде не съм казал, че читателите на чиклити и трилъри са тъпи - това вие го твърдите. Въпросът ми бе дали за чиклитите се хвърлят същите усилия както за Достоевски, например. Или чиклитите са вече обработени в е-вариант и просто се взимат отнякъде, за да се качат в Читанка. Любопитен съм, не подигравателен.
Полиграф Полиграфович

Мнениеот Еми » 29 юни 2018, 14:36

Не, те сами скачат в Моята библиотека, защото не заслужават особени напъни.
Аватар
Еми

Мнениеот in82qh » 29 юни 2018, 15:21

Полиграф Полиграфович написа:Никъде не съм казал, че читателите на чиклити и трилъри са тъпи - това вие го твърдите. Въпросът ми бе дали за чиклитите се хвърлят същите усилия както за Достоевски, например. Или чиклитите са вече обработени в е-вариант и просто се взимат отнякъде, за да се качат в Читанка. Любопитен съм, не подигравателен.

Да, всички книги, които се добавят в Моята библиотека, преминават през един и същ процес на обработка, независимо от автора, размера или жанра на книгата.
in82qh

Нещо като извинение, Полиграфе...

Мнениеот NomaD » 29 юни 2018, 22:38

Опять общее собрание сделали, Филипп Филиппович.
Изображение
Аватар
NomaD

Мнениеот taurus » 23 май 2020, 11:04

in82qh написа:
Полиграф Полиграфович написа:Никъде не съм казал, че читателите на чиклити и трилъри са тъпи - това вие го твърдите. Въпросът ми бе дали за чиклитите се хвърлят същите усилия както за Достоевски, например. Или чиклитите са вече обработени в е-вариант и просто се взимат отнякъде, за да се качат в Читанка. Любопитен съм, не подигравателен.

Да, всички книги, които се добавят в Моята библиотека, преминават през един и същ процес на обработка, независимо от автора, размера или жанра на книгата.

И аз напоследък се удивлявам коолко "арлекини" има... и кой се занимава да си играе с посредствена литература, при все колко по-интересни произведения (дори изчерпани от тираж) липсват в електронен формат (говоря и за нехудожествена). Или примерно такива напечатани с дребен шрифт (Измерването на света)

Няма ли някакъв вариант да за гласуване или планиране, всеки месец - -1...2-3 най-желани заглавия да се захванат (издадени преди 4-5г +).
ПП: Изрових Работното ателие, но не открих По-кратка история на времето, а преди няколко години се обработваше... ?! :roll:
taurus

Мнениеот Еми » 23 май 2020, 11:21

Има вариант, ако се наемете да обработвате.
Аватар
Еми

Мнениеот pechkov » 23 май 2020, 14:06

taurus написа:

За да не влизаме в излишна полемика, накратко обяснение как функционира библиотеката.

"Моята библиотека" е некомерсиален проект, работещ с идеална цел в полза на обществото.

Добавянето на книги се извършва от доброволци, които отделят от личното си време и със собствени средства сканират, коригират и форматират. Всеки може да стане доброволец, при наличие на желание, време и възможности. Всеки от доброволците избира сам какви книги да обработва според собствените си предпочитания за жанр, автор и др. Броя на качените книги от съответен жанр е правопропорционален на броя на коректорите, които предпочитат въпросния жанр и скоростта с която работят.

Ако Вие искате да има повече книги от харесван от Вас жанр, бихте могли да дадете своя принос като обработите някоя и друга книга, и/или привлечете още свои приятели, колеги, роднини за каузата. Заплащане за положения труд няма, остава моралното удовлетворение от това, че сме дали нещо на света.
"Kогато отсекат последното дърво, когато отровят последната река и когато уловят последната риба… тогава хората ще разберат, че не могат да ядат пари."
pechkov

Местонахождение: Монтана

Обратно към Потребителски въпроси