За откриването на топлата вода

Разни теми, разни идеали
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
v5ev
Мнения: 127
Регистрация: 06 януари 2010, 20:39

За откриването на топлата вода

Мнение от v5ev »

Здравейте,
забелязах, че са се появили в Работното ателие книгите на Айн Ранд "Атлас изправи рамене". Сканират се, ще се коригират и т.н. както му се полага. Интересното е, че и трите книги ги има в Интернет в doc, pdf и epub формат от края на август, началото на септември. Предполагам, че след като са пуснати в Интернет, човекът, който ги е сканирал, разпознал в текстов вид и коригирал, едва ли ще има нещо против да се вземат от там. Нека да не е готовия формат, тук всичко минава първо през SFB, но не виждам причина текстовия файл да не бъде използван.
Топла вода има отдавна, трябва ли да я откриваме отново...
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: За откриването на топлата вода

Мнение от Бам Бам »

Погледнах първата книга от Арена, но изобщо не отговаря на стандартите на Читанка. Липсва информационната част, има много некоригирани грешки, на доста места са смесени английски и български символи в думите, тиретата не са както трябва и т.н. Тези файлове не вършат работа.
v5ev
Мнения: 127
Регистрация: 06 януари 2010, 20:39

Re: За откриването на топлата вода

Мнение от v5ev »

Както съм писал по-горе не става въпрос да се вземе всичко без да се погледне. Но сигурно поне сканирането е можело да се спести и да се започне с допълнителната корекция на текстовия файл.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: За откриването на топлата вода

Мнение от Бам Бам »

Сканирането не е кой знае каква работа, а така или иначе трябват сканове, за да може крайният резултат да се сравни с оригинала, преди окончателното качване.
elda
Мнения: 2
Регистрация: 17 септември 2014, 00:18

Re: За откриването на топлата вода

Мнение от elda »

Здравейте, не знаех, че някой е качил "Атлас изправи рамене"в Арената. Решил съм да се науча да обработвам и качвам книги в Моята библиотека и за това случайно се спрях на "Атлас изправи рамене". Лично съм ги сканирал и сега ги дигитализирам. С оглед на моето обучение мисля да си ги завърша.
v5ev
Мнения: 127
Регистрация: 06 януари 2010, 20:39

Re: За откриването на топлата вода

Мнение от v5ev »

Don't take it personal! Исках само да се обитам да облекча и ускоря работата ;-).
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости