търся заглавието на един рицарски роман

Търсите заглавието на книга или пък името на автор? Това е правилното място за въпроса ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
vanesa39
Мнения: 3
Регистрация: 23 октомври 2013, 19:04

търся заглавието на един рицарски роман

Мнение от vanesa39 »

Здравейте! Преди доста време четох една книжка и много ми хареса. Наскоро пак се присетих за нея,но явно я бях изтрила или забутала по някои папки. Не мога да се спомня нито заглавието, нито авторката ,но части от сюжета на още ми минават през акъла. Ставаше въпрос заедно девойче в някакъв манастир и един рицар дошъл да завладява територии. Така двама от неговите подчинени войници залавят девойчето и сестра му и ги водях при господаря (май двете бяха дъщери на някакъва важна клечка). Та двете му стават пренници и кърпят ризите на войниците,а една нощ двете подготвят бягство и мисля ,че девойчета беше откраднало конят на рицаря и без да иска го убива като го подкарва към някаква пропаст. (Също така не знам защо, но имам чувството ,че името на главния беше свързано с вълк,понеже не съм 100% сигурна ,но мисля че жителите на това селце или на манастира много се бяха напрашили от него и викаха - "Вълкът идва!" ) Моля ,ако някой се сеща да ми подскаже,че си нямам мира :D :D :D Благодаря предварително!
didkata71
Мнения: 7
Регистрация: 29 май 2011, 01:30

Re: търся заглавието на един рицарски роман

Мнение от didkata71 »

Джудит Макнот- Кралството на мечтите
Първа книга от Уестморланд
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости