"Самите Богове"

За всичко фантастично в литературата
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Гост

"Самите Богове"

Мнение от Гост »

Няма друга такава книга! Това е просто върхът, това е Айзък Азимов!
Не знам за вас, но мен ме удивява начина, по който той описва невъобразими неща така, все едно че са нещо нормално и обикновено (особено във втората част на книгата): "Плъзгаше се по стените, като оставяше ръбовете си да се припокриват с техните. Знаеше, че това е изключително неприлично за всички, освен за бебетата..."
Много ми харесва представата му за извънземните: повечето писатели ги описват като космати, петкраки или четириоки зелени човечета, което е страшно глупаво, защото ако се почви някъде живот независимо от земята, то следва той да е на съвсем различна основа от тази на земята. Не мисля че някой е описвам извънземните едновременно толкова различни от нас и толкова истински и възможни.
Да живее Айзък!!
Гост

Мнение от Гост »

ВЕЛИКА Е !
Любимата ми на Азимов, за 1ви път попадам на този сайт, съвсем случайно ... с един приятел се заговорихме за фантастика и реших да се разтърся в интернет дали се намира въпросната книга (хвалеше ми много цилиндара на Ван троф) .. е имаше я - тук.
Наистна съм много приятно изненадан, че има толкова много неща на това място :)
ivand58

Мнение от ivand58 »

Апропо 'Цилиндърът на Ван Троф' също е адски добра. Една от малкото истории за времето (и пространството), в която нещата са изпипани перфектно. Много добре е обмислена и много идеи са вплетени вътре.
Митко

Re: "Самите Богове"

Мнение от Митко »

Гост написа:Няма друга такава книга!
Наистина книгата е страхотна, както повечето произведения на Айзимов, но тази е изключително атрактивно и достоверно написана.
Срещу глупостта и боговете са безсилни!
Нали така беше :D
viron
Мнения: 2
Регистрация: 17 януари 2009, 02:27

Мнение от viron »

Добър роман. Въпреки, че от творбите му на мен ми харесва най-много цикълат му с роботи. Твърде вероятно вкус породен от асоцяция с фондацията.

В самите богове, цялата история в началото около съществата в антиматерията е малко сивичка. Явно това е част от идеята за олицетворение на главната теза и постигащо огромен успех в цялостната творба, но ако на корицата не пишеше Азимов, трудно книгата би те грабнала в началото.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости