Препоръчайте Fantasy

За всичко фантастично в литературата

Препоръчайте Fantasy

Мнениеот deviancer » 27 март 2018, 12:52

Здравейте страхотни хора,
бих искал да ми препоръчате фентъзи поредица, нещо подобно на "Летописите на светлината на бурята" и "Мъглороден", по възможност с развитие на главния/те герои до степен на OP - overpowered :) или поне наистина героят да израства пред очите ми, до степен достатъчна, че наистина да е впечатляващ. (Разбирате ме, кефя се на супер герои :Д ) Също така предпочитам да не е в някакъв "модерен" свят, както се получава с последните 2 книги на "Мъглороден" (не искам пистолети и пушки :Д )
Приемам всякакви предложения без значение от автора.

Благодаряя виии предварително :) :D :D

П.С. Страхотни сте Chitanka.info !!! Best site EVER and the best community !!!
deviancer

Re: Препоръчайте Fantasy

Мнениеот didkata71 » 27 март 2018, 22:42

Здравейте ! Моето предложение е да се върнете доста назад– към Колелото на времето- Р. Джордан .Дълга поредица е ,но е една от класиките в жанра . Положителното е , че Сандерсън я довършва - запознат сте с него .
didkata71

Мнениеот deviancer » 27 март 2018, 23:40

didkata71 написа:Здравейте ! Моето предложение е да се върнете доста назад– към Колелото на времето- Р. Джордан .Дълга поредица е ,но е една от класиките в жанра . Положителното е , че Сандерсън я довършва - запознат сте с него .

Много благодаря за предложението :))))
deviancer

Мнениеот Stas Kirov » 30 март 2018, 13:41

Здравей,

Ето още две опции:

"Забравените кралства" Р.А.Салваторе
"Вещерът" А.Сапковски

Приятно четене!
Stas Kirov

Мнениеот Stas Kirov » 30 март 2018, 13:43

А също и:
"Придворният убиец" Р.Хоб
Stas Kirov

Мнениеот summer-knight » 30 март 2018, 22:44

Салваторе не пише качествени книги :( Вещерът е отлична поредица, но не знам дали отговаря на изискванията? Колелото е 50% филър и бая досадни жени :)
По-добре Абъркромби с Трилогията "Разбито море" и непременно "Герои" - Горст извършва доста подвизи там и има доста добро развитие. Пробвай също Брент Уийкс - Нощният Ангел и Lightbringer - и двете поредици проследяват как обикновено момче става силен боец. Поредицата за Калдерон на Бъчър също е приятна, но е малко особена и не е за всеки. Може би най-силните фентъзи герои и най-епичните битки са в Малазанската книга - пак не е за всеки. Землемория също отговаря на изискванията. А Демонският Цикъл е точно каквото търсиш (+ яки татуировки, яки кючеци и яко ****), ама историята има повече филър и от Колелото на Времето. Останаха и Принцът на Нищото на С. Бакър (философска, но бавна) и Кейн на М. Стовър (смесица от фентъзи и фантастика, но е уникално добра!).
Аватар
summer-knight

Мнениеот deviancer » 02 април 2018, 09:32

summer-knight написа:Салваторе не пише качествени книги :( Вещерът е отлична поредица, но не знам дали отговаря на изискванията? Колелото е 50% филър и бая досадни жени :)
По-добре Абъркромби с Трилогията "Разбито море" и непременно "Герои" - Горст извършва доста подвизи там и има доста добро развитие. Пробвай също Брент Уийкс - Нощният Ангел и Lightbringer - и двете поредици проследяват как обикновено момче става силен боец. Поредицата за Калдерон на Бъчър също е приятна, но е малко особена и не е за всеки. Може би най-силните фентъзи герои и най-епичните битки са в Малазанската книга - пак не е за всеки. Землемория също отговаря на изискванията. А Демонският Цикъл е точно каквото търсиш (+ яки татуировки, яки кючеци и яко ****), ама историята има повече филър и от Колелото на Времето. Останаха и Принцът на Нищото на С. Бакър (философска, но бавна) и Кейн на М. Стовър (смесица от фентъзи и фантастика, но е уникално добра!).

Страхотно !! Благодаря ти, започвам с "Герои" понеже ми попадна от колега в работата :) Благодаряяя :)
deviancer

Мнениеот Защо така » 10 април 2018, 10:04

Летния рицар е голям фен на Абъркромби. :) Аз точно "Герои" не бих я препоръчал, макар че за мен е най-силната от 3те отделни книжки в света на "Първият закон".
Иначе аз ще препоръчам още моя любимец Квоте на Ротфус, който обаче няма намерение скоро да довърши последната книга, така че края на историята ще си остане във въображението на читателите. Според мен на автора на темата най-много от предложените ще му хареса "Светлоносеца". Но може да пробва и "Принца на тръните", и руския Хари Потър на Алекс Кош.
Защо така

Мнениеот Stas Kirov » 17 април 2018, 20:03

Лукяненко - Патрулите

Също доста приятно четиво.

P.C.
Рицарю, изкуството е субективно и персонално изживяване. Въпрос на вкус. :)
Stas Kirov

Обратно към Научна фантастика, фентъзи, ужаси

• Подобни теми
    отговори
    прегледи
    Последно мнение