Име на герой от Пътеводителя

Търсите заглавието на книга или пък името на автор? Това е правилното място за въпроса ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
nikibg
Мнения: 4
Регистрация: 19 февруари 2015, 13:42

Име на герой от Пътеводителя

Мнение от nikibg »

Здравейте, търся името на един герой от Пътеводител на галактическия стопаджия. Не съм сигурен в коя от петте книги е, споменаваше се като странна история само. Мисля че обитаваше планета и е куц, но дори не подозира че куца понеже е нещо като бога на планетата. Ако някой се сети кой е или пък за планетата, благодаря предварително.
Деница Минчева
Мнения: 5
Регистрация: 09 март 2011, 10:47

Re: Име на герой от Пътеводителя

Мнение от Деница Минчева »

nikibg написа:Здравейте, търся името на един герой от Пътеводител на галактическия стопаджия. Не съм сигурен в коя от петте книги е, споменаваше се като странна история само. Мисля че обитаваше планета и е куц, но дори не подозира че куца понеже е нещо като бога на планетата. Ако някой се сети кой е или пък за планетата, благодаря предварително.
За куцането не знам, но може би става дума за Властелина на Вселената от "Ресторант на края на вселената", глава 29

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_m ... e_Universe

Ако не е той, можеш да използваш този списък на второстепенните герои в поредицата и да потъриш сам.
Smiler
Мнения: 1
Регистрация: 25 май 2012, 20:36

Re: Име на герой от Пътеводителя

Мнение от Smiler »

Не е от "Пътеводителя". Мелихрон от "Измерения на чудесата" на Робърт Шекли, десета глава. Ето линк (от Читанка е):
http://chitanka.info/text/1415/10#textstart
Ето и цитат:
"— Кой недъг на Мелихрон не биваше да споменавам? И какво беше единственото ограничаващо го нещо?
— Смятах, че и двете са болезнено очебийни.
— Не и за мен.
— Само няколко часа размишления и всичко веднага ще ти се проясни.
— Майната му — ядоса се Кармоди. — Обясни ми!
— Така да бъде. Недъгавостта на Мелихрон се състои в това, че е куц. Това е вроден недостатък, такъв е от най-ранни времена. И упорито се появява при всичките му промени, в съответната форма, разбира се. — А ограничението?
— Той по никакъв начин не би могъл да научи, че е куц. Тъй като е Бог, лишен е от сравнително знание. Творенията му са по негов образ и подобие. А това в случая на Мелихрон означава, че всички са куци. Толкова рядко влиза в допир с външната действителност, че смята недъга си за норма, а съществата, които не куцат — за любопитно несъвършени. Между другото, липсата на сравнително знание е сред малкото недостатъци на божествеността. "
nikibg
Мнения: 4
Регистрация: 19 февруари 2015, 13:42

Re: Име на герой от Пътеводителя

Мнение от nikibg »

Ааа значи съм ги смесил, не съм ги чел достатъчно скоро. Благодаря :)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости