sony ericsson p900

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
qazaq

sony ericsson p900

Мнение от qazaq »

Здравейте.Собственик съм на SE p900 отскоро и ми стана интересно че може да се чете текст на него,но се сблъсках със следния проблем:електронния текст който вкарвам в телефона си излиза нормално но скролирането не е удобно защото се прави чрез джог дайъла и се скролва ред по ред , а така е изморително за очите.В телефона има програмата Mobipocket reader с която може да се скролира ,но пък тя използва .prc файлове и не чете doc файлове, програмата която е дал mitio - shasoft наистина преобразува файловете но пък не мога да подкарам нито една книга,пробвах и с ReadManiac на Mandor,но там ми дава едно вечно"ЗАГРУЗКА" и до там се свършва.Та ако някой има опит в решаването на подобни проблеми,ще бъда благодарен за помощта.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Първо да уточня, че ReadManiac е Java-програма, но е странно, че "забива" на P900.
Един познат (който има P900), казва, че най-удобна за четене му е ReadM, макар че поддръжката й отдавна е спряна. Линкове към нея са дадени в първия постинг на темата "Четене на мобилни устройства": http://borislav.free.fr:/phpBB2/viewtopic.php?t=300
p900

Мнение от p900 »

Успях да инсталирам Read Maniac,но не разбирам как да отворя книга с нея.
Rosss

Re: sony ericsson p900

Мнение от Rosss »

Горещо ти препоръчвам Mobipocket Reader
Безплатната версия е на http://mobipocket.com/en/DownloadSoft/P ... Reader.asp
Състои се от 2 части:
1. за РС, с която можеш да конвертираш TXT, DOC, RTF, HTML в PRC и ги ъплоудва на телефона; поддържа библиотека от книги и интефейс към няколко онлайн книжарници (VISA&MasterCard reqd.). Имаш опция къде да ъплоудва - в телефона или на картата.
2. за телефона (Р800, Р900, Р910), с която четеш книгите.

Четеца скролира цяла страница с кликане по екрана или джог диала, както ти е удобно. Няма проблем с кирилицата (windows-1251 и UTF).
qazaq

p900

Мнение от qazaq »

Инсталирах програмата,но не ми разчита UTF и 1251 всичко е йероглифи. :(
Hawthorne
Мнения: 80
Регистрация: 25 ноември 2006, 08:46
Местонахождение: Шумен
Връзка:

Мнение от Hawthorne »

Ето ти един метод, който проработва за повечето такива апаратчета. Отвори текстовия файл с WordPad в Уиндоус, би трябвало да ти го показва нормално, и просто даваш Сейв (Save, т.е. Запази) и го качи на мобилния и виж дали става. При мене имаше такива проблеми, преди да ги променя във .jar файлове, ако не направя тази стъпка, всичко излизаше на йероглифи, въпреки че ги превръщах със съответния верен инкодинг.
Приятелите и враговете са богатства, които всеки притежава.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост