търся името на постапокалиптичен разказ

Търсите заглавието на книга или пък името на автор? Това е правилното място за въпроса ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
thracia
Мнения: 4
Регистрация: 20 август 2014, 00:41

търся името на постапокалиптичен разказ

Мнение от thracia »

Преди доста години прочетох интересен научно-фантастичен разказ.
Както често ми се случва, не помня автора, не помня и заглавието, помня само за какво се разказваше. Сега много бих искал пак да го прочета и го търся в електронен вид, но логично, не мога да го намеря, защото не знам какво да търся, пробвах в мрежата с фрази, които съм запомнил, но този път не се получи. Много бих бил благодарен, ако някой, който го е чел, може да ми помогне.

Разказът е постапокалиптичен, мисля, че се разказваше от първо лице (от един от "чужденците") историята е за чужда, доста различна от нас раса, която посещава Земята след гибелта на човечеството. Тази раса има машини, с които може да съживява отделни хора и посещавайки различни планети със загинали цивилизации, използва машината, за да научава тяхната история от първо лице, без намерение, разбира се, да връща другите раси към живот. На Земята те "събуждат" няколко човека от различни епохи - от Египет, през днешно време до човек от времето преди края, който успява да ги изненада...

Разказът е много увлекателен за всеки, който харесва научната фантастика, така че, вярвам, ако някой го е чел, ще може да се сети какво и от кого е. Ще се радвам на всяка идея/помощ.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: търся името на постапокалиптичен разказ

Мнение от pechkov »

Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
thracia
Мнения: 4
Регистрация: 20 август 2014, 00:41

Re: търся името на постапокалиптичен разказ

Мнение от thracia »

Благодаря ти!!!!
DrunkenDonkey
Мнения: 161
Регистрация: 06 юни 2009, 22:32

Re: търся името на постапокалиптичен разказ

Мнение от DrunkenDonkey »

И аз, много готино разказче :)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости